• V Paříži začaly přípravy rekonstrukce katedrály Notre-Dame

  V Paříži začaly přípravy rekonstrukce katedrály Notre-Dame

  6. 3. 2021 20:41:00TN.CZ
  Francie vybrala prvních osm dubů, ze kterých budou nové krovy francouzské katedrály Notre-Dame. Celkem bude při opravě potřeba zhruba tisíc stromů. Významnou památku zasáhl v roce 2019 ničivý požár. Slavnostně otevřít by se zrekonstruovaná katedrála měla v roce 2024.
 • Kouřil přes zákaz. V chatě pak uhořelo osm lidí, z toho čtyři děti

  Kouřil přes zákaz. V chatě pak uhořelo osm lidí, z toho čtyři děti

  6. 3. 2021 17:50:00iDNES.cz
  Cigareta, kterou si číšník zapálil bez ohledu na zákaz kouření, se stala před čtyřiceti lety příčinou tragického požáru Sokolské chaty u severomoravské Ostravice. Dřevěnými patry se oheň v noci na 6. března 1981 rychle šířil. V plamenech uhořel viník a dalších sedm lidí. Byly mezi nimi čtyři děti z Olomouce, které sem přijely se školou na lyžařský kurz.
 • Při požáru ubytovny v Plzni se po výskoku z okna těžce zranil muž. Příčinu vyšetřuje policie

  Při požáru ubytovny v Plzni se po výskoku z okna těžce zranil muž. Příčinu vyšetřuje policie

  6. 3. 2021 16:56:00Lidovky.cz
  Při požáru ubytovny v Lobezské ulici v Plzni se v sobotu dopoledne zranil muž, který vyskočil z okna. Muž, ročník 1988, byl záchranou službou převezen ve vážném stavu do Fakultní nemocnice v Plzni. Dalšího zraněného ošetřili záchranáři na místě. Většina z 80 ubytovaných se již do ubytovny vrátila, řekla policie mluvčí Ivana Jelínková. Příčinu a okolnosti požáru vyšetřuje policie.
 • Plzní otřásl hrozivý výbuch. Hořící muž musel vyskočit z okna!

  Plzní otřásl hrozivý výbuch. Hořící muž musel vyskočit z okna!

  6. 3. 2021 14:14:00TN.CZ
  Velmi silný výbuch otřásl v sobotu zhruba hodinu před polednem jednou z ubytoven v Plzni, z budovy začaly následně šlehat plameny. Z okna vyskočil hořící muž, který byl převezen s vážnými zraněnými do nemocnice. Hrozivý výbuch a následně požár zachvátily plzeňskou ubytovnu Aldivia. Podle prvních informací exploze nastala v pokoji v druhém patře budovy. Místnost okamžitě pohltily plameny a z okna tak musel vyskočit jeden muž. S těžkými popáleninami ho záchranáři transportovali do Fakultní
 • Při požáru na ubytovně v Plzni vyskočil muž z okna

  Při požáru na ubytovně v Plzni vyskočil muž z okna

  6. 3. 2021 14:08:02Novinky.cz
  Na ubytovně v Lobezské ulici v Plzni začalo v sobotu dopoledne hořet. Jeden z obyvatel před plameny vyskočil z okna, s vážným zraněním ho záchranáři převáželi do nemocnice.
 • FOTO: Hasiči zachraňovali lidi z lanovky. Tentokrát jen cvičně

  FOTO: Hasiči zachraňovali lidi z lanovky. Tentokrát jen cvičně

  6. 3. 2021 13:18:00Deník.cz
  Z porouchané lanovky v Deštném v Orlických horách hasiči zachraňovali uvízlé turisty. Naštěstí šlo jen o každoroční cvičení, nikoliv o ostrý zásah.
 • V Duchcově hořel dům

  V Duchcově hořel dům

  6. 3. 2021 07:29:01Novinky.cz
  Deset hasičských jednotek zasahovalo v noci na sobotu v Duchcově na Teplicku u požáru jednopatrového domu. Osm lidí se nadýchalo kouře, do péče je převzali záchranáři.
 • Mohutné plameny zachvátily dům v Duchcově, mezi zraněnými jsou děti

  Mohutné plameny zachvátily dům v Duchcově, mezi zraněnými jsou děti

  6. 3. 2021 00:13:00TN.CZ
  Velký požár domu v Duchcově na Teplicku si v pátek v noci vyžádal osm zraněných. Jsou mezi nimi i děti. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu. Hořet začalo kolem půl desáté v Teplické ulici v patrovém domě, v jehož přízemí je obchodní centrum Asia. Do boje s plameny se i s pomocí vysokozdvižné techniky pustilo deset jednotek hasičů. Kvůli velkému nasazení musel být vyhlášen druhý stupeň poplachu. “Osm lidí se nadýchalo kouře, vzala je do péče Zdravotnická záchranná služba,“ uvedl na webu HZS
 • Námořník zachránil čtyři koťata z hořící lodě

  Námořník zachránil čtyři koťata z hořící lodě

  5. 3. 2021 17:28:02Novinky.cz
  Člen thajského námořnictva, třiadvacetiletý Thatsaphon Saii, byl jedním z těch, kteří v úterý zasahovali u požáru lodi u pobřežních vod nedaleko thajského města Satun. Zatímco posádka se zvládla dostat do bezpečí včas, čtyři koťata byla zanechána na palubě hořící lodi. Námořník se vrhl do vln a koťata dokázal zachránit.
 • Proboření ledu v Žamberku dopadlo tragicky. Jeden z chlapců zemřel

  Proboření ledu v Žamberku dopadlo tragicky. Jeden z chlapců zemřel

  5. 3. 2021 12:49:00TN.CZ
  Tragické následky má čtvrteční událost, kdy se pod pěti dětmi na rybníce v Žamberku propadl led. Tři chlapci zůstali v ledové vodě, odkud je vytáhli hasiči a policisté. Jeden z hochů nakonec v nemocnici zemřel. Úmrtí jednoho z chlapců, pod kterými se ve čtvrtek probořil na žamberském rybníce led, redakci TN.cz potvrdila policejní mluvčí Markéta Janovská. "Více informací ale vzhledem k věku uvádět nebudeme," dodala. Odmítla se vyjádřit i ke zdravotnímu stavu ostatních dětí, které byly také na

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska