• OBRAZEM: Extrémní běžec Štěpán Dvořák už byl v noci v Dukovanech, ráno v Třebíči

  25. 4. 2019 09:56:00Deník.cz
  Na své tisícikilometrové trase se extrémní běžec a dukovanský hasič Štěpán Dvořák dostal na Třebíčsko. Ve čtvrtek 25. dubna kolem třetí hodiny ráno se zastavil v infocentru Jaderné elektrárny Dukovany, tedy svého pracoviště. Po deváté hodině ranní se objevil v Třebíči.
 • Muž se zřítil z vysokých hradeb. Na místo musela lezecká skupina

  25. 4. 2019 09:54:00TN.CZ
  Neštěstí se stalo ve středu před půlnocí na jedné z významných pražských památek. Z hradeb Vyšehradu se zatím z neznámých důvodů zřítil třicetiletý muž. Na místo vyrazili záchranáři a hasiči, kteří museli použít lezecké vybavení. Vážně zraněný muž skončil v nemocnici. Ve středu okolo jedenácté hodiny večer museli hasiči zamířit na pražský Vyšehrad. V ulici Vratislavova tam spadl muž z několikametrových hradeb a vážně se zranil. Vyrazit k němu museli hasiči vybaveni lezeckým náčiním.  "Muže jsme
 • Tesla explodovala v garáži. Příčina není známá

  25. 4. 2019 09:24:01Novinky.cz
  Tesla Model S staršího data výroby vzplála v šanghajské garáži, a to bez zjevného důvodu. Nebyla připojena k nabíječce a ani nedošlo k žádné nehodě. Příčina požáru, který zničil několik dalších aut, je předmětem vyšetřování.
 • Opilého muže po pádu z vyšehradských hradeb vyprošťovali lezci

  25. 4. 2019 09:14:00iDNES.cz
  Ve středu večer zachraňovali hasiči s lezeckým vybavením muže, který spadl z vyšehradských hradeb v centru Prahy. Při pádu z osmnáctimetrové výšky utrpěl mnohočetná zranění. Byl pod vlivem alkoholu.Další články k tématu:Diamanty v pražském klenotnictví ukradl starší pár, chytili jej v Belgii
 • Mladý muž se zřítil z vyšehradských hradeb v Praze

  25. 4. 2019 08:50:01Novinky.cz
  Třicetiletý muž se zřítil ve středu večer z hradeb na pražském Vyšehradě. Hasiči jej pomocí výškové techniky dostali k sanitce, která ho se středně těžkým zraněním převezla do nemocnice.
 • Podle Čechů je brexit nevýhodný pro obě strany. Sami z EU nechtějí!

  25. 4. 2019 05:45:00TN.CZ
  Jak dopadne odchod Velké Británie z Evropské unie, není stále jasné. Podle většiny Čechů už ale měla být jednání dávno ukončena. Kdyby se o podobné otázce hlasovalo v Česku, větší polovina lidí by byla proti odchodu. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK. Podle aktuálního průzkumu si 65 % obyvatel Česka myslí, že vyjednávání o odchodu Velké Británie z Evropské unie (EU) už mělo dávno skončit. Téma brexit navíc už 58 % z nich unavuje. Důvodem je hlavně záplava informací. Lidem také vadí
 • Velká evakuace Lidlu! Požár vyhnal prodavačky i zákazníky

  24. 4. 2019 18:39:00TN.CZ
  Oheň a kouř přerušil středeční nákupy v havířovské pobočce obchodního řetězce Lidl. Hořící lis vyhnal z obchodu dvě desítky lidí. Požár mohl být založený úmyslně. V prodejně začalo hořet kolem jedné hodiny odpoledne. Podle všeho chytl papír ve stroji na lisování kartonu, který je umístěný u prodejny. V prodejně bylo zrovna jedenáct zákazníků a devět prodavaček, kteří museli z místa odejít. “Prodejna byla kvůli požáru uzavřena. Od půl páté je ale opět v provozu, v prodejně se nestala žádná
 • Hasiči z Ruprechtova patří k nejstarším sborům. Pořádají soutěž pro dřevorubce

  24. 4. 2019 18:31:00Deník.cz
  /FOTOGALERIE/ Na Vyškovsku třetí nejstarší a na Drahanské vrchovině vůbec první vesnický sbor dobrovolných hasičů založili lidé v Ruprechtově. „Vznikl v roce 1876, v té době měl osmatřicet členů. Zakladatelem a prvním starostou sboru byl Antonín Čtvrtníček, náčelníkem Eduard Koupa. V počátcích své činnosti vlastnil sbor čtyřkolovou ruční stříkačku a dvě berlové stříkačky, obě v ceně čtyři sta zlatých,“ připomněl současný starosta hasičů Stanislav Beneš.
 • Prevence pro mladé a nezkušené řidiče: viděli záchranu vybouraného motorkáře

  24. 4. 2019 18:12:00Deník.cz
  /VIDEO/ Podívat se na záchranáře a hasiče v akci, prohlédnou si policejní auto nebo si vyzkoušet simulátor nárazu mohli ve středu studenti v rámci veletrhu dopravní prevence Jezdím COOL. Akce se pod záštitou jihomoravské policie konala v areálu brněnské Integrované střední školy automobilní už podvanácté.
 • Nejdřív hledám, kudy uteču, říká hasič roku

  24. 4. 2019 17:37:00Deník.cz
  Odhodlání, vytrvalost a smysl pro týmovou práci. To jsou vlastnosti, které vynesly Zdeňku Šedivkovi ze Dvora Králové nad Labem prestižní titul Hasič roku 2018.

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska