• V Klentnici na Břeclavsku vyprostili hasiči lidi ze zavaleného sklepa

  30. 5. 2019 11:06:53ČT 24
  Šest hasičských jednotek zasahuje v Klentnici na Břeclavsku, kde došlo k destrukci sklepa a zavalení několika osob. Na místo přiletěl vrtulník s leteckými záchranáři. Všechny osoby jsou již vyproštěny. Čtyři lidé skončili v péči Zdravotnické záchranné služby. Podrobnosti zjišťujeme.
 • Na Břeclavsku se zbortil sklep, čtyři zranění

  30. 5. 2019 10:55:00Novinky.cz
  Čtyři lidé se zranili ve čtvrtek dopoledne v Klentnici na Břeclavsku při zříceni sklepa, v němž se konaly stavební práce. Právu to řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Jednoho ze zraněných museli na místě oživovat zdravotníci.
 • Metro A ráno hodinu nejezdilo

  30. 5. 2019 06:51:00Novinky.cz
  Technická závada časně ráno zastavila provoz metra na lince A v úseku Dejvická - Náměstí Míru. Mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková řekla, že provoz byl zastaven kvůli nahlášenému požáru v oblasti stanice metra Muzeum. Metro nejezdilo asi hodinu od 5:15 do 6:30.
 • VIDEO: Před Bílým domem se zapálil neznámý muž, uhasila ho policie

  29. 5. 2019 21:52:00iDNES.cz
  V parku před sídlem prezidenta USA se ve středu okolo poledne místního času zapálil zatím neznámý muž. Policie okamžitě zasáhla a uhasila ho, poté byl převezen do nemocnice. Další články k tématu:Opilec se na Andělu zapálil kvůli ženě. Pak se uhasil a odjel tramvajíNa Václavském náměstí se zapálil muž, je ve vážném stavu v nemocnici
 • V Plzni našli leteckou pumu z druhé světové války. Evakuovali 20 tisíc lidí z přilehlých škol a domů

  29. 5. 2019 19:10:00Lidovky.cz
  Policie spolu s hasiči evakuovala v Plzni asi 20 000 lidí kvůli nálezu válečné letecké pumy, kterou ve středu našli dělníci při výkopových pracích v areálu atletického stadionu ve Vejprnické ulici. Až po skončení evakuace rozhodnou pyrotechnici a způsobu likvidace munice.Další články k tématu:Letňany vystrašil nález letecké pumy. Šlo ale pouze o její zadní částPolicie nenašla v budově soudu v Olomouci bombu hlášenou anonymemDalší hrozba bombou na VŠE. Škola kvůli nim prodlouží zkouškové období o tři dny
 • Nález letecké pumy v Plzni si vyžádal evakuaci asi 20 tisíc lidí

  29. 5. 2019 16:36:00TÝDEN.cz
  Policie spolu s hasiči evakuovala v Plzni asi 20 tisíc lidí kvůli nálezu válečné letecké pumy, kterou dnes našli dělníci při výkopových pracích v areálu atletického stadionu ve Vejprnické ulici. Až po skončení evakuace rozhodnou pyrotechnici a způsobu likvidace munice. Město spolu se záchranáři zřídilo pět evakuačních center, kam lidi vozí autobusy. Řekli to krajská policejní mluvčí Markéta Fialová a mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.
 • Tisíce Plzeňanů už se po evakuaci kvůli nálezu bomby vrací domů

  29. 5. 2019 16:36:00TÝDEN.cz
  Policie spolu s hasiči evakuovala v Plzni asi 20 tisíc lidí kvůli nálezu válečné letecké pumy, kterou našli dělníci při výkopových pracích v areálu atletického stadionu ve Vejprnické ulici. Až po skončení evakuace rozhodnou pyrotechnici a způsobu likvidace munice. Město spolu se záchranáři zřídilo pět evakuačních center, kam lidi vozí autobusy. Řekli to krajská policejní mluvčí Markéta Fialová a mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.
 • Za fatální strkanici dobrovolných hasičů potrestal soud důchodce podmínkou

  29. 5. 2019 16:27:01Novinky.cz
  Tříletý podmíněný trest dostal ve středu u Krajského soudu v Praze sedmačtyřicetiletý důchodce František Dušek za smrt svého vrstevníka a dlouholetého kamaráda. S ním se před rokem a půl v Tožicích na Benešovsku postrkoval, až muž spadl na zem a na následky pádu zemřel. Dušek podmínku přijal, stejně tak nic nenamítal ani žalobce, a rozsudek je tedy pravomocný.
 • Další problémy v dole na Stonavě. Záchranáři likvidovali požár

  29. 5. 2019 13:27:00TN.CZ
  V dole ČSM ve Stonavě na Karvinsku v úterý odpoledne hořelo. Na místě zasahovali báňští záchranáři. Podle OKD nebyl nikdo zraněn. Záchranáři požár dostali pod kontrolu během několika hodin. V severní části stejného dolu loni zemřelo při výbuchu metanu 13 horníků. V podzemí jižní lokality Dolu ČSM požár vypukl okolo páté hodiny odpoledne, plameny na místě likvidovala Hlavní báňská záchranná stanice, a to takzvaným přímým zásahem. Požár se podařilo uhasit po třech hodinách. Podle mluvčího
 • Lidé jsou v šoku! Dvacet let čerpají vodu z požárního hydrantu

  29. 5. 2019 12:41:00TN.CZ
  Špinavá pitná voda a zanesené pračky, tak několik let žili lidé v bytě ve slovenském městě Považská Bystrica. Po dvaceti letech zjistili, že je jejich voda celou dobu napojená na požární hydrant. Architekt, který dříve navrhoval napojení vodovodu, tak obešel majitele a přiznal, že tento postup běžný opravdu není. Místo budou zkoumat hygienici. Obyvatele bytu ve slovenské Považské Bystrici trápila jejich voda. Byla totiž špinavá, měla divnou barvu a nedala se pít. Museli si proto kupovat vodu v

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska