• Do postižených obcí vyrazil speciální USAR tým, zasahoval i ve zničeném Bejrútu

  Do postižených obcí vyrazil speciální USAR tým, zasahoval i ve zničeném Bejrútu

  24. 6. 2021 22:42:00iDNES.cz
  Do obcí na Hodonínsku a Břeclavsku, kterými se prohnalo ničivé tornádo, vyrazil již i speciální USAR tým. V první skupině je 36 záchranářů. „Pomocí štěrbinových kamer budou vyhledávat případné zavalené lidi pod troskami domů“ řekl iDNES.cz mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.
 • Města po tornádu sčítají škody, zničené jsou střechy, okna i auta!

  Města po tornádu sčítají škody, zničené jsou střechy, okna i auta!

  24. 6. 2021 22:32:00TN.CZ
  Města i vesnice na jihu Moravy už začínají sčítat škody poté, co se regionem ve čtvrtek večer prohnala silná vichřice a podle všeho i tornáda. Některá města už zřizují krizové štáby, stejně jako to udělali tamější hasiči. Je hlášeno obrovské množství zraněných a také první mrtví. Podle hasičů, kteří už plánují přivolání posil z jiných krajů, je řáděním živlů mimořádně zasažená například Moravská Nová Ves. Redakci TN.cz se podařilo kolem 22. hodiny kontaktovat místostarostu Igora Antala, ten se
 • Katastrofa jako po válce, řekl místostarosta zničených Hrušek

  Katastrofa jako po válce, řekl místostarosta zničených Hrušek

  24. 6. 2021 21:29:01Novinky.cz
  Část obce skoro přestala existovat. Tak Právu popsal řádění živlů v obci Hrušky na Břeclavsku tamní místostarosta Marek Babisz. Podle něj je jisté, že v obci řádilo tornádo. Na místě jsou podle něj zranění, v obci už jsou desítky hasičů a záchranářů.
 • Hodonínskem prošlo tornádo, půl obce Hrušky srovnalo se zemí

  Hodonínskem prošlo tornádo, půl obce Hrušky srovnalo se zemí

  24. 6. 2021 20:48:03Novinky.cz
  Na Hodonínsku se ve čtvrtek během silných bouřek objevil silný větrný vír. Zřejmě se jednalo o tornádo. Vír za sebou zanechal velké škody. Poničil například vesnici Lužice, půl obce Hrušky srovnal se zemí. V Hodoníně jsou popadané dráty, část domácností je bez elektřiny. Hasiči varují, že by lidé neměli vycházet ven.
 • 

Na stavbách silnic začíná chybět materiál, hlavně kamenivo, ocel a plasty

  Na stavbách silnic začíná chybět materiál, hlavně kamenivo, ocel a plasty

  24. 6. 2021 20:40:49ČT 24
  Stavebníkům silnic začíná chybět materiál, hlavně ocel, kamenivo, dochází i tepelná izolace, minerální i polystyren, a vše navíc výrazně zdražuje. Může za to koronavirová krize nebo také požár velké holandské továrny na plasty. Ceny zakázek zatím nerostou, ale podle investorů i dodavatelských firem se zvýší.
 • Jedno z nejničivějších tornád v historii ČR! Umírali lidé, záchranné složky nezvládají

  Jedno z nejničivějších tornád v historii ČR! Umírali lidé, záchranné složky nezvládají

  24. 6. 2021 20:19:00TN.CZ
  Na Hodonínsku a Břeclavsku ve čtvrtek večer udeřilo tornádo. Lidé sdílejí na sociálních sítích fotky i videa a jsou zděšeni tím, co se děje. Podle hasičů je situace v místě kritická. Pomáhají jim kolegové z dalších krajů, vyhlášen byl třetí stupeň hromadného postižení. Mluvčí záchranářů v půl desáté uvedla, že zraněných je 100 - 150 lidí, číslo ale nebude konečné. Už jsou hlášené i první oběti na životech. Na internetu kolují fotky a videa tornáda, které se vyskytlo na jihu Moravy. "Nechce se
 • D7 na Kladensku uzavřela nehoda tří aut, čtyři lidé jsou zranění. Na místě zasahoval vrtulník

  D7 na Kladensku uzavřela nehoda tří aut, čtyři lidé jsou zranění. Na místě zasahoval vrtulník

  24. 6. 2021 19:58:00Lidovky.cz
  Dálnici D7 na 12. kilometru ve směru na Slaný na Kladensku vpodvečer uzavřela nehoda dvou osobních aut. Pět lidí včetně malého dítěte utrpělo zranění, řekla mluvčí krajských hasičů Dagmar Zemanová. Opravila tak původní informace o třech havarovaných autech a čtyřech zraněných.
 • Jižní Moravou se prohnalo tornádo. Poničilo řadu obcí, desítky lidí jsou zraněné

  Jižní Moravou se prohnalo tornádo. Poničilo řadu obcí, desítky lidí jsou zraněné

  24. 6. 2021 18:46:00Deník.cz
  /VIDEO/ Do Česka dorazily ve čtvrtek večer další silné bouřky doprovázené krupobitím. Právě kroupy, které na některých místech dostahovaly neobvyklých rozměrů, napáchaly na mnoha místech značné škody. Ničily zaparkovaná auta a poškodily také například zámek ve Valticích. Na Hodonínsku napáchal škody ničivý větrný vír. Podle hasičů bylo zraněno nejméně 150 lidí, sedm obcí bylo těžce zasaženo. Pod troskami domů navíc mohou být lidé.
 • Dálnici D7 uzavřela nehoda, mezi zraněnými je i kojenec

  Dálnici D7 uzavřela nehoda, mezi zraněnými je i kojenec

  24. 6. 2021 18:36:02Novinky.cz
  Dálnici D7 na 12. kilometru ve směru na Slaný na Kladensku ve čtvrtek vpodvečer uzavřela nehoda dvou osobních aut, pět lidí utrpělo zranění, mezi nimi je i dítě do jednoho roku. Na místě přistával vrtulník záchranné služby, řekla mluvčí krajských hasičů Dagmar Zemanová.
 • Na Floridě se zhroutila vícepodlažní budova, hasiči vyprostili dva přeživší

  Na Floridě se zhroutila vícepodlažní budova, hasiči vyprostili dva přeživší

  24. 6. 2021 17:33:00iDNES.cz
  Zřícení vícepodlažní budovy na jižní Floridě si ve čtvrtek vyžádalo život nejméně jednoho člověka. Na místě podle kanálu NBC 6 South Florida probíhá masivní záchranná operace. Podle televizních záběrů se hasičům podařilo vyprostit dva přeživší. Okresní činitelka v rozhovoru s televizí CNN hovořila o 51 pohřešovaných obyvatelích.

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska