• Devatenáct hasičů vyprošťovalo jedenáct hodin jediné kotě

  16. 4. 2019 12:41:01Novinky.cz
  Některé požáry dokáží jednotku hasičů zaměstnat na řadu hodin. V sobotu se to ve francouzském městě La Trinité povedlo malému koťátku, které uvízlo ve zdi jedné z budov.
 • Záchrana katedrály Notre Dame: Přispět může každý! NÁVOD

  16. 4. 2019 12:34:00TN.CZ
  Po tragédii, která postihla slavnou pařížskou památku, francouzský prezident Emmanuel Macron oznámil: "Katedrálu Notre-Dame znovu vybudujeme". Slíbil, že vyhlásí mezinárodní sbírku a svému slibu dostál. Lidé už přispěli více než 1,3 milionu euro. Jen pár hodin po vypuknutí požáru promluvil francouzský prezident Emmanuel Macron k médiím, kde se zavázal k obnovení katedrály. Svá slova potvrdil i na sociální síti Twitter. "To je to, co francouzský lid očekává. To je to, co si naše historie
 • OBRAZEM: Zkázu Notre-Dame přečkala Kristova koruna i vitrážové okno. Osud mnoha artefaktů je ale nejasný

  16. 4. 2019 12:29:04ČT 24
  Část cenných uměleckých a liturgických předmětů se z hořícího chrámu Notre-Dame podařilo zachránit. Informoval o tom francouzský ministr kultury Franck Riester. V bezpečí je například trnová koruna nebo roucho svatého Ludvíka, požár v pořádku přečkalo i rozetové vitrážové okno na severní fasádě či varhany. Osud mnoha dalších artefaktů je však stále neznámý.
 • Hrdina z Paříže: Kaplan vběhl do hořící katedrály, aby zachránil trnovou korunu

  16. 4. 2019 12:25:02Novinky.cz
  Velkou statečnost při ničivém požáru katedrály Notre-Dame prokázal kaplan pařížských hasičů otec Fournier. Do hořící budovy vběhl ve snaze zachránit cenné artefakty, což se mu nakonec povedlo a mezi zachráněné relikvie se zařadila i trnová koruna, kterou měl mít na sobě Ježíš při ukřižování.
 • Pár hodin před požárem zpívali v Notre Dame studenti z Nového Jičína

  16. 4. 2019 12:09:01Novinky.cz
  Jen několik hodin předtím, než pařížskou katedrálu Notre Dame zachvátily v pondělí plameny, si zde během prohlídky zazpíval novojičínský středoškolský sbor Pullae et Pueri, který je v současnosti na pětidenní návštěvě Francie. O tom, že katedrála hoří, se pak děti dozvěděly poté, co pod ní projely metrem na večerní koncert v Českém centru. Výlet do Francie tak pro studenty získal nečekaně smutnou příchuť.
 • Vláda je připravena pomoci při obnově Notre-Dame i finančně, napsal Babiš

  16. 4. 2019 11:37:00Lidovky.cz
  Česká vláda je připravena pomoci Francii při obnově katedrály Notre-Dame i finančně. Čeká ale na rozhodnutí francouzské vlády o postupu rekonstrukce a organizování sbírky, napsal premiér Andrej Babiš (ANO). Podle ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) může Česká republika pro obnovu chrámu nabídnout pomoc odborníků, jeho úřad pracuje na uspořádání veřejné sbírky. Požár se již podařilo zcela uhasit, uvedli krátce před 10:00 pařížští hasiči.Další články k tématu:Velký požár světoznámé katedrály Notre-Dame je zcela uhašen. Propadla se střecha, ale budova stojíTrnovou korunu se podařilo zachránit. Jaké historické poklady schraňuje Notre-Dame?VIDEO: Hrdinové hasičského sboru odjížděli od Notre-Dame za bouřlivého potlesku
 • První záběry z vyhořelé katedrály: Zářící křiž jako symbol naděje

  16. 4. 2019 11:16:00TN.CZ
  V úterý ráno se do poničené katedrály Notre-Dame v Paříži dostalo několik novinářů, hasičů i politiků. Naskytl se jim smutný pohled na poničený dřevěný interiér nebo na vyhořelé díry ve stropě. Všechny však uchvátil pohled na kříž, který se tyčil na oltáři a zářil. Pro některé tak představuje symbol naděje. Mezi těmi, kteří se měli možnost podívat dovnitř katedrály Notre-Dame, byl i novinář Robert Hardman z Dailymail. Popsal, že všude byla cítit sůl a jeho nohy byly promočené. Po starověkých
 • OBRAZEM: Zkáza, katastrofa. Média skládají hold zničené katedrále Notre-Dame

  16. 4. 2019 10:58:00iDNES.cz
  V úterý je na světě jen málo deníků, které svou titulní stranu nezasvětily noční pařížské katastrofě. Požár přes osm set let staré katedrály Notre-Dame má na „titulce“ The Guardian, The Sun, Le Figaro, The Irish Times a mnoho dalších. Lidé pak během noci na sociálních sítích hojně sdíleli kresbu plačícího zvoníka od Matky Boží, Quasimoda. Další články k tématu:Snímky zevnitř ukazují zkázu Notre-Dame. Katedrálu obnovíme, slíbil MacronPoničená katedrála očima odborníků: plameny sežehly vitráže, věž i krovyProboha, hoří nám katedrála! Lidé v slzách a ohromení hleděli na zkázuSvět v šoku. Politici Francouze kvůli Notre-Dame utěšují i jim radíTuny vody ze vzduchu by katedrále uškodily, říká hasičský vyšetřovatelHasiči zachránili Notre-Dame. Chrám ztratil dvě třetiny střechy, skelet drží
 • Hasiči publikovali záběry z hašení Notre-Dame

  16. 4. 2019 10:42:01Novinky.cz
  Francouzští hasiči publikovali záběry z hašení ikonické pařížské katedrály Notre Dame. Požár vypukl v pondělí večer, uhasit se ho podařilo v úterý dopoledne. S plameny šířícími se v rozhlehlém chrámu bojovaly stovky hasičů, kteří nasadili desítky vodních děl.
 • Záběry z hašení Notre-Dame

  16. 4. 2019 10:42:01Novinky.cz
  Francouzští hasiči publikovali záběry z hašení ikonické pařížské katedrály Notre-Dame. Požár vypukl v pondělí večer, uhasit se ho podařilo v úterý dopoledne. S plameny šířícími se v rozhlehlém chrámu bojovaly stovky hasičů, v akci byly desítky vodních děl.

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska