• Dobojováno! Hasiči soutěžili, přepisovali rekordy a slavili skvělé výkony

  1. 9. 2019 15:24:00Deník.cz
  /FOTOGALERIE/ Od pátku do neděle 1. září patřil fotbalový stadion v Ústí nad Labem hasičům. Dobrovolníci i profesionálové zde změřili své síly v hasičském sportu. Hned ve třech disciplínách se přepisovaly republikové rekordy.
 • Do Česka dorazily silné bouřky, meteorologové vydali další výstrahu!

  1. 9. 2019 14:10:00TN.CZ
  Meteorologové v neděli vydali novou výstrahu, která varuje před vydatným deštěm na severovýchodě území. Ten vystřídá silné bouřky, které se začaly objevovat už odpoledne a Českou republiku by měly trápit až do pondělního rána. Český hydrometeorologický ústav také vydal varování před vysokými teplotami. Kvůli silným bouřkám vyjížděli hasiči například do obce Mezno na Benešovsku, kde přetekl místní rybník. Voda s bahnem se valila po silnici a zatopila níže položená místa. "Hasiči tak na místě
 • Požár domu v Cerhenicích způsobil škodu za více než milion korun

  1. 9. 2019 11:03:00Deník.cz
  /FOTOGALERIE/ Požár balkonu a střechy v Cerhenicích na Kolínsku zaměstnal hasiče v sobotu 31. srpna večer. "Operační středisko na místo vyslalo profesionální hasiče ze stanice Kolín s dvěma cisternami a velitelem čety, profesionální hasiče podniku Paramo s automobilovou plošinou, dobrovolné hasiče z Cerhenic s cisternou a dobrovolné hasiče z Peček s dvěma cisternami. Z Kutné Hory vyjel vyšetřovatel příčin požárů. Před příjezdem hasičů bylo upřesněno, že se uvnitř domu nikdo nenachází, všichni se nezraněni dostali do bezpečí mimo objekt," uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. 
 • Stovky hasičů z celé země soutěží v Ústí o medaile. Padl i národní rekord

  1. 9. 2019 02:58:00Deník.cz
  /FOTO/ Ústí nad Labem hostí v posledním prázdninovém víkendu mistrovství České republiky v požárním sportu. Na start několika disciplín se postavili hasiči a hasičky z celé země. Soutěží profesionálové i členové dobrovolných jednotek.
 • Na Zlínsku vykolejil vlak s cestujícími

  31. 8. 2019 19:09:01Novinky.cz
  Osobní vlak s 25 cestujícími vykolejil v sobotu odpoledne v Lípě nad Dřevnicí na Zlínsku. Při nehodě se nikdo nezranil, lidé přestoupili na náhradní dopravu. Na místě zasahovali hasiči s policisty.
 • V Lípě u Zlína vykolejil vlak s 25 cestujícími, nikdo nebyl zraněn

  31. 8. 2019 18:26:00iDNES.cz
  Osobní vlak v sobotu odpoledne vykolejil v Lípě nad Dřevnicí u Zlína. „V době vykolejení cestovalo ve vlaku asi pětadvacet cestujících, nikdo nebyl zraněný“, uvedl mluvčí zlínských hasičů Roman Žemlička. Provoz na trati mezi Lípou a Vizovicemi je zastavený.Další články k tématu:Vlak, který vykolejil u Mariánských Lázní, jel na třicítce 86 km/hMladík z rozmaru položil na koleje betonový panel, rychlík ho rozbil
 • Další následky požáru Notre-Dame, některé školy neotevřou kvůli olovu

  31. 8. 2019 18:20:00TN.CZ
  I když katedrála Notre-Dame vyhořela už před více než čtyřmi měsíci, Paříž se stále vypořádává s následky strašlivého požáru. Nejméně pět škol, které se nacházejí nedaleko katedrály, v pondělí neotevře kvůli stále hrozící otravě olovem. Už v polovině srpna začaly úřady odstraňovat olovo, jehož částečky se během požáru katedrály Notre-Dame rozšířily do širokého okolí. Má jít o stovky tun, které byly ve střeše a věžích. Úřady přišly s dvěma metodami, jak se s olovem vypořádat. V jednom případě
 • V Lípě u Zlína vykolejil osobní vlak, cestující nebyli zraněni

  31. 8. 2019 17:35:00TÝDEN.cz
  Osobní vlak odpoledne vykolejil v Lípě nad Dřevnicí u Zlína. V době vykolejení cestovalo ve vlaku asi 25 cestujících, nikdo nebyl zraněný, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Provoz na trati mezi Lípou a Vizovicemi je zastavený.
 • Zájem o práci u hasičů klesá, polovina neprojde přes fyzické testy. Pomohli by cizinci

  31. 8. 2019 15:40:27ČT 24
  V některých krajích klesl zájem o hasičskou práci na historicky nejnižší úroveň. Sbor by proto uvítal, kdyby mohl mezi profesionály nabrat i cizince. Ministerstvo změnu zvažuje. V Karlovarském kraji řady dobrovolných hasičů už teď doplňují třeba Vietnamci.
 • Desítky hasičů likvidovaly požár ve skalnatém terénu na Českolipsku

  31. 8. 2019 15:05:00TÝDEN.cz
  Desítky hasičů bojovaly několik hodin s ohněm v těžko přístupném terénu u obce Noviny pod Ralskem na Českolipsku. Les mezi skalami na kopci vzplál v pátek kolem půl osmé večer, zásah pak museli hasiči přerušit a pokračovali v sobotu. Vyhlášen byl třetí ze čtyř stupňů poplachu.

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska