• Nezvěstný chlapec z Brna: dobrovolníci prohledávali Holednou, bez úspěchu

  Nezvěstný chlapec z Brna: dobrovolníci prohledávali Holednou, bez úspěchu

  22. 4. 2021 19:46:00Deník.cz
  Stále bez úspěchu pokračuje hledání po pohřešovaném patnáctiletém chlapci z brněnského Jundrova. Pátrají po něm policisté, hasiči i dobrovolníci.
 • Elektromobilita a požární bezpečnost staveb

  22. 4. 2021 17:10:00HZSČR
  23. 4. 2021 (RK) - Kolegové z požární prevence generálního ředitelství HZS ČR publikovali metodické doporučení pro projektování požární bezpečnosti nových staveb, v souvislosti s elektromobilitou.
 • Od kamen chytla podlaha, pak plameny pohltily celou saunu

  Od kamen chytla podlaha, pak plameny pohltily celou saunu

  22. 4. 2021 08:10:00iDNES.cz
  K hořící sauně vyjížděli ve středu ráno semilští hasiči. V době příjezdu už plameny šlehaly z oken a dveří. Podle vyšetřovatele se podlaha dřevěné sauny vznítila od kamen.
 • Budovy mizely, lidé umírali. Nejhorším požárům v ČR předcházely děsivé okolnosti

  Budovy mizely, lidé umírali. Nejhorším požárům v ČR předcházely děsivé okolnosti

  22. 4. 2021 04:50:00Deník.cz
  Lidské tragédie, zničené domy, ale také obětavé úsilí hasičů snažících se zachránit životy lidí i jejich majetek. Při vybírání největších povrchových požárů z posledních let vycházel Deník z výsledků ankety Hasič roku – kategorie Zásah roku a také z archivu Deníku.
 • Auto explodovalo v Pákistánu u hotelu, kde byl čínský velvyslanec

  Auto explodovalo v Pákistánu u hotelu, kde byl čínský velvyslanec

  22. 4. 2021 02:34:00TN.CZ
  Auto plné výbušnin explodovalo ve čtvrtek po půlnoci středoevropského času u luxusního hotelu v pákistánském městě Kvéta, kde je ubytován čínský velvyslanec s doprovodem. Zemřeli čtyři lidé, dalších 11 utrpělo zranění. Číňanům se nic nestalo. Vozidlo se sebevražedným atentátníkem vybuchlo na parkovišti hotelu Serena v hlavním městě jihozápadní provincie Balúčistán. Výbuch otřásl okolím a vypukl požár. Policie potvrdila, že zahynuli čtyři lidé a jedenáct bylo zraněno, mnozí z nich jsou v
 • V centru Prahy hořel byt v činžáku, hasiči zachránili čtyři lidi a psa

  V centru Prahy hořel byt v činžáku, hasiči zachránili čtyři lidi a psa

  21. 4. 2021 18:39:02Novinky.cz
  Čtyři obyvatele domu a jednoho psa zachraňovali hasiči při požáru bytu v činžovním domě na frekventované ulici v blízkosti pražského Anděla. O obyvatele se postarala záchranka, jedna žena se nadýchala zplodin hoření. Plameny se hasičům podařilo dostat rychle pod kontrolu, zásah ale zkomplikoval dopravu.
 • Při požáru bytu na Smíchově se žena nadýchala kouře, zásah omezil dopravu

  Při požáru bytu na Smíchově se žena nadýchala kouře, zásah omezil dopravu

  21. 4. 2021 17:30:00iDNES.cz
  K požáru bytu v Lidické ulici v Praze na Smíchově vyjížděli odpoledne hasiči. Záchranáři do nemocnice odvezli jednu ženu, která se nadýchala kouře. Kvůli zásahu hasičů byla v ulici asi na dvě hodiny zastavena automobilová i tramvajová doprava.
 • FN u sv. Anny v Brně poděkovala hasičům za pomoc na covidových odděleních

  21. 4. 2021 10:03:00HZSČR
  21. 4. 2021 (MF) - Dnes nám udělalo velkou radost poděkování kolegům z Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, které obdržel generální ředitel HZS ČR, generálporučík Ing. Drahoslav Ryba, od náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, Mgr. Jany Zvěřinové.
 • Kvůli pohřešovanému Tomášovi (15) snižují hladinu řeky. Rodina prosí o pomoc

  Kvůli pohřešovanému Tomášovi (15) snižují hladinu řeky. Rodina prosí o pomoc

  21. 4. 2021 09:22:00TN.CZ
  K pátrání po pohřešovaném patnáctiletém chlapci z Brna se opět připojují i brněnští hasiči, kteří ve středu ráno sníží hladinu Svratky, aby dobrovolníci mohli ještě jednou prohledat oblast řeky. Rodina chlapce stále prosí veřejnost o pomoc na sociálních sítích. Tomáš zmizel beze stopy minulý týden ve středu. Co se ale stalo, zatím není jasné. Řeku v minulých dnech už prohledávala policie se speciální technikou, avšak bez úspěchu. Brněnští hasiči ve středu ráno sníží hladinu Svratky, aby rodina
 • 

Přibylo 3787 nakažených, Arenberger předpokládá otevření obchodů nejpozději 3. května

  Přibylo 3787 nakažených, Arenberger předpokládá otevření obchodů nejpozději 3. května

  21. 4. 2021 06:06:18ČT 24
  Testy v úterý potvrdily 3787 nových případů covidu, to je o čtvrtinu méně než před týdnem. Oproti minulému týdnu ale klesá počet naočkovaných. Zatímco v tom minulém se počet podaných vakcín držel nad šedesáti tisíci, v pondělí ani v úterý tuto hranici nepřekonal. Hasiči rozvezou další antigenní testy pro školy. Na žádost ministra školství Roberta Plagy (za ANO) do krajů zamíří 3,5 milionu testovacích sad ze skladů Správy státních hmotných rezerv. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) slíbil, že vláda otevře obchody nejpozději 3. května, řekl to televizi CNN Prima News.

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska