• Piloty Boeingu 787 znepokojuje protipožární systém

  16. 6. 2019 12:45:01Novinky.cz
  Piloti leteckých společností se obávají o bezpečnost Boeingu 787 Dreamliner, neboť klíčový protipožární systém je náchylný k poruchovosti. S odvoláním na nejmenované piloty to uvedl nedělník The Observer. Společnost Boeing aerolinky na záležitost upozornila a americký Federální úřad pro letectví (FAA) rozhodl, že provoz těchto letounů nezakáže, přestože připustil, že tento problém existuje, napsal list.
 • Bouřlivé nedělní odpoledne na Moravě. První vlnu už má Olomoucko za sebou, další se blíží

  16. 6. 2019 12:11:32ČT 24
  Silné bouřky doprovázené přívalovými dešti dorazily na Moravu. Problémy způsobily zejména na Olomoucku a Prostějovsku, hasiči zaznamenali přes tři desítky výjezdů. Výstraha meteorologů před velmi silnými bouřkami s krupobitím a nárazovým větrem ale platí pro Moravskoslezský, Olomoucký a část Zlínského kraje až do pozdního večera. Bouřky se mohou objevit i na jižní Moravě či ve východní části Pardubického kraje, budou ale méně intenzivní.
 • Požár zlikvidoval sedm ostravských autobusů a způsobil škody za 22 milionů

  16. 6. 2019 11:59:32ČT 24
  Požár v garážích ostravského dopravního podniku způsobil škodu 22 milionů korun. Sedm autobusů je poškozeno natolik, že jsou nepojízdné. Informovala o tom mluvčí DPO Karolína Rycková s tím, že pondělní provoz incident nijak neovlivní. Příčina požáru není známá.
 • Požár v garážích DPO způsobil škodu 22 milionů korun, sedm autobusů je nepojízdných

  16. 6. 2019 11:59:00Lidovky.cz
  Požár v garážích ostravského dopravního podniku způsobil škodu 22 milionů korun. Sedm autobusů je poškozeno natolik, že jsou nepojízdné. Pondělní provoz to ale neovlivní. Informovala o tom mluvčí DPO Karolína Rycková. Příčinu požáru dál zjišťují vyšetřovatelé policie a hasičů.Další články k tématu:Požár v garážích poškodil 12 zaparkovaných autobusů, při zásahu se zranil jeden hasičV katedrále Notre-Dame se bude konat první mše od dubnového požáru. Účastníci budou muset mít na hlavách přilbyPožár vlaku zastavil provoz na trati v Praze. I přes silný dým se nehoda obešla bez zranění
 • Po požáru dvanácti autobusů v Ostravě se škoda vyšplhala na 22 milionů

  16. 6. 2019 11:45:00Novinky.cz
  Požár v garážích ostravského dopravního podniku způsobil škodu 22 milionů korun. Sedm autobusů je poškozeno natolik, že jsou nepojízdné. Pondělní provoz to ale neovlivní. Uvedla v neděli mluvčí podniku Karolína Rycková.
 • Na Jičínsku hořelo v kravíně se sto zvířaty, škoda je 900 tisíc korun

  16. 6. 2019 09:34:00iDNES.cz
  V Bukovině u Pecky na Jičínsku hořel v sobotu odpoledne nakladač v kravíně s více než 100 kusy dobytka. Hasičům se všechna zvířata podařilo z kravína vyvést a zachránit.Další články k tématu:Požár v garážích ostravského dopravního podniku poničil dvanáct autobusůZa požár slavné chaty Libušín míří znovu obžaloba na opraváře komínuNa polské dálnici se srazila auta s kamionem, při požáru zemřelo šest lidí
 • Následky bouřek v Česku: polámané stromy i zaplavené sklepy

  16. 6. 2019 09:18:00TÝDEN.cz
  Bouře se silným deštěm a větrem v sobotu večer a v noci na dnešek v Královéhradeckém kraji lámaly stromy a zaplavovaly sklepy domů. Nejvíce postiženo bylo Náchodsko, Královéhradecko a Trutnovsko, kde měli hasiči 32, 22 a 17 výjezdů. Při bouřích nebyl nikdo zraněn.
 • V Táboře se po bouřce sesunula hlína, zasypala zaparkované vozidlo

  16. 6. 2019 09:10:40ČT 24
  Po sobotní večerní bouřce se v Táboře sesunula půda a zasypala osobní vůz. Nikdo se nezranil, ulice Na Bydžově byla kvůli odstraňování zeminy uzavřená až do nedělního rána. Silné bouřky zasáhly v sobotu většinu Česka. Hasiči museli vyjíždět k desítkám zásahů. Nejčastěji likvidovali popadané stromy a odčerpávali vodu. Na Slapech se při bouřce převrátila plachetnice se třemi osobami.
 • Při požáru haly na Prostějovsku hořely dvě desítky historických aut

  16. 6. 2019 09:07:02Novinky.cz
  Rozsáhlý požár zasáhl v pátek odpoledne v Hrdibořicích na Prostějovsku halu, v níž byla uskladněna historická technika. Škoda byla vyčíslena na 8,5 milionu korun. Právu to řekla v neděli policejní mluvčí Irena Urbánková.
 • Bouřky v hradeckém kraji lámaly stromy a zaplavovaly domy, hasiči vyjížděli k 73 případům

  16. 6. 2019 09:03:00Lidovky.cz
  Bouře se silným deštěm a větrem v sobotu večer a v noci na neděli v Královéhradeckém kraji lámaly stromy a zaplavovaly sklepy domů. Nejvíce postiženo bylo Náchodsko, Královéhradecko a Trutnovsko, kde měli hasiči 32, 22 a 17 výjezdů. Při bouřích nebyl nikdo zraněn. Informovala o tom mluvčí hasičů Martina Götzová. Hasiči do nedělního rána kvůli bouřce vyjížděli k 73 událostem.Další články k tématu:V sobotu se přes Česko přeženou silné bouřky. Očekávají se přívalové deště s kroupami a větremSilné bouřky s přívalovým deštěm a kroupy zasáhly v noci desítky míst na Moravě a VysočiněSeverozápad Česka zasáhly silné bouřky. Do spadlého stromu narazil vlak, velké kroupy ničily auta

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska