• Policisté v Rumburku stíhali zfetovaného řidiče. Skončil v řece

  Policisté v Rumburku stíhali zfetovaného řidiče. Skončil v řece

  10. 4. 2021 15:23:00iDNES.cz
  Před policisty během sobotního dopoledne ujížděl velkou rychlostí v Rumburku třicetiletý řidič, který byl pod vlivem drog a měl zákaz řízení. Jízdu vozidlem ale nezvládl a následně skončil v řece. Vyvázl bez zranění. Vůz z řeky v ulici Vojtěcha Kováře vytáhli hasiči. Preventivně postavili i norné stěny, škodliviny ale do řeky neunikly.
 • V Golčově Jeníkově narazilo auto do náklaďáku a začalo hořet

  V Golčově Jeníkově narazilo auto do náklaďáku a začalo hořet

  10. 4. 2021 15:01:00iDNES.cz
  U pumpy v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku krátce před sobotním polednem narazilo osobní auto do nákladního vozu. Automobil následně začal hořet. Ze zdemolované kabiny museli hasiči vyprostit těžce zraněného řidiče, který byl vrtulníkem transportován do nemocnice.
 • V bazénu v Liberci se topila srnka! Hasiči ukázali video ze záchrany

  V bazénu v Liberci se topila srnka! Hasiči ukázali video ze záchrany

  10. 4. 2021 10:56:00TN.CZ
  O tom, že je na koupání ještě brzo, se přesvědčila srnka na Liberecku. Spadla do bazénu u jednoho z rodinných domů a nemohla sama vylézt. Hasiči ji vytahovali z vody ve chvíli, kdy už byla naprosto zoufalá a vyčerpaná. Bezvládnou a osudu odevzdanou srnku hasiči vytáhli z bazénu, ze kterého neměla sílu se dostat. V ledové vodě byla několik hodin. "Byla promrzlá, nebránila se, byla vděčná a furt jenom čekala na odvezení," řekl velitel zásahu Jiří Snášel. Vyčerpanou srnku objevila 10letá dcera
 • Požár polystyrenu v hotelu v Dobříši způsobil škodu pět milionů korun

  Požár polystyrenu v hotelu v Dobříši způsobil škodu pět milionů korun

  10. 4. 2021 09:27:00iDNES.cz
  Škodu pět milionů korun způsobil páteční požár v rekonstruovaném hotelu v Rukavičkářské ulici v Dobříši. Hořet začal polystyren, který zakouřil celou budovu. Na místě zasahovaly čtyři jednotky, které požár dostaly pod kontrolu po necelé hodině. Vyšetřovatelé zatím nestanovili příčinu.
 • Hasičský útvar má nová vozidla: Odolat by měla i výbuchu

  Hasičský útvar má nová vozidla: Odolat by měla i výbuchu

  9. 4. 2021 21:59:00TN.CZ
  Záchranný útvar má dvě nová vozidla. Dvě cisterny, které by měly odolat i výbuchu, teď absolvují na tankodromu u Jihlavy speciální zkoušky jízdy v náročném terénu.
 • Motorkář na Praze 13 naboural do sloupu. Na místě zemřel

  Motorkář na Praze 13 naboural do sloupu. Na místě zemřel

  9. 4. 2021 20:10:00iDNES.cz
  Pražští policisté, hasiči a záchranáři v pátek večer vyjeli ke smrtelné nehodě na ulici Jeremiášova, kde řidič motorky narazil do sloupu. Po neúspěšné resuscitaci svým zraněním muž podlehl. Podrobnosti nehody policisté vyšetřují.
 • VIDEO: Srnka se topila v zahradním bazénu, po ledové koupeli dostala deku

  VIDEO: Srnka se topila v zahradním bazénu, po ledové koupeli dostala deku

  9. 4. 2021 18:58:00iDNES.cz
  Nechtěnou ledovou koupel si dopřála srnka, která v pátek dopoledne spadla do zahradního bazénu v Liberci. Z vody ji museli vytáhnout hasiči, kteří ji následně zabalili do deky a předali záchranné stanici. Pokud srnka přežije, v sobotu ji vypustí zpět do přírody.
 • OBRAZEM: V Praze otestovali velkokapacitní očkovací centrum v O2 universum

  OBRAZEM: V Praze otestovali velkokapacitní očkovací centrum v O2 universum

  9. 4. 2021 18:47:01Novinky.cz
  V pražském velkokapacitním očkovacím centru v hale O2 universum se v pátek uskutečnilo zkušební očkování asi tisícovky vojáků, hasičů či zdravotníků. Centrum ale začne běžně fungovat až na začátku května, tedy zhruba o měsíc později, než se původně předpokládalo. Důvodem je nedostatek vakcín. Na místo v pátek dorazili i premiér Andrej Babiš (ANO), nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger či ministr obrany Lubomír Metnar (oba za ANO).
 • Babiš obhlížel nové očkovací centrum. To kvůli nedostatku vakcín zatím start odkládá

  Babiš obhlížel nové očkovací centrum. To kvůli nedostatku vakcín zatím start odkládá

  9. 4. 2021 14:18:03Novinky.cz
  Nové velkokapacitní očkovací centrum v pražské hale O2 universum mělo podle původních předpokladů začít fungovat tento týden, nakonec ale kvůli nedostatku vakcín spustí provoz až 3. května. V pátek v centru probíhal zátěžový test, během nějž dostalo vakcínu 1000 vojáků, hasičů či zdravotníků. Podívat se přišel i premiér Andrej Babiš (ANO). Ten uvedl, že centrum bude moci naočkovat denně až 7000 lidí.
 • Březen pohledem hasičů

  9. 4. 2021 13:33:00HZSČR
  9. 4. 2021 (MF) - Měsíc březen byl, co se charakteru zásahů týče, velmi rozmanitý. Velký vliv na tuto skutečnost mělo i počasí, které tak trochu připomínalo Apríl. Ještě 18. března jsme díky přívalu sněhu vyprošťovali havarovaná vozidla, abychom o týden později varovali před pálením trávy a požáry v přírodním prostředí, kterých se na konci měsíce vyskytlo poměrně velké množství.
« 1 2 3 4 5 6 7 .. 649 650 »

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska