• Vánoční stromek zapálil byt. Pražské služby: Nevyhazujte je do popelnic

  24. 1. 2019 14:46:00Deník.cz
  /FOTOGALERIE/ Ve středu 23. ledna 2019 zasahovali pražští hasiči při požáru obytného domu v Jurkovičově ulici, kde hořel vánoční stromeček. Divíte se? Ne, datum je správně. Nešťastná událost se odehrála měsíc po Vánocích. V ulicích hlavního města se ještě teď válí spousta smrků, jedlí či borovic. Pražské služby upozorňují, že vysloužilé stromky nepatří do popelnic.
 • U Frýdku-Místku našli nelegální sklad odpadních hořlavin, jsou z Polska

  24. 1. 2019 14:25:00iDNES.cz
  Do skladu ve Starém Městě u Frýdku-Místku navezla zřejmě polská firma obrovské množství barelů odpadních hořlavých látek. Prostory v současnosti hlídá policie, ve Frýdku-Místku zasedá krizový štáb. Podobný případ řeší policie v současnosti i v Bohumíně.Další články k tématu:V Letech u Prahy hořel sklad odpadu, hasiči požár likvidovali 21 hodinKam s odpadky? Útlum skládkování do pěti let nutí úřady hledat řešení
 • Soud v kauze požáru Unipetrolu byl odročen kvůli námitce o podjatosti znalce

  24. 1. 2019 14:06:01Novinky.cz
  Na 4. dubna odročil ve čtvrtek Okresní soud v Mostě jednání v případu požáru v areálu Unipetrolu v roce 2015 kvůli námitce podjatosti vůči znalci Pavlu Danihelkovi. Podle obžalovaných znalec prezentoval problém a řešení havárie na veřejné přednášce.
 • Gentlemanem silnic se stal brněnský hasič, pomohl motorkáři

  24. 1. 2019 13:55:00TÝDEN.cz
  Brněnský hasič Jiří Oharek získal ocenění Gentleman silnic, loni v červenci poskytl první pomoc těžce zraněnému motorkáři, který se srazil s dodávkou. Hasič, který byl v tu dobu mimo službu, u nehody zastavil a u zraněného řidiče včas rozpoznal tepenné krvácení. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí projektu Ivana Buriánková.
 • U Frýdku-Místku odhalili nelegální sklad nebezpečných odpadů z Polska

  24. 1. 2019 13:46:00Novinky.cz
  Ve Starém Městě u Frýdku-Místku bylo odhaleno nelegální skladiště velkého množství nebezpečných látek nejasného původu. Již druhý den kvůli tomu zasedá krizový štáb města a objekt hlídá policie. Ve čtvrtek o tom informovalo město. Podobným případem se policie zabývala i v Bohumíně spolu s Českou inspekcí životního prostředí a hasiči.
 • Dálnice D1 na Vysočině bude mezi druhou a čtvrtou hodinou obousměrně uzavřena

  24. 1. 2019 13:18:00Lidovky.cz
  Oprava elektrického vedení omezí odpoledne provoz na dálnici D1 na Vysočině. Dálnice bude obousměrně uzavřená na 96. kilometru mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem asi hodinu v době od 14:00 do 16:00, oznámilo Národní dopravní informační centrum. Provoz bude odkláněn na 90. a 112. kilometru.Další články k tématu:Dálnici D1 u Průhonic uzavřela nehoda dvou aut s požárem. Jeden řidič se zranilNa D1 se ve směru na Brno tvořila kolona, havaroval kamionD1 je na 125. kilometru ve směru Brno po nehodě kamionu opět průjezdnáD1 po přívalu sněhu opět zkolabovala. Kamiony nemohly vyjet kopec, policie odkláněla dopravu
 • Řidič osobního auta v Jičíně srazil a usmrtil jednasedmdesátiletého chodce

  24. 1. 2019 08:57:00Lidovky.cz
  Třiadvacetiletý řidič Škody Octavia ve středu vpodvečer v Jičíně srazil a usmrtil jednasedmdesátiletého muže. Nehoda se stala u autobusového nádraží. Ve čtvrtek o tom informoval mluvčí policie Jan Čížkovský.Další články k tématu:Více zdrogovaných řidičů. Podíl jejich nehod roste o desítky procentDálnici D1 u Průhonic uzavřela nehoda dvou aut s požárem. Jeden řidič se zranilD4 u Kytína uzavřela nehoda pěti aut, na místě zasahoval vrtulníkSněžení zkomplikovalo provoz autobusů v Praze a okolí, plzeňskou dálnici zavřely nehodyStřet rychlíku s člověkem zastavil vlaky v Praze. Muž nehodu nepřežilD1 je na 125. kilometru ve směru Brno po nehodě kamionu opět průjezdná
 • Místo bezpečnostních dveří obyčejné. Okrádali seniory

  24. 1. 2019 04:47:01Novinky.cz
  Řekli mi, že mám staré dveře, které neodpovídají současným normám a neochrání mě ani před zloději. Když mi nabídli nové s bezpečnostním kováním a odolné proti požáru, souhlasila jsem s výměnou a zaplatila za ně skoro 15 tisíc korun. Tak vzpomínala téměř 70letá Miloslava Ř. z Domažlic na předloňské setkání se zástupci soukromé firmy specializující se na prodej a montáž bezpečnostních a ohnivzdorných dveří.
 • V Praze hořel byt, od prskavky vzplál vánoční stromek

  23. 1. 2019 22:02:01Novinky.cz
  Hasiči ve středu zasahovali v Praze 11 při požáru bytu. Ač je už měsíc po Vánocích, chytil v něm vánoční stromek od prskavky.
 • Brutální nehoda, auto se po silném nárazu rozpůlilo. FOTO

  23. 1. 2019 19:07:00TN.CZ
  Jihomoravští záchranáři, policisté a hasiči vyjeli ve středu odpoledne k vážné dopravní nehodě u Mikulčič, kde se srazila dvě osobní auta. Jedno z nich brutální náraz rozpůlil. Při nehodě se zranili dva lidé. Tísňová linka přijala hlášení o velmi vážné nehodě poblíž Mikulčič krátce před třetí hodinou, na místo okamžitě vyrazili policisté, záchranáři i hasiči. "Zasahujeme u dopravní nehody dvou osobních aut. Na místě dvě zraněné osoby v péči ZZS. Provádíme zajištění místa nehody, úklid vozovky a

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska