• Školáci se dočkají testů. Stát rozveze 4 miliony kusů do všech krajů

  Školáci se dočkají testů. Stát rozveze 4 miliony kusů do všech krajů

  5. 4. 2021 09:37:00TN.CZ
  Správa státních hmotných rezerv se připravuje na rozvoz antigenních testů do škol. V úterý by měla dodat 4 miliony kusů do všech krajů, v pondělí ráno to oznámila na twitteru, kde také ukázala, jak se na dodávku testů připravuje. S distribucí jí budou pomáhat hasiči.
 • Polsko plánuje penze pro psy a koně ve státních službách

  Polsko plánuje penze pro psy a koně ve státních službách

  5. 4. 2021 09:08:01Novinky.cz
  Hledají lidi zasypané ve zřícených budovách, stopují zločince na útěku, maří plány pašeráků drog a výbušnin, a pomáhají zklidnit rozvášněné davy. To všechno výměnou za jídlo a stáj nebo kotec – a příležitostné poplácání. Ale když přijde čas na důchod, státní péče o psy a koně sloužící u polské policie, pohraničníků a hasičů končí. Stát je rozdává, aniž by měl jakoukoli kontrolu nad tím, jak se jim v budoucnosti povede. Uvedla to agentura AP.
 • 

Záplavy v Indonésii a Východním Timoru mají už přes sedm desítek obětí

  Záplavy v Indonésii a Východním Timoru mají už přes sedm desítek obětí

  5. 4. 2021 07:26:32ČT 24
  Záplavy a sesuvy půdy způsobené silným deštěm si na východě Indonésie a ve Východním Timoru vyžádaly už přes 70 mrtvých, desítky lidí se pohřešují. Velké množství obětí hlásí indonéský ostrov Adonara, kde zemřelo 38 lidí při sesuvu půdy. Dalších 18 lidí zabil sesuv zchladlé lávy na svazích sopky Lewotolok na ostrově Lembata.
 • Záplavy a sesuvy půdy v Indonésii a Východním Timoru mají přes 70 obětí

  Záplavy a sesuvy půdy v Indonésii a Východním Timoru mají přes 70 obětí

  5. 4. 2021 07:04:00iDNES.cz
  Záplavy a sesuvy půdy způsobené silným deštěm si na východě Indonésie a ve Východním Timoru vyžádaly už přes 70 mrtvých, desítky lidí se pohřešuj Informovala o tom dnes agentura AFP. Velké množství obětí hlásí indonéský ostrov Adonara, kde zemřelo 38 lidí při sesuvu půdy.
 • Bleskové záplavy zabily v Indonésii 55 lidí. Není konec, blíží se cyklón

  Bleskové záplavy zabily v Indonésii 55 lidí. Není konec, blíží se cyklón

  5. 4. 2021 02:15:00TN.CZ
  Bleskové záplavy po přívalových lijácích zabily v neděli v Indonésii přes 55 vesničanů. Živel řádil i ve Východním Timoru ležícím přes úžinu, kde voda zaplavila mimo jiné prezidentský palác. Také tam je několik obětí. Lijáky a následné bleskové záplavy se přehnaly ostrovem Flores ve východní části rozlehlého ostrovního státu. Valící se voda a bahno srovnaly se zemí desítky domů. Provázel je silný vítr a vlnobití. Přes padesát venkovanů zahynulo. Na sousedním ostrově se zřítil most.  Běsnící
 • Při nehodě u Máchova jezera se zranilo pět lidí, zasahoval i vrtulník

  Při nehodě u Máchova jezera se zranilo pět lidí, zasahoval i vrtulník

  4. 4. 2021 21:20:00TN.CZ
  Auto plné lidí narazilo v neděli pozdě odpoledne na Českolipsku nedaleko Máchova jezera do stromu. Při nehodě se zranilo celkem pět lidí - tři středně těžce a dva lehce. Jednoho z pacientů odvezl do nemocnice vrtulník. "Celkem 5 osob bylo zraněno při vážné dopravní nehodě v Doksech. Osobní automobil narazil do stromu. Doba jízdy jednotky hasičů z nové stanice k místu události byla pouhé 3 minuty. Hasiči museli použít hydraulické vyprošťovací zařízení. Pro zraněné musel doletět i vrtulník,"
 • Na Teplicku se čelně srazily vlaky, strojvedoucí jednoho z nich zemřel

  Na Teplicku se čelně srazily vlaky, strojvedoucí jednoho z nich zemřel

  4. 4. 2021 21:12:00iDNES.cz
  Jeden člověk zemřel při srážce dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku. Jedna z lokomotiv začala hořet. Na místě zasahovalo devět hasičských jednotek a vrtulník letecké záchranné služby. Řekl mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník. Nehoda se stala ve 14:16 a zemřel při ní jeden ze strojvedoucích, doplnil generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera.
 • Na Českolipsku narazilo auto do stromu, pět lidí je zraněných

  Na Českolipsku narazilo auto do stromu, pět lidí je zraněných

  4. 4. 2021 20:56:00iDNES.cz
  Záchranáři ze tří krajů museli v neděli večer zasahovat u vážné dopravní nehody v Doksech na Českolipsku. Po nárazu auta do stromu se zranilo pět lidí. Jednoho z nich museli záchranáři převézt do nemocnice vrtulníkem. Hasiči použili hydraulické zařízení pro vyproštění zraněných.
 • 

Záplavy po přívalových deštích v Indonésii a Východním Timoru si vyžádaly přes 40 obětí

  Záplavy po přívalových deštích v Indonésii a Východním Timoru si vyžádaly přes 40 obětí

  4. 4. 2021 16:53:14ČT 24
  Přívalové deště a následné záplavy si na indonéském ostrově Flores vyžádaly životy nejméně 41 lidí. Informoval o tom místní úřad pro zvládání přírodních katastrof BNPB. Pohřešují se téměř tři desítky lidí, tisíce jich musely opustit své domovy. V nedalekém Východním Timoru podle svědka, na kterého se odkazuje agentura Reuters, zemřely tři osoby při sesuvu půdy; agentura dříve informovala o osmi obětech.
 • Požár v Řečkovicích: muž skončil v nemocnici, má popáleniny na obličeji a rukou

  Požár v Řečkovicích: muž skončil v nemocnici, má popáleniny na obličeji a rukou

  4. 4. 2021 15:38:00Deník.cz
  S popáleninami druhého stupně skončil ve Fakultní nemocnici Brno po požáru v brněnském bytě mladý muž. Plameny v neděli okolo druhé hodiny odpoledne zasáhly nejprve balkon, odkud se rozšířily do bytu na Horáckém náměstí v brněnských Řečkovicích.
« 1 2 .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 .. 649 650 »

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska