• Sníh taje a přehrady se plní. Záplavy ale na obzoru nejsou

  5. 3. 2019 20:23:25ČT 24
  Letošní zima si potrpí na extrémy. Na jedné straně napadlo nebývalé množství sněhu, na druhé straně padaly i teplotní rekordy. V teplých dnech sníh rychle odtává, což těší obyvatele hor i vodohospodáře, kterým se pozvolna plní přehrady.
 • Na letištích a nádraží v Londýně objevili podomácku vyrobené bomby

  5. 3. 2019 19:54:00iDNES.cz
  Podezřelé balíčky nalezené policií v úterý na londýnských letištích Heathrow a London City a na nádraží Waterloo rovněž v britské metropoli obsahovaly malé podomácku vyrobené bomby. Podle policie nikdo nebyl zraněn. Při výbuchu by byly schopné způsobit menší požár. Další články k tématu:Při bombovém útoku v indickém Kašmíru zemřelo nejméně 30 lidíPilot před přistáním v Praze volal policii, na WC se našel obrázek bombyAnonym opět nahlásil bombu na VŠE v Praze 3, policie budovu evakuovalaPo koncertu v Manchesteru se odpálil sebevražedný atentátník, zabil 22 lidí
 • Na letištích a na nádraží v Londýně našli podomácku vyrobené pumy

  5. 3. 2019 19:16:01Novinky.cz
  V rozmezí několika hodin byly nalezeny na londýnských letištích Heathrow a London City a na vlakovém nádraží Waterloo malé podomácku vyrobené pumy, uvedla televize Sky News s odkazem na policii. Byly schopné způsobit menší požár.
 • Málem zaniklá barokní Valeč zve na koncerty, výstavy i noční prohlídky

  5. 3. 2019 18:09:01Novinky.cz
  Valečský zámek nechali přestavět Kagerové ze Štampachu na začátku 18. století ze staršího renesančního sídla. Na okraji Doupovských hor vznikl nádherný barokní zámek s rozsáhlým parkem a sochami z dílny M. B. Brauna. Zámek zvaný Brána Doupova těžce poškodil koncem 20. století požár, málem zanikl.
 • Policisté by si mohli přivydělávat třeba jako učitelé nebo soudní znalci, prosazují poslanci

  5. 3. 2019 17:15:01Novinky.cz
  Poslanci hlasy ANO, ČSSD a KSČM v prvním čtení podpořili vládní novelu, podle které by si policisté, hasiči nebo celníci mohli přivydělávat na vedlejší pracovní poměr. ODS návrh kritizuje s tím, že je to cesta k melouchům a že není jasné, co vše budou policisté moci dělat.
 • Vláda chce nechat policisty přivydělat si na vedlejšák. Budou melouchařit, varuje ODS

  5. 3. 2019 17:15:01Novinky.cz
  Poslanci hlasy ANO, ČSSD, KSČM i lidovců v prvním čtení podpořili vládní novelu, podle které by si policisté, hasiči nebo celníci mohli přivydělávat na vedlejší pracovní poměr. ODS návrh kritizuje s tím, že je to cesta k melouchům a že není jasné, co vše budou policisté moci dělat.
 • Při požáru bytu v Nuslích se popálili dva muži, jeden má vážná zranění

  5. 3. 2019 16:26:00iDNES.cz
  Všechny složky záchranného integrovaného systému dopoledne zasahovaly u požáru bytu ve Svatoslavově ulici v Praze 4. Záchranáři odvezli do nemocnice dva zraněné. Ulice byla uzavřena. Příčiny požáru nyní vyšetřuje policie.Další články k tématu:Při požáru ve výloze na Václavském náměstí skončily v plamenech šperky
 • Dobrá zpráva pro hasiče i policii, Sněmovna podpořila přivýdělky

  5. 3. 2019 13:58:00TN.CZ
  Příslušníkům bezpečnostních sborů se asi zjednoduší zákonná možnost přivydělávat si například pedagogickou činností nebo prací v odborových organizacích. Sněmovna podpořila v dnešním úvodním kole vládní novelu služebního zákona, která reaguje na loňský verdikt Ústavního soudu. Soud zrušil s účinnosti od letošního pololetí část zákona, která pravomoc stanovit výjimky z obecného zákazu jiné výdělečné činnosti plně přenášela na ředitele. Poslanecká sněmovna dnes také projednávala návrh na zákaz
 • Hasiči u převráceného náklaďáku poprvé využili vaky tlumící náraz kol

  5. 3. 2019 13:37:00iDNES.cz
  Moravskoslezští hasiči při pondělní nehodě nákladního vozu ve Staříči na Frýdecko-Místecku poprvé využili dva nafukovací zachytávací vaky. Kamion se díky nim vrátil zpátky na kola bez tvrdého nárazu o zem.Další články k tématu:Za zraněnými v ohrožení života vyrazí v Beskydech a Jeseníkách hasičiNa okraji Třince se v noci srazil kamion s dodávkou, zemřeli čtyři lidéVIDEO: Na Bruntálsku hasiči tahali nákladní vůz z potoka
 • Stromy nevydržely silný vítr. Bez proudu jen v Polesí a Bělé

  5. 3. 2019 11:00:00Deník.cz
  Jihočeský kraj - Pondělní silný vítr způsobil, že ve všech okresech našeho kraje museli hasiči odstraňovat spadlé strom.

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska