• Ministr Hamáček předával moravskoslezským hasičům medaile za věrnost

  28. 1. 2019 09:50:00HZSČR
  Celkem 64 příslušníků Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK), z toho dvě ženy (preventistky), obdrželo v pátek 25.1.2019 z rukou prvního místopředsedy vlády a ministra vnitra Jana Hamáčka medaile za věrnost II. a III. stupně, tedy za 20 a 10 let aktivní činnosti pro občany a hasičský sbor. V Hasičském muzeu města Ostravy jej při předávání doprovázel ředitel HZS MSK brigádní generál Vladimír Vlček.
 • Led je pořád tenký, varují hasiči! Na tyto přehrady je zákaz vstupu

  25. 1. 2019 12:42:00TN.CZ
  I když v celém Česku už několik dnů po sobě mrzne, vstupovat na hladiny vodních ploch je stále velkým rizikem. Tloušťka ledu se totiž pohybuje v řádech centimetrů a to na bezpečné udržení člověka nad vodou rozhodně nestačí. Jde o situaci, která se každým rokem opakuje na desítkách míst Česka. Pod tíhou člověka se prolomí led a tomu nezbývá, než se spolehnout na jiné. Na zamrzlé hladiny rybníků a přehrad se každou zimu vydávají spousty hazardérů, které pak z ledové vody zachraňují hasiči. "Ten
 • Kamion asi řídí opilec, volali lidé z D46. Šofér boural a nadýchal přes tři promile

  25. 1. 2019 11:11:02Novinky.cz
  Hodnotu 3,2 promile alkoholu zaznamenali policisté u řidiče kamionu, který havaroval v pátek dopoledne u Prostějova na dálnici D46. Hasiči museli muže z kabiny vyprostit. Okolnosti nehody, kvůli které bude provoz na dálnici několik hodin omezen, vyšetřuje policie.
 • Řidič se spolujezdcem zůstali zaklínění po srážce dvou aut u Hradce Králové

  25. 1. 2019 10:24:01Novinky.cz
  Záchranka a hasiči zasahovali v pátek ráno u vážné nehody v Českém Meziříčí na Královéhradecku, kde se srazila dvě osobní auta. Zdravotníci z jednoho z vozidel přepravili do nemocnice dva zraněné muže, jednoho z nich vrtulníkem, druhého sanitkou. Okolnosti střetu vyšetřuje policie.
 • Notebook způsobil požár rodinného domu v Hradci Králové

  25. 1. 2019 09:12:01Novinky.cz
  Požár v rodinném domě, při kterém se zachránili tři dospělí a dvě děti, řešili ve čtvrtek večer hasiči v Hradci Králové. Plameny zasáhly pracovnu v přízemí, příčinou je podle vyšetřovatelů zřejmě závada na notebooku nebo lithiové baterii. Dým vyhnal pětičlennou rodinu na balkon, odkud ji hasiči sundali pomocí žebříku.
 • Jednou policista, podruhé hasič. Salvini je „ministr uniforem“, hrozí mu ale pokuta

  25. 1. 2019 09:01:39ČT 24
  Italský ministr vnitra a šéf protiimigrační strany Liga Matteo Salvini se rád ukazuje na veřejných akcích v uniformách policie nebo hasičů. List La Repubblica jej tento týden dokonce označil za „ministra uniforem“. Vicepremiérův nezvyklý šatník kritizují někteří politici a komentátoři. Salviniho počínání je protizákonné, ministrovi hrozí i pokuta. Mimo to by politik mohl skončit až na 15 let ve vězení kvůli tomu, že loni nenechal vystoupit uprchlíky z lodi na Sicílii.
 • Rukou zabránil vykrvácení. Zachránil tak motorkáře, který se srazil s dodávkou

  24. 1. 2019 19:27:00Deník.cz
  Brněnský hasič Jiří Oharek dostal ve čtvrtek ocenění Gentleman silnic za pomoc, kterou poskytl mimo službu těžce zraněnému motorkáři. Při nehodě v Bauerově ulici se v Brně loni v červenci mladík srazil s dodávkou.
 • Hasič jel za dcerou, po cestě zachránil mladého motorkáře od vykrvácení

  24. 1. 2019 18:08:00iDNES.cz
  Loni v červenci se v Brně srazil motorkář s dodávkou. Pětačtyřicetiletý hasič, který byl v tu dobu mimo službu, u nehody zastavil a poskytl těžce zraněnému motorkáři pomoc. Nyní Jiří Oharek za pohotový zásah převzal ocenění Gentleman silnic.Další články k tématu:Zachránili řidiče, který dostal infarkt. Jsou novými Gentlemany silnicGentleman silnic zachránil muže, jemuž jiný řidič rozdrtil nohy a uteklMotorkář bez helmy narazil na Brněnsku do stromu a vážně se zranil
 • Vánoční stromek zapálil byt. Pražské služby: Nevyhazujte je do popelnic

  24. 1. 2019 14:46:00Deník.cz
  /FOTOGALERIE/ Ve středu 23. ledna 2019 zasahovali pražští hasiči při požáru obytného domu v Jurkovičově ulici, kde hořel vánoční stromeček. Divíte se? Ne, datum je správně. Nešťastná událost se odehrála měsíc po Vánocích. V ulicích hlavního města se ještě teď válí spousta smrků, jedlí či borovic. Pražské služby upozorňují, že vysloužilé stromky nepatří do popelnic.
 • U Frýdku-Místku našli nelegální sklad odpadních hořlavin, jsou z Polska

  24. 1. 2019 14:25:00iDNES.cz
  Do skladu ve Starém Městě u Frýdku-Místku navezla zřejmě polská firma obrovské množství barelů odpadních hořlavých látek. Prostory v současnosti hlídá policie, ve Frýdku-Místku zasedá krizový štáb. Podobný případ řeší policie v současnosti i v Bohumíně.Další články k tématu:V Letech u Prahy hořel sklad odpadu, hasiči požár likvidovali 21 hodinKam s odpadky? Útlum skládkování do pěti let nutí úřady hledat řešení

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska