• Požáry karavanů v kempu Radava děsí návštěvníky, může jít o žháře

  Požáry karavanů v kempu Radava děsí návštěvníky, může jít o žháře

  27. 7. 2021 21:14:00TN.CZ
  Dva velké požáry karavanů a chat v kempu Radava u Orlické přehrady změnily život tamních kempařů. Mluví se o žhářských útocích a lidé se tak bojí o své životy. V noci kvůli tomu dokonce drží hlídky. Někteří raději z kempu odjeli do doby, než policie případ vyšetří. Dva mohutné požáry zachvátily kemp Radava v posledních dvou týdnech. Celkem shořelo 14 karavanů, dvě chatky a oheň poničil také několik osobáků. Ani v jednom případě se naštěstí nikomu nic nestalo. Místní kempaři, kteří na Radavu
 • Voda z požáru v Uhříněvsi mohla kontaminovat rybník, platí zákaz koupání

  Voda z požáru v Uhříněvsi mohla kontaminovat rybník, platí zákaz koupání

  27. 7. 2021 20:39:00iDNES.cz
  Po nedělním požáru haly v Uhříněvsi mohlo dojít ke kontaminaci vody v Lítožnickém rybníce a Říčanském potoce. Pražští hasiči proto oznámili, že byl vydán zákaz koupání a rybolovu. Specializovaná firma zajistí ekologickou likvidaci.
 • 

Na Sibiři shořely dva miliony hektarů lesa, vláda poslala na pomoc armádu

  Na Sibiři shořely dva miliony hektarů lesa, vláda poslala na pomoc armádu

  27. 7. 2021 17:03:36ČT 24
  Současné požáry na Sibiři mohou být nejhorší v historii. Dosud shořely skoro dva miliony hektarů lesa. Do Jakutska, který je nejvíc postiženou oblastí, poslala vláda armádu. Teploty v regionu letos dosáhly rekordních téměř 40 stupňů Celsia. Roztává i místní permafrost. Podle úřadů je to další doklad změn klimatu.
 • Jako když prší kameny. Italové ukázali další záběry devastujícího krupobití

  Jako když prší kameny. Italové ukázali další záběry devastujícího krupobití

  27. 7. 2021 15:49:02Novinky.cz
  Bouře přinášející bleskové záplavy a krupobití v pondělí v severní Itálii napáchaly zatím nevyčíslené, ale jistě milionové škody. Na záběrech, které rozeslaly tiskové agentury a jež se šíří po internetu, jsou vidět zničená auta, zatopené ulice a zdevastované domy. V Miláně bouře strhla stavební jeřáb na šestipodlažní budovu.
 • 

Hasiči po dvou dnech uhasili požár uhříněvské haly. Řeší se možná kontaminace vody

  Hasiči po dvou dnech uhasili požár uhříněvské haly. Řeší se možná kontaminace vody

  27. 7. 2021 14:50:50ČT 24
  Hasiči po téměř dvou dnech uhasili požár haly v Uhříněvsi. Dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska. Hala s drogistickým zbožím začala hořet v neděli večer, plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl také kvůli možné kontaminaci vody vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Příčinu požáru, při kterém se lehce zranilo pět hasičů, zjišťují vyšetřovatelé. Odhadovaná škoda je 120 milionů korun.
 • Hasiči stále dohašují požár haly v Uhříněvsi, hořet začalo v neděli. Škoda činí asi 120 miliónů korun

  Hasiči stále dohašují požár haly v Uhříněvsi, hořet začalo v neděli. Škoda činí asi 120 miliónů korun

  27. 7. 2021 14:38:00Lidovky.cz
  Hasiči po téměř dvou dnech uhasili požár haly v Uhříněvsi. Oznámili to na twitteru. Hala s drogistickým zbožím začala hořet v neděli před 17:00, plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. V úterý dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska. Příčinu požáru, při kterém se lehce zranilo pět hasičů, zjišťují vyšetřovatelé. Škoda činí odhadem 120 milionů korun.
 • Německý Blessem s obří dírou po povodni se pomalu vrací do života

  Německý Blessem s obří dírou po povodni se pomalu vrací do života

  27. 7. 2021 11:45:02Novinky.cz
  Jen velmi pomalu se vrací život do Blessemu, symbolu německých bleskových záplav z poloviny července. Vytrvalé lijáky a extrémní nasycenost půdy vedly k rozsáhlé erozi, kdy se nedaleko místního lomu na písek a štěrk vytvořila ohromná, zhruba 300metrová jáma.
 • Kemp na Orlíku hořel dvakrát po sobě. O technickou závadu nejde, ve hře je žhář

  Kemp na Orlíku hořel dvakrát po sobě. O technickou závadu nejde, ve hře je žhář

  27. 7. 2021 10:02:00iDNES.cz
  Špatně se vám usíná, když nevíte, jestli do rána neuhoříte. Strach z toho, co se tu děje, má každý,“ říká jeden z rekreantů v kempu Radava na břehu Orlické nádrže. Pár metrů od jeho karavanu je spáleniště. Za jednu noc tu shořelo jedenáct karavanů, za deset dnů pak při dalším požáru další dva a sedm osobních aut.
 • Francie: Povinná vakcína pro zdravotníky i hasiče

  Francie: Povinná vakcína pro zdravotníky i hasiče

  27. 7. 2021 08:45:02Novinky.cz
  Francie od 1. srpna zavádí povinnost očkování proti koronaviru pro všechny zaměstnance zdravotnických zařízení, pečovatelských ústavů a pro hasiče i záchranáře. Předpokládá to zákon, jehož definitivní verzi v noci na pondělí schválil po vleklé debatě francouzský parlament.
 • 

Hasiči na Vysočině evakuovali tábor kvůli rozvodněnému potoku

  Hasiči na Vysočině evakuovali tábor kvůli rozvodněnému potoku

  27. 7. 2021 08:31:33ČT 24
  Hasiči na Vysočině v noci kvůli rozvodněnému toku po bouřce evakuovali dětský tábor v Bácovicích na Pelhřimovsku. Do bezpečí převezli také osmnáct lidí v Olešnici na Havlíčkobrodsku, kteří kempovali v místě, kde se rozvodnil potok. Kvůli bouřkám hasiči zasahovali také v Pardubickém kraji.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 769 770 »

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska