• Požár v kolínské elektrárně je zcela zlikvidovaný. Vyšetřovatelé pokračují v pátrání po jeho příčině

  29. 12. 2020 09:38:00Lidovky.cz
  V kolínské teplárně a elektrárně v úterý pokračuje vyšetřování příčiny pondělního požáru. Na místě bude dopoledne pracovat vyšetřovatel. „Požár je oficiálně zcela zlikvidovaný,“ řekla v úterý mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Škoda je předběžně odhadnutá na desítky milionů korun, vyšetřovatel ji zřejmě ještě upřesní.
 • Na Vestínsku se srazil vlak s automobilem. Nehoda se obešla bez zranění

  28. 12. 2020 21:36:00Deník.cz
  U obce Zašová v okrese Vsetín došlo ke střetu osobního automobilu s vlakem. Potvrdil to mluvčí hasičů Roman Žemlička.
 • Nechtěl jsem, aby umřela. Sedmiletý chlapec vytáhl sestru z hořícího domu

  28. 12. 2020 20:35:00iDNES.cz
  Jako opravdový hrdina se zachoval sedmiletý Eli Davidson z amerického Tennessee. Z hořícího domu vytáhl svou mladší sestru ve chvíli, kdy byla uvězněná v kolébce a nikdo jiný se k ní nemohl dostat. Chlapec je přitom v pěstounské péči a zachráněná dívka je jeho nevlastní sestra. O oba pečuje pár bývalých hasičů.
 • Požár kolínské elektrárny způsobil škodu za desítky milionů korun, zapříčinilo ho vznícení uhelného prachu

  28. 12. 2020 17:16:00Lidovky.cz
  Škodu za několik desítek milionů korun způsobil v pondělí výbuch uhelného prachu na takzvané zauhlovací cestě v elektrárně a teplárně Kolín. Výbuch poškodil budovu, požár se rozšířil na střechu a do uhelné šachty a výtahu. Nikdo se nezranil, hasiči vyhlásili nejdříve druhý, následně třetí stupeň poplachu ze čtyř možných. Hořet začalo před 11:00, po 16:00 dostali hasiči plameny pod kontrolu, řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.
 • Nejvíc požárů je vždy v prvních třech hodinách Nového roku a jejich počet rok od roku roste.

  28. 12. 2020 16:46:00HZSČR
  29. 12. 2020 (NS) - Silvestrovské veselí je již tradičně spojeno s používáním zábavní pyrotechniky (světlic, dělobuchů, petard, rachejtlí apod.). Bohužel každý rok nechtěné následky této zábavní pyrotechniky zaměstnávají hasiče i zdravotnickou záchrannou službu. Počet požárů způsobených zábavní pyrotechnikou v posledních letech výrazně vzrostl a způsobené škody se pohybují v řádech milionů korun (nárůst požárů můžete vidět v níže přiložené tabulce). Nejčastěji hoří trávní porosty, kontejnery s odpady, okrasné keře nebo věci na balkonech. V poslední době dochází i k zapálení odstavených aut a objevují se i případy vyhořelých bytů, do kterých vlétly zapálené světlice.
 • Hasiči v Prostějově chtějí novou stanici, stát by mohla do pěti let

  28. 12. 2020 16:44:00iDNES.cz
  Profesionální hasiči v Prostějově by se mohli do pěti let dočkat nové stanice postavené na zelené louce. Do současného sídla totiž mají problém zaparkovat moderní techniku a nevyhovuje jim ani výjezd na frekventovaný okruh.
 • V Kolíně hořela teplárna s elektrárnou, škody jdou do milionů

  28. 12. 2020 16:33:00iDNES.cz
  Hasiči zasahovali dnes celý den u výbuchu v elektrické části teplárny v Kolíně. Po explozi elektrárna s teplárnou vzplála, plameny se rozšířily na střechu. Hasiči si vyžádali na pomoc vrtulník se speciálním vakem, ten ale nemohl zasáhnout kvůli husté zástavbě v okolí. Požár je pod kontrolou, událost se obešla bez zranění.
 • Po výbuchu v kolínské elektrárně hoří. Požár likviduje 18 jednotek hasičů, vrtulník zasáhnout nemohl

  28. 12. 2020 14:54:00Lidovky.cz
  V elektrárně a teplárně Kolín po pondělním výbuchu stále hoří, oheň hasiči zatím nemají pod kontrolou. Likviduje ho 18 jednotek, vrtulník s takzvaným bambi vakem nemohl zasáhnout kvůli husté zástavbě v okolí. Nejsou hlášeni žádní zranění, záchranáři jsou ale na místě. Výbuch vznikl na takzvané zauhlovací cestě a poškodil budovu. Je možné, že vybuchl uhelný prach, řekly mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová a mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová. Hašení potrvá zřejmě do noci.
 • Požár kolínské elektrárny mají hasiči pod kontrolou, škoda půjde do desítek milionů

  28. 12. 2020 11:51:50ČT 24
  Hasiči zasahují u výbuchu v prostorách elektrárny společnosti Veolia Energie v Kolíně. Podle dostupných informací výbuch vznikl na zauhlovací cestě a poškodil budovu. Hasiči mají požár pod kontrolou, nadále ale hoří uhlí v šachtě. Nejsou hlášeni žádní zranění. Zásah trvá do noci. Na místě bylo osmnáct jednotek a vyhlášený byl třetí stupeň poplachu. Vrtulník s vakem na vodu nemohl zasáhnout kvůli okolní husté zástavbě. Požár způsobil škodu za desítky milionů korun.
 • VIDEO: Kolínem otřásla exploze. V elektrárně vybuchl uhelný prach

  28. 12. 2020 11:43:00Deník.cz
  Zhruba hodinu před polednem otřásl Kolínem výbuch a následně obyvatelé slyšeli houkání mnoha majáků. To se hasiči, policisté a záchranáři řítili k elektrárně. „Došlo tam k výbuchu uhelného prachu,“ potvrdila policejní mluvčí Petra Potočná. Výbuch si naštěstí nevyžádal žádné zranění.

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska