• Bezohledná americká řidička BMW na desítky sekund zablokovala hasiče

  Bezohledná americká řidička BMW na desítky sekund zablokovala hasiče

  30. 7. 2021 09:57:02Novinky.cz
  Špatně zaparkované vozidlo může být velkým problémem. V nejlepším případě zabere zbytečně moc místa, v tom nejhorším ale může způsobit i újmu na majetku či dokonce lidském životě. Své o tom ví i hasiči, které na videu zablokovala špatně parkující řidička BMW.
 • Bažina ji polykala jak v pohádce Sůl nad zlato. Rodinný výlet se změnil v horor

  Bažina ji polykala jak v pohádce Sůl nad zlato. Rodinný výlet se změnil v horor

  30. 7. 2021 09:39:00Deník.cz
  /FOTOGALERIE/ Už jste se někdy topili v bažinách jako král v pohádce Sůl nad zlato, resp. v její filmové verzi Byl jednou jeden král? Rodinka z Brna, která přijela na výlet k pověstmi opředené Holubí studánce v lesích u Městečka Trnávka na Svitavsku, ano. Maminka tady kvůli podmáčenému terénu po deštích zapadla do bahna a propadala se níž a níž. Snažila si pomoci rukama, ale tím se ještě více bořila. Než přijeli hasiči, byla zapadlá metr hluboko. 
 • Požár poničil brazilský filmový archív

  Požár poničil brazilský filmový archív

  30. 7. 2021 08:41:01Novinky.cz
  Rozsáhlý požár ve čtvrtek vážně poničil budovu brazilského filmového archivu v Sao Paulu, kde bylo uloženo na 2000 kopií filmů. Někteří filmaři podle agentury AFP uvedli, že se dala podobná tragédie čekat, protože Cinematéka nedostávala potřebné peníze z federálního rozpočtu a nebyla udržovaná.
 • Plameny uvěznily ženu na balkoně rodinného domu, na pomoc přispěchali hasiči

  Plameny uvěznily ženu na balkoně rodinného domu, na pomoc přispěchali hasiči

  30. 7. 2021 07:17:00TN.CZ
  Hasiči od pátečního rána zasahovali u požáru rodinného domu na Zlínsku. Jednoho člověka museli v dýchací masce vyvést z domu, celkem se zranili dva lidé, které ošetřili záchranáři. Zatím není jasné, proč začalo v rodinném domě hořet. Hlášení o požáru rodinného domu v Želechovicích nad Dřevnicí na Zlínsku přijala tísňová linka ve 4:12, na pomoc okamžitě vyrazili profesionální i dobrovolní hasiči. Ti si po příjezdu na místo všimli ženy, která byla uvězněna na balkoně hořícího domu. Jednotky ji
 • 

Obvinění ze založení požáru na americké válečné lodi si vyslechl člen posádky

  Obvinění ze založení požáru na americké válečné lodi si vyslechl člen posádky

  30. 7. 2021 07:10:34ČT 24
  Příslušník amerického vojenského námořnictva byl ve čtvrtek obviněn ze založení požáru, který minulý rok zničil výsadkovou loď U.S.S. Bonhomme Richard, jež kotvila na základně v kalifornském San Diegu. Plavidlo hořelo více než čtyři dny a nakonec muselo být kvůli rozsáhlým škodám vyřazeno. Jeho nahrazení vyšlo odhadem na čtyři miliardy dolarů (86 miliard korun), uvedla agentura Reuters.
 • Zničující požár na výsadkové lodi založil americký námořník

  Zničující požár na výsadkové lodi založil americký námořník

  30. 7. 2021 06:06:01Novinky.cz
  Příslušník amerického vojenského námořnictva byl ve čtvrtek obviněn ze založení požáru, který minulý rok zničil výsadkovou loď U.S.S. Bonhomme Richard, jež kotvila na základně v kalifornském San Diegu. Plavidlo hořelo více než čtyři dny a muselo být kvůli rozsáhlým škodám vyřazeno. Náhrada lodě vyjde na čtyři miliardy dolarů (86 miliard Kč), uvedla agentura Reuters.
 • Z podpálení americké válečné lodi obvinili jednoho z námořníků

  Z podpálení americké válečné lodi obvinili jednoho z námořníků

  30. 7. 2021 05:17:00TN.CZ
  Za požár, který před rokem zničil americkou válečnou loď USS Bonhomme Richard za miliardu dolarů, obvinilo ve čtvrtek americké námořnictvo jednoho z členů posádky. Čeká ho vojenský soud. Vrtulníková výsadková loď kotvila na námořní vojenské základně v San Diegu, kde procházela rekonstrukcí. Námořník, jehož jméno vyšetřovatelé nezveřejnili, ji měl zapálit úmyslně, motiv však zůstává tajemstvím, uvedla americká média. Plavidlo hořelo čtyři dny a při vypuknutí ohně a hašení se zranilo přes 60
 • Při požáru bytu plného odpadu v panelovém domě zemřela žena

  Při požáru bytu plného odpadu v panelovém domě zemřela žena

  29. 7. 2021 18:06:00iDNES.cz
  Při požáru bytu v panelovém domě v Praze 10 dnes odpoledne zemřela žena, další je zraněná. Vyplývá to z informací hasičů a mluvčí záchranné služby Jany Poštové. Hasiči k požáru v ulici Gutova vyjeli před 17:00, hořelo v šestém patře.
 • Požár panelákového bytu v Praze plného odpadků nepřežila žena

  Požár panelákového bytu v Praze plného odpadků nepřežila žena

  29. 7. 2021 17:51:02Novinky.cz
  Hasiči se záchrankou a policií zasahovali ve čtvrtek odpoledne v Praze u tragického požáru bytu v panelovém domě. Uvnitř vzplály odpadky, kterých byl byt plný. Podle záchranářů požár nepřežila žena, další ženu přepravili do nemocnice.
 • 

V kempech u Orlíku již několikrát hořely karavany. Majitelé kolem nich vztyčují nepovolené přístřešky

  V kempech u Orlíku již několikrát hořely karavany. Majitelé kolem nich vztyčují nepovolené přístřešky

  29. 7. 2021 12:22:56ČT 24
  Opakované požáry v kempech u Orlíku bude řešit Povodí Vltavy. Karavany jsou často ve velmi špatném technickém stavu a jejich majitelé je navíc pomocí různých úprav často proměnili na černé stavby. Prevence požárů je pak nulová.
« 1 2 3 4 5 6 7 .. 770 771 »

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska