• Českem se prohnaly živly, na Hodonínsku hasiči zasahovali každou minutu

  Českem se prohnaly živly, na Hodonínsku hasiči zasahovali každou minutu

  22. 6. 2021 08:23:03Novinky.cz
  Odpolední a noční bouřky páchaly škody napříč republikou. Především Hodonínsko potřebovalo v pondělí večer nejvíce sil hasičů. Živly se nejvíce vyřádily v Dolních Bojanovicích, velký počet zásahů měli hasiči také v sousedním Josefově a nedalekých Lužicích. Déšť ochromil také dopravu ve Zlíně.
 • Hasiči na Žďársku vyjeli k požáru bytu, našli mrtvého muže

  Hasiči na Žďársku vyjeli k požáru bytu, našli mrtvého muže

  22. 6. 2021 07:45:00TN.CZ
  Po výjezdu k požáru v bytě v úterý ráno v Novém Městě na Moravě našli hasiči mrtvého muže. Oheň sám uhasl ještě před jejich příjezdem. Oznámení o kouři vycházejícím z jednoho z bytů v panelovém domě ve Ždárské ulici v Novém Městě na Moravě na Vysočině dostali hasiči ještě před úterní pátou hodinou ráno. Okamžitě vyjeli na místo. "Ještě před příjezdem hasičů na místo události došlo k samouhašení požáru. Uvnitř bytu nalezli hasiči tělo muže bez známek života," uvedli hasiči. Zasahovala jednotka
 • 

Česko zasáhly bouřky, hasiči vyjížděli k několika stovkám událostí

  Česko zasáhly bouřky, hasiči vyjížděli k několika stovkám událostí

  22. 6. 2021 06:49:35ČT 24
  Bouřky, které zasáhly Česko, podle radaru Českého hydrometeorologického ústavu udeřily v noci v českých krajích, na jižní Moravě a na Vysočině. Jen do pondělního večera hasiči vyjížděli k několika stovkám událostí, hlavně k odčerpávání vody nebo popadaným stromům. Ty poškodily i elektrické vedení a v jednu chvíli bylo na Vysočině bez elektřiny sedm tisíc domácností, poruchy zaznamenali také v Olomouckém kraji. Omezené dodávky má podle E.ONu 5800 domácností, ráno jich bylo devět tisíc, nejvíce na jižní Moravě.
 • Popadané stromy, zatopené sklepy. Bouřky odřízly 6 tisíc domácností od proudu

  Popadané stromy, zatopené sklepy. Bouřky odřízly 6 tisíc domácností od proudu

  21. 6. 2021 22:33:00iDNES.cz
  Meteorologové varují, že velkou část republiky včetně metropole Prahy zasáhne v úterý přívalový déšť, po kterém mohou následovat lokální záplavy. Hrozbu představují také kroupy a blesky. První bouřky se objevily odpoledne ve východní části republiky. Řada domácností se ocitla kvůli poškozenému elektrickému vedení bez dodávky elektřiny.
 • Po úniku chemikálií v Plzni zemřeli tři lidé. Zápach řešili hasiči už o den dřív!

  Po úniku chemikálií v Plzni zemřeli tři lidé. Zápach řešili hasiči už o den dřív!

  21. 6. 2021 21:44:00TN.CZ
  Plzeňští kriminalisté stále vyšetřují páteční únik nebezpečných látek v jedné z tamních firem. Havárie si vyžádala celkem tři oběti. Zasažená část firmy je momentálně mimo provoz. Likvidace následků potrvá ještě několik dní. Nebezpečné látky zasáhly celkem sedm zaměstnanců firmy, která se zabývá likvidací průmyslových kalů. Tři z nich nepřežili. Zásah hasičů skončil až druhý den dopoledne. Ve stejném areálu byli i den před samotnou havárií. Už tehdy lidé v okolí cítili zápach. "Změřili jsme
 • Popadané stromy a zatopené sklepy. Do Česka dorazily silné bouřky

  Popadané stromy a zatopené sklepy. Do Česka dorazily silné bouřky

  21. 6. 2021 20:29:00Deník.cz
  Česko zasáhly první bouřky, před kterými po horkých dnech varovali meteorologové. Bezmála čtyři desítky výjezdů evidují dnes odpoledne kvůli bouřkám hasiči v Olomouckém kraji, kde odstraňují hlavně popadané stromy ze silnic a elektrického vedení. Následky bouřek likvidují hasiči i na Vysočině, kteří vyjížděli především k odstranění popadaných stromů, čerpání vody o odklízení nánosů ze silnic. V Pardubickém kraji zasahovali hasiči na dvou desítkách míst hlavně na Orlickoústecku a Svitavsku.
 • 

30 let zpět: Výbuch plynu v centru Brna

  30 let zpět: Výbuch plynu v centru Brna

  21. 6. 2021 19:46:23ČT 24
  Hasiči v centru Brna zasahovali u požáru Komerční banky. Museli při tom evakuovat lidi z budovy pomocí žebříků. Oheň ani výbuch plynu však žádnou škodu nenapáchaly. Jaký byl důvod, ukazuje reportáž.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1991.
 • Divoká bouřka: jižní Moravu ostřelovaly ledové koule velké jako golfové míčky

  Divoká bouřka: jižní Moravu ostřelovaly ledové koule velké jako golfové míčky

  21. 6. 2021 18:58:00Deník.cz
  /FOTO/ Silné bouřky, které momentálně na různých místech sužují Jihomoravský kraj, mají za důsledek vytopené sklepy domů i množství popadaných stromů. Hasiči dosud vyrazili k více než sto padesáti událostem. A čísla stále rostou.  
 • STALO SE DNES: Zemřela Nina Divíšková, vláda navrhla další rozvolnění

  STALO SE DNES: Zemřela Nina Divíšková, vláda navrhla další rozvolnění

  21. 6. 2021 18:30:00iDNES.cz
  Ve věku 84 let zemřela herečka Nina Divíšková, hrála roli babičky v seriálu Vyprávěj. Většinu území Česka zasáhnou bouřky. Meteorologové varují před lokálními záplavami. Mezioborová skupina pro epidemické situace nechce vpouštět do země osoby s neúplným očkováním a bez testu. Vláda jednala o dalším vývoji koronavirové situace. Za smrt muže z Teplicka můžou drogy, ne zákrok policisty.
 • 

Bouřky zasáhly Česko. Pět tisíc domácností je bez proudu

  Bouřky zasáhly Česko. Pět tisíc domácností je bez proudu

  21. 6. 2021 18:20:32ČT 24
  Tisíce domácností bez proudu a stovky výjezdů hasičů si vyžádaly bouřky, které zasáhly v pondělí Česko. Hasiči odstraňují hlavně popadané stromy ze silnic a elektrického vedení nebo odčerpávají vodu. Meteorologové varují, že kvůli bouřkám mohou následovat lokální záplavy, nebezpečím jsou také kroupy a blesky. Výstraha s vysokým stupněm nebezpečí platí pro všechny kraje až do úterního poledne.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 .. 705 706 »

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska