• 

Jihozápad Spojených států se potýká s desítkami požárů, město Flagstaff zahalil kouř

  Jihozápad Spojených států se potýká s desítkami požárů, město Flagstaff zahalil kouř

  22. 6. 2021 11:30:16ČT 24
  Na jihozápadě Spojených států po období horkého a suchého počasí hoří desítky požárů, z nichž jeden zakryl kouřem arizonský Flagstaff a vynutil si málokdy vídané úplné uzavření rozsáhlé přírodní rezervace, která město obklopuje. Právě Arizona je podle agentury AP vlnou lesních požárů zasažena nejvíce. Vedra v oblasti zřejmě polevují, hrozí ovšem nové ohně zažehnuté blesky.
 • Hromadná nehoda pěti aut na Mladoboleslavsku. Zranilo se pět lidí

  Hromadná nehoda pěti aut na Mladoboleslavsku. Zranilo se pět lidí

  22. 6. 2021 10:56:00TN.CZ
  Hromadná nehoda zaměstnala v úterý na Mladoboleslavsku všechny záchranné složky. U obce Nepřevázka se srazila čtyři osobní auta a náklaďák. Zranilo se pět lidí, záchranáři je transportovali do nemocnice. Havárie se stala v úterý asi čtyři minuty po šesté hodině ráno na křižovatce u obce Nepřevázka blízko Mladé Boleslavi na silnici číslo 38. "Jednalo se o dopravní nehodu čtyř osobních aut a jednoho náklaďáku. Zranilo se pět lidí,“ řekla TN.cz mluvčí hasičů Dagmar Zemanová. "Řidič nákladního auta
 • Hasiči vyjeli ke stovkám případů, bez proudu je přes 7 tisíc domácností

  Hasiči vyjeli ke stovkám případů, bez proudu je přes 7 tisíc domácností

  22. 6. 2021 10:33:00iDNES.cz
  Hasiči od pondělí hlásí stovky zásahů, 7 600 tisíc domácností je v úterý dopoledne bez dodávek elektřiny. Vydatný déšť a bouřky nejvíce řádily na Vysočině a v Jihomoravském kraji. Hasiči nejčastěji odstraňují spadlé stromy a čerpají vodu ze zatopených míst. V platnosti je nadále výstraha meteorologů.
 • Spadlá střecha, voda na silnicích i polámané stromy. Hasiči kvůli bouřkám hlásí stovky zásahů

  Spadlá střecha, voda na silnicích i polámané stromy. Hasiči kvůli bouřkám hlásí stovky zásahů

  22. 6. 2021 09:44:00Lidovky.cz
  Silné bouřky a vítr, který je doprovázel, zaměstnaly hasiče i v noci na pondělí a v pondělí ráno, zejména na jižní Moravě a Vysočině a také ve středních Čechách. Odstraňovali spadlé stromy a větve, čerpali vodu ze sklepů a zaplavených komunikací a čistili zanesené kanalizace. Distribuční firma eg.d ze skupiny E.ON evidovala ráno 25 poruch na vedení vysokého napětí a přibližně 9000 domácností s omezením dodávek elektřiny, hlavně na jižní Moravě.
 • Českem se prohnaly živly, na Hodonínsku hasiči zasahovali každou minutu

  Českem se prohnaly živly, na Hodonínsku hasiči zasahovali každou minutu

  22. 6. 2021 08:23:03Novinky.cz
  Odpolední a noční bouřky páchaly škody napříč republikou. Především Hodonínsko potřebovalo v pondělí večer nejvíce sil hasičů. Živly se nejvíce vyřádily v Dolních Bojanovicích, velký počet zásahů měli hasiči také v sousedním Josefově a nedalekých Lužicích. Déšť ochromil také dopravu ve Zlíně.
 • Hasiči na Žďársku vyjeli k požáru bytu, našli mrtvého muže

  Hasiči na Žďársku vyjeli k požáru bytu, našli mrtvého muže

  22. 6. 2021 07:45:00TN.CZ
  Po výjezdu k požáru v bytě v úterý ráno v Novém Městě na Moravě našli hasiči mrtvého muže. Oheň sám uhasl ještě před jejich příjezdem. Oznámení o kouři vycházejícím z jednoho z bytů v panelovém domě ve Ždárské ulici v Novém Městě na Moravě na Vysočině dostali hasiči ještě před úterní pátou hodinou ráno. Okamžitě vyjeli na místo. "Ještě před příjezdem hasičů na místo události došlo k samouhašení požáru. Uvnitř bytu nalezli hasiči tělo muže bez známek života," uvedli hasiči. Zasahovala jednotka
 • 

Česko zasáhly bouřky, hasiči vyjížděli k několika stovkám událostí

  Česko zasáhly bouřky, hasiči vyjížděli k několika stovkám událostí

  22. 6. 2021 06:49:35ČT 24
  Bouřky, které zasáhly Česko, podle radaru Českého hydrometeorologického ústavu udeřily v noci v českých krajích, na jižní Moravě a na Vysočině. Jen do pondělního večera hasiči vyjížděli k několika stovkám událostí, hlavně k odčerpávání vody nebo popadaným stromům. Ty poškodily i elektrické vedení a v jednu chvíli bylo na Vysočině bez elektřiny sedm tisíc domácností, poruchy zaznamenali také v Olomouckém kraji. Omezené dodávky má podle E.ONu 5800 domácností, ráno jich bylo devět tisíc, nejvíce na jižní Moravě.
 • Popadané stromy, zatopené sklepy. Bouřky odřízly 6 tisíc domácností od proudu

  Popadané stromy, zatopené sklepy. Bouřky odřízly 6 tisíc domácností od proudu

  21. 6. 2021 22:33:00iDNES.cz
  Meteorologové varují, že velkou část republiky včetně metropole Prahy zasáhne v úterý přívalový déšť, po kterém mohou následovat lokální záplavy. Hrozbu představují také kroupy a blesky. První bouřky se objevily odpoledne ve východní části republiky. Řada domácností se ocitla kvůli poškozenému elektrickému vedení bez dodávky elektřiny.
 • Po úniku chemikálií v Plzni zemřeli tři lidé. Zápach řešili hasiči už o den dřív!

  Po úniku chemikálií v Plzni zemřeli tři lidé. Zápach řešili hasiči už o den dřív!

  21. 6. 2021 21:44:00TN.CZ
  Plzeňští kriminalisté stále vyšetřují páteční únik nebezpečných látek v jedné z tamních firem. Havárie si vyžádala celkem tři oběti. Zasažená část firmy je momentálně mimo provoz. Likvidace následků potrvá ještě několik dní. Nebezpečné látky zasáhly celkem sedm zaměstnanců firmy, která se zabývá likvidací průmyslových kalů. Tři z nich nepřežili. Zásah hasičů skončil až druhý den dopoledne. Ve stejném areálu byli i den před samotnou havárií. Už tehdy lidé v okolí cítili zápach. "Změřili jsme
 • Popadané stromy a zatopené sklepy. Do Česka dorazily silné bouřky

  Popadané stromy a zatopené sklepy. Do Česka dorazily silné bouřky

  21. 6. 2021 20:29:00Deník.cz
  Česko zasáhly první bouřky, před kterými po horkých dnech varovali meteorologové. Bezmála čtyři desítky výjezdů evidují dnes odpoledne kvůli bouřkám hasiči v Olomouckém kraji, kde odstraňují hlavně popadané stromy ze silnic a elektrického vedení. Následky bouřek likvidují hasiči i na Vysočině, kteří vyjížděli především k odstranění popadaných stromů, čerpání vody o odklízení nánosů ze silnic. V Pardubickém kraji zasahovali hasiči na dvou desítkách míst hlavně na Orlickoústecku a Svitavsku.

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska