• Léčebnu narkomanů v Rusku zachvátil požár. Nejméně čtyři lidé zemřeli

  17. 9. 2020 08:47:00iDNES.cz
  V noci na čtvrtek vypukl požár v soukromé klinice specializované na léčbu narkomanů v jihoruském Krasnojarsku. Nejméně čtyři lidé přišli o život a další dva utrpěli zranění, šestnáct lidí hasiči z budovy zachránili. Ředitelku kliniky kvůli podezření z neposkytování bezpečných služeb vyšetřovatelé zadrželi.
 • Muž neváhal a vytáhl řidiče z hořícího auta. Smekáme přilbu, vzkázali hasiči

  17. 9. 2020 08:29:00iDNES.cz
  Velké štěstí měl ve středu večer řidič, který po dopravní nehodě u Nepomuk v Pardubickém kraji zůstal uvězněný v hořícím autě. Zachránil ho projíždějící řidič, který neváhal a muže z hořícího vozu vyprostil. Díky pohotovosti projíždějícího řidiče byl muž jen drobně zraněn. Pardubičtí hasiči teď podají návrh na ocenění zachránce.
 • Sklad munice v Bílině se dařilo dobře tajit před městem, hasiči i místní policií

  17. 9. 2020 07:59:00Deník.cz
  Vedení bílinské radnice, zasahujícím hasičům a dokonce i představitelům kraje chyběly informace o tom, že se na území Bíliny skladuje munice. Informace o možných následcích a velikosti případné nebezpečné zóny prý neměla ani teplická policie. Muniční sklad v areálu Speciálních staveb Most, kde byly odloženy výbušniny, které pocházejí ze zneškodňovaných nábojů, patřil pod pyrotechnický útvar spadající pod celostátní složky Policie ČR.
 • Požáry a hurikán rázně vtrhly do volebního duelu Biden–Trump

  17. 9. 2020 05:00:01Novinky.cz
  Trump je klimatický žhář – a věda o oteplování ve skutečnosti nic neví. Tak se v pondělí počastovali soupeři o prezidentský úřad demokrat Joseph Biden a současný šéf Bílého domu Donald Trump. Ten přijel do Kalifornie spalované nevídanou vlnou požárů, zatímco z Mexického zálivu se na USA řítil hurikán Sally.
 • Chasidské veselí narazilo na ukrajinskou hranici. Poutníci nemohou dál kvůli koronaviru

  16. 9. 2020 10:00:48ČT 24
  Chasidští Židé z Izraele, kteří se vydali na pouť u příležitosti svátku Roš hašana na Ukrajinu letadlem přes Bělorusko a dále po zemi, uvázli v hraničním pásmu nikoho. Ukrajinští celníci je odmítají vpustit, protože hranice je zavřená kvůli koronaviru. Stovky poutníků mají namířeno do města Umaň k hrobu rabína Nachmana, zakladatele braclavského chasidského společenství.
 • V pražském rybníku našli utopeného muže

  16. 9. 2020 07:47:03Novinky.cz
  V Hořejším rybníce v pražském Hloubětíně nalezli v úterý večer potápěči hasičů mrtvého muže, který se ztratil při koupání.
 • Hasiči zlikvidovali požár muničního skladu v Bílině. Město o existenci skladu nevědělo, tvrdí starostka

  15. 9. 2020 22:31:00Lidovky.cz
  V Bílině na Teplicku odpoledne vybuchl muniční sklad, podle policie oběti na životech nejsou a nikdo nebyl zraněn. Hasiči požár uhasili po čtyřech hodinách, místo budou hlídat i přes noc. řekli to mluvčí policejního prezídia Ondřej Moravčík a mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf. Na místě bylo deset jednotek hasičů se čtrnácti vozidly.
 • V Bílině vybuchovala vyřazená munice ve skladu, úlomky létaly stovky metrů

  15. 9. 2020 18:36:00iDNES.cz
  V Bílině na Teplicku odpoledne vybuchovala vyřazená munice v policejním skladu. Evakuováni tak museli být lidé v okruhu 500 metrů, zejména zaměstnanci okolních firem, protože sklad stojí v průmyslové oblasti. Policie nejprve hasiče nepustila k epicentru, nakonec se ale na místo dostali a okolo půl šesté večer požár uhasili.
 • Zničenou Morii nahradí nový tábor, uvedl řecký premiér. Přesun uprchlíků z ostrova vyloučil

  15. 9. 2020 14:30:27ČT 24
  Zničený tábor Moria na řeckém ostrově Lesbos patří minulosti, nahradí jej nové zařízení pro migranty, na jehož provozu by se měla více podílet Evropská unie. Řekl to řecký premiér Kyriakos Mitsotakis, který o situaci na Lesbu jednal s šéfem Evropské rady Charlesem Michelem. Situace na ostrově je ale dál napjatá, mnoho místních žádá, aby vláda migranty převezla do pevninského Řecka. Ministři naopak trvají na tom, že migranti musejí na ostrově zůstat. Policie zatkla šest mužů, které v souvislosti s požáry v Morii podezřívá ze žhářství.
 • Kamera zachytila jeden z výbuchů muničního skladu v Bílině

  15. 9. 2020 13:48:09Novinky.cz
  Hasiči zasahují v Bílině na Teplicku u požáru s výbuchy uskladněné munice v policejním areálu. Nařízena byla evakuace osob do vzdálenosti 500 metrů. Podle policie nebyl nikdo zraněn. Plameny hasiči dohašují.
« 1 2 3 4 5 6 7 .. 522 523 »

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska