• Požár Notre-Dame budí otázky. Hrozí podobný osud i českým památkám?

  18. 4. 2019 20:01:00Deník.cz
  Záběry hořící katedrály Notre Dame v Paříži obletěly celý svět. Na obnovu slavné historické památky se pořádají sbírky. Podle nejnovějších zjištění stál za požárem obyčejný skrat. Hrozí něco podobného i v Česku? V Plzeňském kraji jsou na oheň připraveni. Hrady, zámky i kostely hlídají požární hlásiče a hasiči cvičí zásahy.
 • Štědrost darů na Notre-Dame budí řevnivost. Žluté vesty a odbory se bouří

  18. 4. 2019 19:24:00iDNES.cz
  Závratná výše darů, které přislíbili jednotlivci i společnosti na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame po ničivém požáru, vyvolala ve Francii debatu o „selektivní štědrosti“. Země se už pět měsíců potýká s protesty hnutí takzvaných žlutých vest, kterým vadí údajně klesající kupní síla obyvatel. Stále nižší jsou také dary, které plynou na pomoc chudým.Další články k tématu:Pokuta pro žluté vesty. Jejich vůdce zaplatí v přepočtu až 52 tisíc korunŽluté vesty po devatenácté. Policistům pomáhali zvládnout davy i vojáciŽluté vesty při protestech ničí radary, přibylo dopravních nehod a mrtvýchMacron je palácový politik, žluté vesty zklamal, řekl analytik v RozstřeluNotre-Dame křehká jak skořápka. Oheň i voda stavbě z vápence velmi uškodilyHugův román Chrám Matky Boží se po požáru Notre-Dame stal bestsellerem
 • Proč začala hořet Notre-Dame? Vyšetřovatelé mají první stopu!

  18. 4. 2019 18:27:00TN.CZ
  Vyšetřování požáru pařížské katedrály Notre-Dame je v plném proudu, zatím se však jako nejpravděpodobnější možnost jeví, že jednu z nejslavnějších francouzských památek zapálil zkrat. Přesnou příčinu by mohly v následujících dnech odhalit záběry z kamery, která byla namontována na jedné z věží. Vyšetřovatelé požáru pařížské katedrály Notre-Dame se prozatím přiklánějí k teorii, že požár způsobila závada na elektrickém vedení. Dělníci provádějící restaurátorské práce na centrální věžičce
 • GALERIE: Srážka s hasičským autem

  18. 4. 2019 18:12:00TN.CZ
  GALERIE: Srážka s hasičským autem GALERIE: Srážka s hasičským autem
 • Hrůzná nehoda na D5: Auto s přívěsem skončilo pod kamionem!

  18. 4. 2019 18:05:00TN.CZ
  Vážná nehoda u Plzně zablokovala jeden pruh dálnice D5. Osobní auto s přívěsem narazilo do kamionu. Hasiči, kteří k nehodě vyjeli, se srazili s osobním autem rovněž na dálnici D5. Nehoda dvou kamionů a dvou osobních aut se stala na 65 kilometru dálbice D5 ve směru na Prahu krátce po páté hodině odpoledne. "Při nehodě se zranili čtyři lidé," sdělil mluvčí hasičů Petr Poncar. Na dálnici se tvoří kolony. Další srážka na D5 se stala krátce poté. S hasičským autem, které mířilo k místu nehody, se
 • Střechu Notre-Dame mohl zapálit zkrat, soudí vyšetřovatelé

  18. 4. 2019 17:55:01Novinky.cz
  Vyšetřování požáru pařížské katedrály Notre-Dame se podle všeho nejvíce soustředí na možnost, že příčinou byla závada na elektrickém zařízení, píše server France Info. Pomoci odhalit, odkud přesně se plameny po střeše gotické památky šířily, by mohly záběry z kamery, která byla na jednu z věží namontována jen několik hodin před vypuknutím požáru.
 • Oheň zachvátil brdské hvozdy

  18. 4. 2019 17:49:01Novinky.cz
  Hasiči ve čtvrtek odpoledne likvidovali rozsáhlý požár v Brdech. V někdejším vojenském výcvikovém prostoru, po kterém ale již lze cestovat, hořelo na území zhruba osmi hektarů. Příčinu hoření vyšetřují hasiči.
 • Co způsobilo požár Notre-Dame? Mohlo jít o zkrat, soudí vyšetřovatelé

  18. 4. 2019 17:44:00Deník.cz
  Vyšetřování požáru pařížské katedrály Notre-Dame se podle všeho nejvíce soustředí na možnost, že příčinou byla závada na elektrickém zařízení. Píše to dnes web vysílací společnosti France Info. Pomoci odhalit odkud přesně se plameny po střeše gotické památky šířily by mohly záběry z kamery, která byla na jednu z věží namontována jen několik hodin před vypuknutím požáru.
 • Nebezpečná hra se zapalovačem. Požár v českolipském bytě zavinilo dítě

  18. 4. 2019 17:10:00Deník.cz
  Pondělní požár v jednom z bytů v Okružní ulici v České Lípě vznikl při hře nezletilého dítěte se zapalovačem. Zjistili to policejní vyšetřovatelé.
 • V CHKO Brdy hoří dopadová plocha cvičiště. Hasiči mají problém s vodou

  18. 4. 2019 16:45:00Deník.cz
  Dopadovou plochu v prostoru posádkové cvičiště v CHKO Brdy zachvátily ve čtvrtek odpoledne plameny. Požár se rozšířil na plochu okolo osmi hektarů. Zasahující hasiči se potýkají s dostupností vody, oheň však mají pod kontrolou.

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska