• Francii a Itálii potrápilo bouřlivé počasí. Trajekty mezi Sardinií a Korsikou stojí

  4. 11. 2019 14:11:38ČT 24
  Bouře doprovázené silným deštěm, které o víkendu zasáhly jihozápad Francie, mají nejméně jednu oběť. V Nice v pondělí našli tělo jednasedmdesátileté ženy, kterou zavalila půda z utrženého svahu, informovala agentura AFP. Déšť způsobil místní záplavy také v Itálii, především v provincii Ligurie. Mezi Sardinií a Korsikou nejezdí trajekty.
 • Výbuch v Explosii: Stav zraněných zůstává vážný, firma nabízí pomoc rodinám

  4. 11. 2019 12:05:00Deník.cz
  Stav tří zraněných po pátečním požáru a výbuchu ve státním podniku Explosia v Pardubicích zůstává vážný. ČTK to dnes řekl mluvčí společnosti Martin Vencl. Zraněni byli čtyři lidé, jeden v sobotu v nemocnici zemřel.
 • Náročný zásah. Hasiči deset hodin bojovali s požárem usazenin ve starém potrubí

  4. 11. 2019 11:38:00Deník.cz
  /VIDEO/ Bezmála deset hodin likvidovalo pět jednotek profesionálních hasičů (HZS MSK) z Ostravy požár usazenin ve starém potrubí v areálu Dolních Vítkovic.
 • Policie cvičí zavedení hraničních kontrol na Slovensko

  4. 11. 2019 11:20:01Novinky.cz
  Policie ve spolupráci s celníky, hasiči a příslušníky vězeňské služby cvičně obnovila hraniční kontroly mezi Českou a Slovenskou republikou. V 49 kilometrů dlouhém úseku, na kterém se nachází celkem pět hraničních přechodů, nasadili 300 příslušníků. Ke zvládnutí simulované migrační krize jim má pomoci i zřízené registrační středisko.
 • Trump hrozí Kalifornii: Vezmu vám peníze na boj s lesními požáry!

  4. 11. 2019 10:46:00TN.CZ
  Americký prezident Donald Trump hrozí snížením federálních peněz určeným k boji s požáry v Kalifornii. Na sociální síti kritizoval i práci tamního guvernéra Gavina Newsoma. Newsom na slova Trumpa rychle reagoval. "Kalifornský guvernér Gavin Newsom lesy spravuje hrozným způsobem. Už při našem prvním setkání jsem mu řekl, že musí "vyčistit" spodní patro lesů bez ohledu na to, o co ho žádají ochránci přírody," napsal a twitteru Trump. "Každý rok, když zuří požáry v Kalifornii, je to stejné – a pak
 • Česko obnovilo kontrolu hranic kvůli migraci. Zatím cvičně, u Slovenska

  4. 11. 2019 10:36:00iDNES.cz
  Zhruba tři stovky 300 policistů, vojáků, celníků, hasičů a příslušníků vězeňské služby nacvičují od pondělí do úterý obnovu kontrol na hranici mezi Českem a Slovenskem. Na starost mají úsek dlouhý téměř 50 kilometrů v Severomoravském kraji a pět hraničních přechodů. V Mostech u Jablunkova vzniká registrační místo pro nácvik migrační krize.Další články k tématu:V Česku vzniklo centrum ochrany vnějších hranic. Pomůže s nelegální migracíNa novou migrační vlnu jsme už připraveni, řekli čeští strážci hranic v RozstřeluTrikolóra tvrdí, že vnitro chystá větší ochranu migrantů, Hamáček to popřelČeská média popisují migraci jinak než západní, řekl syn nigerijského králePo návratu do Iráku by mě zabili. V Česku jsem skončil omylem, říká migrantČesko bude pomáhat v řešení migrace, řekl Petříček. Kvóty však odmítá
 • Policie nacvičuje znovuzavedení hranice mezi Českem a Slovenskem

  4. 11. 2019 10:33:00Deník.cz
  Téměř 300 policistů, vojáků, celníků, hasičů a příslušníků vězeňské služby bude dnes a v úterý nacvičovat znovuzavedení kontrol na hranici mezi Českem a Slovenskem. Pohlídají 49 kilometrů dlouhý úsek v Severomoravském kraji a pět hraničních přechodů. V Mostech u Jablunkova postaví registrační místo pro nácvik migrační krize. Novinářům to dnes řekli ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a zástupci zúčastněných složek.
 • Auto narazilo do mostu v Litvínově. Řidičku museli vyprostit hasiči

  4. 11. 2019 08:52:00Deník.cz
  Osobní auto havarovalo v pondělí 4. listopadu ráno v Horním Litvínově. Řidička se zranila.
 • Trump chce hořící Kalifornii sebrat peníze na boj s požáry

  4. 11. 2019 08:40:01Novinky.cz
  Americký prezident Donald Trump pohrozil v neděli na Twitteru, že Kalifornii vezme federální peníze na boj s požáry. Ty sežehly už 400 kilometrů čtverečných a vyhnaly z domovů desetitisíce lidí. Podle Trumpa demokratický guvernér Gavin Newsom při správě lesů „odvádí hroznou práci”.
 • Vítr a déšť páchaly v noci škody, nový týden přinese, klid, ale ochlazení

  4. 11. 2019 07:34:00TN.CZ
  Vytrvalý noční déšť a nepříjemný vítr s ránem ustaly. Výstraha, která platila pro Jižní Moravu, je již odvolána. Od pondělního rána je počasí stabilizované, Český hydrometeorologický ústav aktuálně nevaruje před žádnou výstrahou. V noci měli hasiči napilno hlavně na Moravě. Na Znojemsku bylo potřeba vyčistit hned na několika místech vozovku od popadaných větví a stromů, s podobnou překážkou v komunikaci se potýkali také záchranné sbory na Blanensku a v Nesovicích na Vyškovsku.  Rovněž v

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska