• v Karlíně se srazila tramvaj s autem. Řidič je ve vážném stavu

  1. 5. 2019 10:47:00TÝDEN.cz
  Hasiči, policisté a záchranáři vyjížděli v noci na středu krátce před půlnocí k vážné nehodě, při níž se v Sokolovské ulici v pražském Karlíně srazila tramvaj s osobním vozem.
 • Čarodějnické ohně byly viditelné i z vesmíru, ukazuje satelitní snímek

  1. 5. 2019 10:46:11ČT 24
  V noci z úterý na středu lidé po celém Česku pálili čarodějnice. Letošní tradiční ohně hasiči hodnotí jako nejklidnější za posledních několik let. Planoucí čarodějnické vatry byly k vidění i na satelitních snímcích. 
 • Při nehodě v Karlíně vykolejila tramvaj a auto narazilo do domu, řidič vozu se vážně zranil

  1. 5. 2019 10:44:09ČT 24
  Hasiči, policisté a záchranáři vyjížděli v úterý krátce před půlnocí k vážné nehodě, při níž se v Sokolovské ulici v pražském Karlíně srazila tramvaj s osobním vozem. Tramvaj po srážce vykolejila, automobil narazil do nedalekého domu. Třiadvacetiletého řidiče auta museli ze zdemolovaného vozu vyprostit hasiči, s vážnými zraněními skončil ve vinohradské nemocnici. Cestujícím v tramvaji se nic nestalo.
 • Pálení čarodějnic bylo letos klidné, rekordní vatru měli v Řevnicích

  1. 5. 2019 10:35:00iDNES.cz
  Letošní pálení čarodějnic hodnotí hasiči jako jedno z neklidnějších za posledních několik let. Jejich jednotky vyjely v Česku během úterka k 64 požárům, po půlnoci přibylo dalších 21 případů. V Řevnicích letos dobrovolníci postavili vatru přes dvacet metrů vysokou a překonali tak dosavadní český rekord. Další články k tématu:Čarodějnice letos pálení neuniknou, oslavy zachránil víkendový déšťPraha povolila pálení čarodějnic i za sucha, kvůli dešti to nebude třebaPrvní Máj lze prožít i v romantickém přítmí kinosálů. Metro přináší několik tipů
 • Seriál, který mapoval práci libereckých hasičů, diváky zaujal

  1. 5. 2019 10:00:00iDNES.cz
  Seriál Hasiči, který mohli diváci sledovat na programu ČT 2, měl úspěch, uvedla mluvčí libereckých hasičů Zdenka Štrauchová. Natáčel se v reálném prostředí na stanici profesionálů v Liberci a diváci mohli „vyjíždět k zásahům, nepřímo se učit více o hasičské práci a hlavně prožívat životní příběhy".
 • Filipojakubská noc 2019 byla pro hasiče nejklidnější za poslední roky

  1. 5. 2019 09:23:00HZSČR
  1. 5. 2019 (Nicole Zaoralová) - Ještě před pár dny to vypadalo, že v některých krajích bude kvůli suchu a zvýšenému riziku požárů pálení čarodějnic úplně zakázáno, déšť posledních dnů však situaci změnil a včerejší den si tak mohli pálení čarodějnic užít všude.
 • Hasiči za noc vyjeli k 85 případům. Pálení čarodějnic se ale týkalo jen minimum

  1. 5. 2019 09:22:00Lidovky.cz
  Letošní pálení čarodějnic hodnotí hasiči jako jedno z neklidnějších za posledních několik let. Hasiči v celé republice vyjížděli v úterý k 64 požárům, od půlnoci do středečního rána přibylo dalších 21 výjezdů. Čarodějnic se ale týkalo jen minimum zásahů, uvedla na dotaz mluvčí Hasičského záchranného sboru ČT Nicole Zaoralová.Další články k tématu:PEKÁRKOVÁ: Čarodějnicí snadno a rychleČarodějnice letos i s ohněm. Loňský zákaz pálení se pravděpodobně nezopakujeSabrina, mladá čarodějnice, je zpátky. Tentokrát s příchutí krve a satanismu
 • Ztratil se tříletý Ivánek. Chlapečka hledají policisté, hasiči i místní

  30. 4. 2019 21:00:00TN.CZ
  V obci Podolí na Uherskohradišťsku se ztratil tříletý chlapeček. Po malém Ivanu Malinovi pátrají desítky policistů, hasičů i místních obyvatel. Podle policie se dítě ztratilo ve chvíli, kdy jeden z rodičů nedával pozor. Třiletého chlapečka v okolí obce Podolí na Uherskohradišťsku hledají desítky policistů, hasičů a místních obyvatel. "Dítě se vzdálilo z místa bydliště ve chvíli, kdy byl jeden z rodičů méně ostražitý," uvedl mluvčí policie. Ivánek je vysoký zhruba sto centimetrů a má světlé
 • Muž zapálil dům, aby zakryl stopy po vloupání. To se mu ale nepovedlo

  30. 4. 2019 20:03:00Deník.cz
  Policisté po dvou letech objasnili, kdo mohl za požár budovy. Plameny způsobily škodu za čtyři miliony korun.
 • Notre-Dame? Většina Francouzů chce, aby vypadala jako před požárem

  30. 4. 2019 17:30:00Deník.cz
  Většina Francouzů chce, aby katedrála Notre-Dame po rekonstrukci vypadala přesně tak jako před požárem z poloviny dubna. Vyplývá to z průzkumu, který dnes zveřejnila francouzská agentura YouGov. Spory se vedou především o to, co by mělo nahradit zničenou špičatou věžičku, která se od 19. století vypínala nad chrámovou lodí.

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska