• Česku hrozí kvůli suchu požáry, varují meteorologové

  20. 4. 2019 11:03:00Novinky.cz
  Nerozdělávat oheň v lese a nevypalovat trávu, doporučují meteorologové. Kvůli přetrvávajícímu suchu totiž hrozí v celém Česku požáry. Nebezpečí ohně bude zvyšovat také vítr, který by měl postihnout Česko v úterý, uvádí český hydrometeorologický ústav.
 • VÝSTRAHA: Meteorologové varují před požáry! Zákaz ohně v lese

  20. 4. 2019 10:56:00TN.CZ
  Meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu vydali výstrahu před nebezpečím požárů. Výstraha je platná od nedělních 11 hodin až do odvolání a platí pro všechny kraje kromě Moravskoslezského. "V důsledku přetrvávajícího slunečného a suchého počasí s nedostatkem srážek postupně narůstá nebezpečí vzniku požárů. Přechodně výraznější nárůst nebezpečí vzniku a šíření požárů očekáváme ve spojitosti s čerstvým jihovýchodním větrem, který bude vát v úterý,“ varují meteorologové na svém
 • Hašení lesního požáru u Libčic potrvá zřejmě do odpoledne. Hasiči hledají skrytá ohniska

  20. 4. 2019 09:48:00Lidovky.cz
  Hašení lesního požáru u Libčic nad Vltavou u Prahy potrvá zřejmě do odpoledne. Oheň, který začal hořet v pátek v poledne, je pod kontrolou. Příčinu bude zjišťovat vyšetřovatel. Hasiči nyní hledají skrytá ohniska pomocí termokamer. Další články k tématu:Ve skalách nad Vltavou nedaleko Prahy hořel les, hasiči dostali oheň pod kontrolu. Vlaky do Děčína už jezdíLidská chyba, nebo technické selhání? Požárem Notre-Dame se zabývá 50 vyšetřovatelů, dovnitř nesmějíFrancie vyšetřuje požár v katedrále Notre-Dame, Liga mistrů pozná všechny semifinalisty
 • V hale shořela pěna za půl milionu, pro muže s popáleninami letěl vrtulník

  20. 4. 2019 09:13:00Deník.cz
  Adamov – Popálený člověk a škody za půl milionu korun, to jsou důsledky rozsáhlého požáru v Adamově. Hasiči k němu vyjížděli v pátek krátce po sedmé hodině večer.
 • Žhavý výfuk zapálil trávu pod autem, požár zničil celé auto

  19. 4. 2019 23:36:00TN.CZ
  Vcelku kuriózní požár likvidovali v pátek večer hasiči na Zlínsku, když se majiteli vozidla vzňal jeho vůz přímo před očima. Oheň bohužel postupoval velmi rychle a i přes rychlý zásah hasičů zbyl z auta ohořelý vrak. K požáru hasiči vyjížděli v sedm hodin večer do Jaroslavic na Zlínsku. Podle tiskové mluvčí zlínských hasičů Lucie Javoříkové zavolal na tísňovou linku vyděšený majitel vozidla, že mu začalo před očima hořet auto. Na místo tak ihned vyrazila jednotka profesionálních hasičů ze Zlína
 • U Prostějova se srazila tři auta s náklaďákem, čtyři zranění

  19. 4. 2019 19:48:01Novinky.cz
  Čtyři lidé se v pátek dopoledne zranili při nehodě tří osobních aut s nákladním vozidlem, která se stala u obce Držovice nedaleko Prostějova. Hasiči museli jednoho člověka vyprostit ze zdemolovaného vozu.
 • OBRAZEM: V Šlechtíně hořel domek. Příčina požáru se zřejmě řešit nebude

  19. 4. 2019 18:29:00Deník.cz
  Období sucha s sebou přináší i zvýšené riziko požárů. V pátek odpoledne přijal Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje hlášení o požáru v Šlechtíně u Bohdanče na Kutnohorsku. Když hasiči přijeli na místo, opuštěný domek už dohoříval. Oheň proto rychle dostali pod kontrolu. 
 • Notre-Dame dočasně ochrání plachta. Odborníci mezitím stěhují cenné obrazy do Louvru

  19. 4. 2019 17:02:31ČT 24
  Střechu pařížské katedrály Notre-Dame, kterou vážně poškodil pondělní požár, v příštích dnech zakryje provizorní zastřešení z plachty. Stavbu bude chránit před deštěm. Uvnitř chrámu i v pátek pokračovaly záchranné a zajišťovací práce. Odborníci mimo jiné ze zdí svěsili 15 velkorozměrných maleb ze 17. století, které poputují k rukám restaurátorů do muzea Louvre. Podle ministra kultury Francka Riestera jsou naštěstí poškozené jen minimálně.
 • Plachta bude chránit Notre-Dame před nepřízni počasí

  19. 4. 2019 17:01:00Deník.cz
  Střechu pařížské katedrály Notre-Dame, kterou vážně poškodil pondělní rozsáhlý požár, už v příštích dnech zakryje provizorní zastřešení z plachtoví, která bude stavbu chránit před nepřízní počasí. Uvnitř chrámu i v pátek  pokračovaly záchranné a zajišťovací práce, informovala agentura AFP. 
 • Požár Notre-Dame potvrdil, že 15. duben je nejhorší den lidstva

  19. 4. 2019 16:04:00TN.CZ
  Na začátku týdne – v pondělí 15. dubna celý svět paralyzoval pohled na hořící katedrálu Notre-Dame ve Francii. Požár ikonické starobylé stavby se zařadil na seznam katastrof světového formátu, které z nějakého důvodu právě 15. duben přitahuje. Atentát na Lincolna, zkáza Titanicu, bombový útok na maratonu v Bostonu. To je jen malá část výčtu tragických a smutných událostí, u kterých je uvedeno datum 15. dubna. Letos se k nim přidává požár pařížské katedrály Notre-Dame. 15. dubna 1865 – atentát

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska