• První snímky vnitřku vyhořelé katedrály Notre-Dame

  16. 4. 2019 08:18:05Novinky.cz
  Pařížskou katedrálu Notre-Dame v pondělí zpustošil rozsáhlý požár, který zničil celou střechu i se špičkou. Obvodové zdi však zůstaly zachovány a podařilo se také zachránit cenné artefakty. V úterý zveřejněné první snímky zachycují, jak vypadala katedrála zevnitř během požáru, který propukl v pondělí kolem 18:30.
 • Notre-Dame stojí. Poničená katedrála přežila noční požár

  16. 4. 2019 07:56:46ČT 24
   K radosti Pařížanů i celého světa přežila katedrála Notre-Dame noc, kdy ji zachvátil požár. Lidé se obávali, že se katedrála zhroutí, ráno se ale ukázalo, že stavba z 12. století vydržela.  Požár, který vypukl před sedmou hodinou večer, se podařilo hasičům dostat zhruba o půl třetí v noci pod kontrolu. Nejspíš vypukl neúmyslně v souvislosti s projektem renovace špičky. Kdyby začalo hořet vevnitř, škody by byly nejspíš mnohem větší. Zachována ale zůstala velká část oltáře a ani interiér není zničen tak, jak se mnozí obávali.
 • Velký požár katedrály Notre-Dame je pod kontrolou. Lidé pořádají sbírky

  16. 4. 2019 07:50:00Deník.cz
  Požár pařížské katedrály Notre-Dame se podařilo dostat pod kontrolu a částečně uhasit. Informují o tom agentury Reuters a AFP s odvoláním na informace hasičů. Objevují se již i první nabídky finanční pomoci na její obnovu.  
 • Poničená katedrála očima odborníků. Plameny sežehly vitráže, věž i krovy

  16. 4. 2019 07:32:00iDNES.cz
  V katedrále Notre-Dame začalo hořet v oblasti střechy a zasaženy tak byly nejprve pozdější prvky stavby, a ne to nejcennější. S plameny ale hasiči bojovali několik hodin a podle odborníků může být pro slavnou stavbu fatální. Například vzácné skleněné vitráže jsou kvůli žáru nenávratně zničeny. Další články k tématu:Ministr kultury Staněk nabízí Francii pomoc při obnově Notre-DameHasiči zachránili Notre-Dame. Chrám ztratil dvě třetiny střechy, skelet držíSvět v šoku. Politici Francouze kvůli Notre-Dame utěšují i jim radíKatedrála Notre-Dame před požárem. Ročně ji vidělo 13 milionů lidí
 • Vyšetřování požáru bude složité! Shořely nejspíš všechny důkazy

  16. 4. 2019 07:02:00TN.CZ
  Francie se stále vzpamatovává z požáru, který zasáhl jednu z historických budov Paříže - katedrálu Notre-Dame. Francouzský prezident Emmanuel Macron prohlásil, že bude budova znovu postavena a vyhlásil sbírku. Finanční příspěvek začali slibovat také lidé z celého světa. Problém však bude se zjištěním příčiny požáru. Podle policie totiž nebude snadné najít materiální důkazy, které nejspíš shořely. V pondělí kolem devatenácté hodiny vypukl požár v podkroví katedrály Notre-Dame. Od té doby se
 • Když Francouzům hoří srdce. V den požáru tam zpíval sbor z Nového Jičína

  16. 4. 2019 06:28:00Deník.cz
  Zkázu katedrály Notre-Dame v Paříži sledovují v dnešních dnech miliony lidí na světě i v České republice. Středoškolský smíšený sbor Puellae et Pueri z Nového Jičína se v současné době nachází v Paříži. Do ní jeho členky a členové odletěli za účelem koncertovat a hlavně poznat její krásy. Tu největší a nejslavnější, katedrálu Notre-Dame měl sbor na programu hned v pondělí 15. dubna.
 • Požár katedrály Notre-Dame se podařilo dostat pod kontrolu, lidé pořádají sbírky pro obnovu

  16. 4. 2019 05:14:27ČT 24
  Požár pařížské katedrály Notre-Dame se podařilo dostat pod kontrolu a částečně uhasit. Objevují se již i první nabídky finanční pomoci na její obnovu. Požár vypukl v pondělí okolo 18:50 SELČ. Zhruba po pěti hodinách od jeho vypuknutí francouzský prezident Emmanuele Macron oznámil, že to nejhorší se podařilo odvrátit a slíbil obnovu katedrály a vyhlášení mezinárodní sbírky.
 • Požár katedrály Notre-Dame je pod kontrolou

  16. 4. 2019 04:57:01Novinky.cz
  Požár pařížské katedrály Notre-Dame, která začala hořet v pondělí večer, se podařilo dostat pod kontrolu a částečně uhasit. Informují o tom agentury Reuters a AFP s odvoláním na informace hasičů. Objevují se již i první nabídky finanční pomoci na její obnovu.
 • Požár katedrály Notre-Dame se podařilo uhasit

  16. 4. 2019 04:57:01Novinky.cz
  Požár pařížské katedrály Notre-Dame, která začala hořet v pondělí večer, se podařilo v úterý dopoledne zcela uhasit, uvedli hasiči. Budou dál v pohotovosti, zaměří se na statiku stavby a cenné předměty. Objevují se již i první nabídky finanční pomoci na její obnovu.
 • Macron: Katedrálu Notre-Dame společně znovu vybudujeme

  16. 4. 2019 01:23:24ČT 24
  Francouzský prezident Emmanuel Macron u katedrály Notre-Dame prohlásil, že ji po ničivém požáru znovu vybudují. Zdůraznil význam dómu pro francouzskou historii. Hned v úterý chce vyhlásit mezinárodní sbírku.

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska