• Dobrá zpráva pro hasiče i policii, Sněmovna podpořila přivýdělky

  5. 3. 2019 13:58:00TN.CZ
  Příslušníkům bezpečnostních sborů se asi zjednoduší zákonná možnost přivydělávat si například pedagogickou činností nebo prací v odborových organizacích. Sněmovna podpořila v dnešním úvodním kole vládní novelu služebního zákona, která reaguje na loňský verdikt Ústavního soudu. Soud zrušil s účinnosti od letošního pololetí část zákona, která pravomoc stanovit výjimky z obecného zákazu jiné výdělečné činnosti plně přenášela na ředitele. Poslanecká sněmovna dnes také projednávala návrh na zákaz
 • Hasiči u převráceného náklaďáku poprvé využili vaky tlumící náraz kol

  5. 3. 2019 13:37:00iDNES.cz
  Moravskoslezští hasiči při pondělní nehodě nákladního vozu ve Staříči na Frýdecko-Místecku poprvé využili dva nafukovací zachytávací vaky. Kamion se díky nim vrátil zpátky na kola bez tvrdého nárazu o zem.Další články k tématu:Za zraněnými v ohrožení života vyrazí v Beskydech a Jeseníkách hasičiNa okraji Třince se v noci srazil kamion s dodávkou, zemřeli čtyři lidéVIDEO: Na Bruntálsku hasiči tahali nákladní vůz z potoka
 • Stromy nevydržely silný vítr. Bez proudu jen v Polesí a Bělé

  5. 3. 2019 11:00:00Deník.cz
  Jihočeský kraj - Pondělní silný vítr způsobil, že ve všech okresech našeho kraje museli hasiči odstraňovat spadlé strom.
 • V Brně na nádraží se ráno srazily dva vlaky. Na místě bylo 21 zraněných

  5. 3. 2019 10:50:00Lidovky.cz
  Na hlavním nádraží v Brně se ráno srazily na jedné koleji dva vlaky. Na místě se zranilo podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky 21 lidí. Mluvčí záchranné služby Michaela Bothová doplnila, že 13 z nich bylo převezeno do nemocnice.Další články k tématu:Další incident na železnici. Na Chrudimsku se srazil osobní vlak s manipulačním, pět zraněnýchNa Smíchově projel rychlík návěstidlo na červenou. Zastavil 37 metrů od jiného vlakuKonec wi-fi hostiny ve vlacích ČD? Operátor O2 žádá za data trojnásobekVlak mezi Dejvicemi a Veleslavínem usmrtil muže. Železniční provoz byl omezen
 • Výbuch bytu v pražských Nuslích. Dva muži utrpěli těžké popáleniny

  5. 3. 2019 09:41:00Deník.cz
  V úterý v dopoledních hodinách došlo pravděpodobně k výbuchu jednoho z bytů v pražských Nuslích. Do Svatoslavovy ulice vyjely dvě hasičské jednotky, jejich členové poskytli předlékařskou pomoc dvěma popáleným mužům. Oba pak sanitka okamžitě odvezla do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady na specializovanou kliniku. Jeden utrpěl velmi vážná poranění.
 • Na brněnském hlavním nádraží došlo ke srážce dvou vlaků, 21 zraněných

  5. 3. 2019 09:30:00TÝDEN.cz
  Na hlavním nádraží v Brně se v úterý ráno srazily na jedné koleji dva vlaky. Na místě se zranilo podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky 21 lidí.
 • V pražských Nuslích hořel byt! Mělo se jednat o varnu pervitinu

  5. 3. 2019 09:09:00TN.CZ
  V úterý po osmé hodině ranní došlo k požáru bytu v Praze 4, během kterého byli zranění dva lidé. Na místě zasahovali také hasiči, kterým se požár podařilo rychle dostat pod kontrolu. Policie vyšetřuje příčiny požáru. Dvě jednotky pražských hasičů vyjížděly v úterý ráno k požáru bytu, který se nacházel v nejvyšším patře činžovního domu v ulici Svatoslavova v Praze 4. "Požár byl lokalizován, hasiči provádí kontrolu pomocí výškové techniky a odvětrávají prostor domu," informovali hasiči na svém
 • V Brně se srazily dva vlaky, 10 lidí je zraněných

  5. 3. 2019 09:01:03ČT 24
  V Brně se u hlavního nádraží srazily dva vlaky. Deset lidí se zranilo, dalších 250 lidí bylo evakuováno. Počet zraněných ale nemusí být konečný. Informovali o tom jihomoravští hasiči na svém Twitteru. Provoz na trati bude omezen po celé dopoledne, informovaly na svém webu České dráhy. 
 • V Brně se srazily dva vlaky, zraněná je desítka lidí

  5. 3. 2019 09:01:00iDNES.cz
  V Brně poblíž hlavního nádraží se srazily dva vlaky. Na místě je předběžně deset zraněných. Na místě jsou tři jednotky hasičů, z vlaku vyvedli asi 250 cestujících.
 • V Brně se srazily dva vlaky. Na místě je minimálně deset zraněných

  5. 3. 2019 09:00:00Deník.cz
  Dvě vlakové soupravy se srazily v úterý ráno blízko brněnského hlavního vlakového nádraží. Na místě jsou tři hasičské jednotky. „Z vlaku evakuujeme 250 lidí,“ řekl mluvčí krajských hasičů Jaroslav Mikoška.

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska