On-line předplatnéPřihlášeníObjednat
Aktuální číslo Hasičské noviny č.18/2021

Zprávy

Dnes je středa 28. 9. 2022 Svátek má Václav, Den české státnosti
 • Policie našla muže, který se utopil v Labi, hledala ho od pátku

  28. 7. 2019 11:37:00Lidovky.cz
  Policie v neděli ráno našla v Labi v Pardubicích utonulého muže. Hasiči tělo z řeky vytáhli, řekla krajská policejní mluvčí Markéta Janovská. Muž, který se koupal v Labi, zmizel pod hladinou před očima svědků v pátek vpodvečer, od té doby jej hledali policejní potapěči.Další články k tématu:Pokusili se přejet řeku na Sibiři. Čtyři dospělí a šest dětí utonuloNa pražském koupališti Lhotka utonul 79letý muž. Z vody ho vytáhli až potápěči hasičůMuž utonul v Blanici u Protivína. Zachraňoval topící se děti, unesl ho proud
 • Bouřky potrápily Pardubicko a Holicko, varování před nimi trvá do pondělí

  28. 7. 2019 11:34:00iDNES.cz
  Navzdory varování před silnými bouřkami, byla sobota v Česku z hlediska počasí relativně klidná. Počasí více potrápilo jen hasiče v Pardubickém kraji, kde měli zhruba za pět hodin 50 výjezdů.Další články k tématu:Meteorologové varují v před silnými bouřkami. Doprovodí je vítr i kroupyItálii a Rakousko zasáhly silné bouře, mladou řidičku odnesly i s autem
 • Požár u chorvatského Šibeniku už je pod kontrolou, turisté nejsou v ohrožení

  28. 7. 2019 11:27:00iDNES.cz
  Chorvatští hasiči lokalizovali rozsáhlý lesní požár, který vypukl v sobotu u letoviska Šibenik a ohrožoval obytné domy a větrné elektrárny v oblasti. Hořelo ve vnitrozemí, turisté podle médií nebyli požárem dotčeni. Oheň sice stále hoří, ale už neohrožuje obydlené oblasti u vesnice Bilice, která leží severně od města. S požárem bojovaly na dvě stovky hasičů a padesát vojáků.Další články k tématu:Na chorvatských dálnicích houstne provoz, turisté se valí k mořiOBRAZEM: Nejkrásnější chorvatské zátoky, o kterých ví hlavně jachtařiPožár přerušil koncert u chorvatské pláže Zrće, evakuovali tisíce lidíPrázdninový dinosaurus. Chorvatsko obýval neznámý ještěr z Istrie
 • Pardubičtí policisté našli muže, který se utopil v Labi

  28. 7. 2019 09:39:01Novinky.cz
  Pardubičtí policisté za pomoci hasičů vytáhli v neděli ráno z Labe tělo muže, kterého hledali od pátečního podvečera. Podle svědků muž zmizel pod hladinou při koupání v řece.
 • Volkswagen boural u Moravských Budějovic, jeden zraněný

  28. 7. 2019 09:18:01Novinky.cz
  Následky nehody osobního auta značky VW likvidovali v neděli ráno hasiči u Moravských Budějovic v kraji Vysočina. Záchranka odvezla do nemocnice jednoho zraněného člověka, osobní auto skončilo mimo vozovku.
 • Hasiči vytáhli z Labe muže. Pátrali po něm od pátku

  28. 7. 2019 09:17:00TÝDEN.cz
  Policie v neděli ráno našla v Labi v Pardubicích utonulého muže. Hasiči tělo z řeky vytáhli, řekla krajská policejní mluvčí Markéta Janovská. Muž, který se koupal v Labi, zmizel pod hladinou před očima svědků v pátek vpodvečer, od té doby jej hledali policejní potapěči.
 • U chorvatského letoviska Šibenik hoří lesy, hasičům pomáhá déšť

  28. 7. 2019 08:42:01Novinky.cz
  V okolí chorvatského letoviska Šibenik vypukl lesní požár. Plameny ohrožovaly obytné domy, větrné elektrárny a uzavřena musela být dočasně i část zdejší dálnice. Oheň se již hasičům podařilo dostat pod kontrolu.
 • Česko zasáhly bouřky! Hasiči vyjížděli k desítkám případů

  27. 7. 2019 20:18:00TN.CZ
  Po velmi teplém a suchém týdnu do Česka dorazily bouřky, místy je doprovázely kroupy a přívalový déšt. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) prodloužil výstrahu před silnými bouřkami na celém území ČR až do pondělí. Zároveň vydal měsíční výhled počasí. Od příštího týdne by se mělo mírně ochladit, nejstudenější bude poslední týden. Lidé, kteří netrpělivě čekali až zaprší, se dočkali. Po velmi teplém týdnu začalo v sobotu dopoledne zejména v jižní polovině Česka pršet. Déšť se objevil v kraji
 • Téměř polovina výškové techniky hasičů je zastaralá. 88 strojů je nutné okamžitě vyměnit

  27. 7. 2019 18:10:56ČT 24
  Profesionální hasiče trápí zastaralé vybavení. Doba životnosti uplynula téměř u poloviny výškové techniky, což může komplikovat výjezdy a navíc jsou dražší její opravy. Ministerstvo vnitra teď kvůli tomu jedná s resortem financí o navýšení rozpočtu pro hasičský sbor.
 • V Křekově na Zlínsku se srazila dvě vozidla. Nehoda si vyžádala zranění

  27. 7. 2019 17:02:00Deník.cz
  /FOTOGALERIE/ Ke srážce dvou osobních automobilů v Křekově na Zlínsku vyrazili v sobotu krátce po půl jedné odpoledne profesionální hasiči z Valašských Klobouk. Nehoda si vyžádala jednu zraněnou osobu.  

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska