• Déšť a prudký pokles teplot o víc než 10 stupňů! Čeká nás chladný týden

  2. 9. 2019 07:16:00TN.CZ
  V neděli odpoledne udeřily v České republice velmi silné bouřky, hasiči v mnoha částech republiky měli velkou část noci plné ruce práce. Po přechodu studené fronty k nám nyní začíná proudit studený vzduch, teploty se tak výrazně propadnou. Ještě včera bylo místy až 33 °C, v pondělí bude většinou do 21 °C. Podobné teploty budou podle meteorologů panovat celý týden. Stále platí výstraha před velmi silným deštěm. Přes Českou republiku přecházela v neděli studená fronta, která s sebou přinesla
 • Neuvěřitelná shoda náhod! Hasiči popsali záchranu životů na D6

  2. 9. 2019 06:36:00TN.CZ
  Díky neuvěřitelné shodě náhod se nedělní nehoda na dálnici D6, při které auto s pěti lidmi na palubě spadlo do retenční nádrže, obešla bez úmrtí. V době havárie kolem projíždělo reprezentační družstvo středočeských hasičů, kteří se vraceli z víkendového Mistrovství ČR v požárním sportu. Ti a několik dalších lidí neváhali ani minutu a okamžitě naskákali do vody pro zraněné. Auto vyletělo z dálnice na sedmém kilometru dálnice D6 v prostoru křižovatky Jeneč ve směru z Prahy do Karlových Varů.
 • Ničivý hurikán Dorian se blíží k Floridě a Jižní Karolíně. Opusťte domovy, nařídily úřady více než milionu lidí

  2. 9. 2019 06:12:41ČT 24
  Hurikán Dorian, který v neděli zesílil na pátý, tedy nejvyšší stupeň, se posouvá směrem k pobřeží Spojených států. Více než milion lidí proto čeká povinná evakuace, která se dotkne pobřeží států Florida, Georgia a Jižní Karolína. Ničivá bouře o víkendu zasáhla Bahamy, kde strhávala střechy a způsobila záplavy.
 • Před Dorianem prchá milion lidí, Bahamy pustošil vichr o rychlosti 300 km/h

  2. 9. 2019 05:12:01Novinky.cz
  Téměř milion lidí se musí evakuovat kvůli Dorianu, hurikánu nejvyšší páté kategorie, uvedla televize Fox News. Týká se to obyvatel pobřeží Jižní Karolíny a záplavových oblastí Floridy. Postup hurikánu se stále zpřesňuje, odborníci doufají, že po přechodu přes Bahamy nabere hurikán severní a následně severovýchodní kurz a že jeho střed zůstane nad mořem.
 • V brazilské Amazonii zaznamenali v srpnu přes 30 tisíc požárů

  2. 9. 2019 04:40:01Novinky.cz
  Brazilskou část Amazonie zasáhlo v srpnu 30 901 požárů, což je nejvíce od roku 2010, oznámil brazilský Národní institut pro výzkum vesmíru (INPE). V porovnání s loňským srpnem byl v uplynulém měsíci požárů skoro trojnásobek.
 • Bouřky a přívalový déšť: Voda uvěznila auta, přetekl rybník a musela skončit opera

  1. 9. 2019 18:46:03Novinky.cz
  Středočeští hasiči řešili od nedělního odpoledne řadu výjezdů spojených s následky přívalového deště, který dorazil do Česka s bouřkami. Například v Rakovníku voda zaplavila silnici pod viaduktem, kde uvízla vozidla. Sklepy a silnici zavalilo bahno v Meznu na Benešovsku, kde přetekl rybník. V Praze museli organizátoři ukončit operní představení v Divoké Šárce.
 • Bouřky zaměstnávají hasiče, ve středních Čechách měli přes dvacet výjezdů

  1. 9. 2019 18:40:00iDNES.cz
  Bouřky a přívalové deště v neděli výrazně přidělaly práci hasičům. Ve Středočeském kraji zasahovali nejvíce na Příbramsku, Benešovsku a Rakovnicku. Do 17:00 zaznamenali šestnáct událostí a do 17:30 dalších osm, řekla mluvčí krajských hasičů Tereza Fliegerová.Další články k tématu:Po bouřkách na severovýchodě i pořádně zaprší, hlásí meteorologovéOd pondělí se zchladíme, teploty spadnou o více než 10 stupňů CelsiaMeteorologové varují před vedrem, závěr prázdnin doprovodí i bouřkyNa třech místech Česka bylo přes 33 stupňů, Bojkovice hlásí rekordních 33,5
 • Papež František dorazil pozdě na bohoslužbu, z výtahu ho zachraňovali hasiči

  1. 9. 2019 18:21:00iDNES.cz
  Papeže Františka zdržela při cestě na nedělní bohoslužbu ve Vatikánu kuriózní situace. Kvůli poruše uvázl zhruba na pětadvacet minut ve výtahu, zachraňovali ho hasiči. Při promluvě na Svatopetrském náměstí pak překvapivě oznámil, že povýší třináct římskokatolických prelátů na kardinály.Další články k tématu:Papež změnil Otčenáš, aby Bůh nesváděl k hříchu. Čeština úpravu nepřijmePapež vysvětlil, proč ucukával před políbením prstenu. Kvůli hygieněČech vyhrál v loterii papežovo lamborghini. Bylo v dražbě za 18 milionůŠvédská bojovnice za ochranu klimatu Greta Thunbergová se sešla s papežem
 • Střední Čechy zasáhly bouřky. Ulicemi se valilo bahno, v Rakovníku uvízla auta

  1. 9. 2019 17:17:00Deník.cz
  /FOTOGALERIE/ Středočeští hasiči v neděli vyjížděli k desítkám událostí v souvislosti s bouřkami. K 19. hodině zasahovali celkem ve 43 případech, nejčastěji na Příbramsku, Benešovsku a Rakovnicku.
 • Silná bouře na Šumpersku zaplavila domy a strhla automobily

  1. 9. 2019 16:37:22ČT 24
  Přes Šumpersko se odpoledne přehnala silná bouřka. Nejvíce zřejmě zasáhla obec Jedlí, kde se voda dostala do domů a strhla také automobily. Voda zaplavila rovněž tamní továrnu, firma vodu odčerpává vlastními silami. Bouře postihla také Štíty, Šumperk a Rudu nad Moravou. Meteorologové už v sobotu upozorňovali, že tropické teploty v neděli vystřídají bouřky. Desítky výjezdů kvůli zatopeným níže položeným místům a popadaným stromům evidují i hasiči ze Středočeského kraje.

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska