• Při požáru bytu na Blanensku zemřel starší muž

  Při požáru bytu na Blanensku zemřel starší muž

  16. 1. 2022 06:22:28Novinky.cz
  Patrně špatně uhašený nedopalek cigarety způsobil v sobotu před polednem požár bytu v Jedovnicích na Blanensku, při němž zahynul jeho uživatel. Muže našli bez známek života přivolaní hasiči. Plameny se v podstatě ještě před jejich příjezdem uhasily v uzavřených prostorách bez jejich pomoci. Škoda se vyčísluje, nebude vysoká. Případem se zabývá policie.
 • Policii či hasiče Češi nově přivolají i pomocí SMS. Zpráva má ale svá pravidla

  Policii či hasiče Češi nově přivolají i pomocí SMS. Zpráva má ale svá pravidla

  16. 1. 2022 04:04:00Deník.cz
  Sedíte v restauraci, do které vtrhne šílenec se zbraní v ruce. Schováte se. Vytočíte číslo tísňové linky, při hovoru ale riskujete své odhalení. Taková situace se už v minulosti bohužel stala. Před sedmi lety v Uherském Brodě při střelbě v restauraci Družba. Jeden z návštěvníků tehdy telefonoval o pomoc z toalet. Bezpečnější by přitom bylo zaslání SMS zprávy. A právě tato možnost komunikace s tísňovými středisky je od 1. ledna 2022 nově uzákoněná.
 • V Kralupech hořel panelový dům. Šest lidí se nadýchalo zplodin

  V Kralupech hořel panelový dům. Šest lidí se nadýchalo zplodin

  16. 1. 2022 00:58:00Deník.cz
  Oznámení o požáru v sedmipatrovém panelovém domě na sídlišti V Zátiší v Kralupech nad Vltavou přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje V sobotu 15. ledna v 18.27 hodin.
 • Dobrovolní hasiči jásají. Smějí nosit uniformu se státním znakem

  Dobrovolní hasiči jásají. Smějí nosit uniformu se státním znakem

  15. 1. 2022 19:15:00Deník.cz
  Stejně jako jejich profesionální kolegové i oni mnohdy riskují své životy pro záchranu druhých, jsou hybateli společenského dění na venkově a starají se o mládež. Bez nároku na odměnu a ve svém volném čase. Jedna zdánlivá drobnost ale tuzemské dobrovolné hasiče od „profíků“ až doposud odlišovala: nesměli na uniformě nosit státní znak. Kdysi se na ně v tomto ohledu zapomnělo, od letoška je ale stará křivda napravena. Dobrovolní hasiči a spolu s nimi nově i záchranáři mohou na slavnostních stejnokrojích používat oficiální symbol České republiky.
 • 

U souostroví Tonga vybuchla podmořská sopka. Vlna tsunami a mračna popela zasáhly přilehlé ostrovy

  U souostroví Tonga vybuchla podmořská sopka. Vlna tsunami a mračna popela zasáhly přilehlé ostrovy

  15. 1. 2022 16:13:38ČT 24
  Nedaleko souostroví Tonga v Tichomoří vybuchla podmořská sopka. Satelitní snímky ukázaly obrovský oblak popela a společných plynů, který dosahoval až dvacetikilometrové výšky. Voda zaplavila pobřežní oblasti nejbližších ostrovů. Menší přílivová vlna dorazila i k pobřeží Americké Samoy, Havajským ostrovům, ke vzdálenému západnímu pobřeží USA či Japonska. Z Kalifornie jsou hlášeny místní záplavy.
 • Od komínu začal hořet dům, škoda je milion

  Od komínu začal hořet dům, škoda je milion

  15. 1. 2022 13:05:01Novinky.cz
  V Halenkově na Vsetínsku zaměstnal v sobotu časně ráno hasiče požár střechy rodinného domu. Oheň se rozšířil od komína. Škoda dosáhla výše téměř jednoho milionu korun. Právo o tom informoval mluvčí hasičů Roman Žemlička.
 • Řidička na benzínce na D8 projela až k pokladnám. Prý nestihla zastavit

  Řidička na benzínce na D8 projela až k pokladnám. Prý nestihla zastavit

  15. 1. 2022 12:16:02Novinky.cz
  U kuriózní dopravní nehody zasahovali v sobotu dopoledne hasiči a policisté na dálnici D8 u Prahy. Řidička, která nadýchala téměř jedno promile alkoholu, svým autem vjela až k pokladnám čerpací stanice. Nehoda se obešla bez zranění. Policistům řidička uvedla, že nestihla zastavit u stojanu a projela až dovnitř čerpací stanice.
 • Řidička vjela autem až do prodejny benzinky u dálnice D8. Řídila opilá

  Řidička vjela autem až do prodejny benzinky u dálnice D8. Řídila opilá

  15. 1. 2022 12:03:00Deník.cz
  Ke kuriózní dopravní nehodě osobního automobilu vyjeli hasiči a policisté v sobotu dopoledne k obci Zdiby. Řidička vjela u dálnice D8 až do obchodu benzinové čerpací stanice. Událost se obešla bez zranění.
 • Na Jablonecku hořel rodinný dům

  Na Jablonecku hořel rodinný dům

  15. 1. 2022 11:15:02Novinky.cz
  Hasiči na Jablonecku likvidovali v sobotu po šesté hodině ranní plameny, které šlehaly z rodinného domu v obci Líšný. Požár se obešel bez zranění, podle hasičů v domě při jejich příjezdu nikdo nebyl.
 • Po nárazu auta do stromu zemřely na Znojemsku dvě ženy

  Po nárazu auta do stromu zemřely na Znojemsku dvě ženy

  14. 1. 2022 12:36:00Deník.cz
  K tragické dopravní nehodě vyjížděli policisté, záchranka a hasiči v pátek okolo půl sedmé ráno na silnici mezi Lechovicemi a Boroticemi. Osobní auto tam narazilo do stromu. O život přišly dvě ženy.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 .. 896 897 »

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska