• Chemika soudí za to, že při krádeži ředidla založil požár. Všechno jsem vytěsnil, řekl soudu

  30. 10. 2019 16:53:03Novinky.cz
  Podle obžaloby si chtěl pro sebe načerno odčerpat ředidlo do vlastních kanystrů. Jenže kapalina 43letému Jiřímu Machovi vystříkla na zem i na oděv, a navíc došlo k elektrostatickému výboji. Z ředidla se tak stala výbušná směs, během vteřiny začalo Machovi hořet oblečení a vzplálo i vše okolo něj.
 • Byly předány medaile Hasičského záchranného sboru ČR

  30. 10. 2019 15:11:00HZSČR
  31. 10. 2019 (NS) - Již tradičně, u příležitosti výročí Dne vzniku samostatného československého státu, ocenil Hasičský záchranný sbor České republiky medailemi a plaketami své příslušníky a osobnosti, které se dlouhodobě zasazují o vynikající spolupráci s Hasičským záchranným sborem ČR, a podílí se tak na zajištění bezpečnosti občanů České republiky.
 • Kalifornie se bojí dalšího šíření požárů. Meteorologové vyhlásili extrémní stupeň nebezpečí

  30. 10. 2019 14:57:35ČT 24
  Kvůli rozsáhlým požárům v Kalifornii sáhli tamní meteorologové k neobvyklému kroku. Pro některé oblasti vyhlásili nejvyšší, takzvaný „extrémní červený stupeň“ nebezpečí, což je opatření, které podle svých slov nepamatují. Meteorologové varují, že vítr v oblasti ještě zesílí, a požáry se tak mohou dál šířit.
 • Na postupu bych nic neměnila, hájila šéfka zásah hasičů v Grenfell Tower

  30. 10. 2019 14:30:00iDNES.cz
  Šéfka londýnských hasičů Dana Cottonová ve středu hájila postup svých podřízených při tragickém požáru věžového domu Grenfell Tower. Učinila tak po kvůli kritickým závěrům vyšetřování této události z června 2017. V domě na východě britské metropole tehdy přišlo o život 72 lidí a podle nové zprávy by při lepší připravenosti požárníků bylo obětí méně. Další články k tématu:Pieta v zeleném. Londýn si připomněl tragický požár věžáku„Tři billboardy“ v Londýně žádají trest pro viníky požáru Grenfell TowerVětšina přeživších rodin z Grenfell Tower stráví Vánoce v hoteluPři červnovém požáru britského věžáku zemřelo 71 lidí, jde o konečné čísloHasiči v Londýně likvidují požár věžáku, policisté potvrdili první obětiPři požáru zůstaňte v bytech, radil správce. Nedostatky v budově přehlíželÚtěk skrz kouř a chaos. Přeživší popsali ohnivé peklo v Grenfell TowerVěžák v Londýně budou hasit do čtvrtka. Mrtvých je nejméně dvanáctZůstat v pokojích byla správná volba, říká hasič k požáru v Londýně
 • Policie do konce roku získá 2000 aut, vypíše soutěže na další vozy

  30. 10. 2019 14:16:01Novinky.cz
  Ministerstvo vnitra koupí pro policii a hasiče do konce letošního prosince více než 2000 automobilů. Policie bude pokračovat v obměně vozového parku i v příštím roce, chce vypsat soutěže na další vozidla, řekl policejní prezident Jan Švejdar.
 • Byl to bezprecedentní požár, hájí se šéfka londýnských hasičů po kritice zásahu u Grenfell Tower

  30. 10. 2019 14:13:26ČT 24
  Šéfka londýnských hasičů hájila postup svých podřízených při tragickém požáru věžového domu Grenfell Tower po zveřejnění kritických závěrů vyšetřování této události z června 2017. V domě na východě britské metropole tehdy přišlo o život 72 lidí a podle nové zprávy by při lepší připravenosti požárníků bylo obětí méně. Podle šéfky hasičského sboru Dany Cottonové ale její podřízení čelili zcela bezprecedentní situaci.
 • Hořící inferno v srbsko-bulharském pohoří přimělo Bělehrad přivolat Rusy

  30. 10. 2019 13:54:00iDNES.cz
  Stovky srbských a bulharských hasičů zápolí s obřím požárem, který již tři dny spaluje zalesněnou horskou oblast na hranici obou zemí. Bělehrad požádal o pomoc Moskvu, s níž se politicky a ekonomicky sbližuje. Další články k tématu:Požáry devastují také Bulharsko a ItáliiNATO pomáhá hasit lesní požáry na BalkáněSrbové za „oduznání“ Kosova platí, Zeman to udělal zadarmoSvatý Putin. V Srbsku budují chrám, který chtějí věnovat ruskému vůdci
 • Jiskra při krádeži ředidla zažehla chemičku, obžalovaný odmítl vypovídat

  30. 10. 2019 12:47:00iDNES.cz
  V Liberci začal soud s třiačtyřicetiletým Jiřím Machem, který je obžalovaný z obecného ohrožení kvůli požáru liberecké chemičky Severochema. Vypovídat odmítl, jen uvedl, že lituje toho, co se stalo.Další články k tématu:Jsem rád, že jsem to vytěsnil z hlavy, řekl muž souzený za požár chemičkyZa požár liberecké Severochemy obvinili dělníka, stáčel načerno chemikáliiPožár Severochemy napáchal škodu za sto milionů korun
 • Auta vyložili i na jižní Moravě. Tetris Challenge zkusili strážníci i hasiči

  30. 10. 2019 11:55:00Deník.cz
  /FOTOGALERIE/ Ukázat, co vše potřebují ke své práci, se rozhodli i záchranáři z jižní Moravy. Připojili se totiž k celosvětové výzvě Tetris challenge. Nový hit sociálních sítí začali policisté ve švýcarském Curychu. Lidé tak na fotografiích focených z ptačí perspektivy vidí, co všechno se vejde do záchranářských aut. Kromě záchranářů se do výzvy zapojují i další organizace.
 • Muž obžalovaný z požáru liberecké chemičky činu lituje. U soudu odmítl vypovídat

  30. 10. 2019 11:03:37ČT 24
  V Liberci začal soud s třiačtyřicetiletým Jiřím Machem, který je obžalovaný z obecného ohrožení kvůli požáru liberecké chemičky Severochema. Vypovídat odmítl, jen uvedl, že lituje toho, co se stalo. Podle obžaloby způsobil škodu skoro za 55 milionů korun, Severochema a pojišťovna požadují náhradu škody ve výši 181,560 milionu korun. Obžalovanému hrozí za obecné ohrožení z nedbalosti dva až osm let vězení.

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska