• Hasiči na Karlovarsku vyprošťovali dítě ze zabouchnutého auta

  23. 7. 2019 15:00:02Novinky.cz
  Dítě ze zabouchnutého auta vyprošťovali v pondělí hasiči v Karlovarském kraji. Dítě bylo v pořádku předáno matce. Hasiči upozornili, že v těchto vedrech jde o minuty.
 • Neštěstí v Rusku. Nejméně čtyři děti uhořely ve stanovém táboře

  23. 7. 2019 14:31:00Deník.cz
  Nejméně čtyři děti přišly o život při požáru na letním táboře v Chabarovském kraji na východě Ruska. Krajské úřady vyhlásily od středy třídenní smutek. Nad tragédií se rozhořčil premiér Dmitrij Medveděv, který nařídil zjistit, kdo povolil tábor, kde se tak zásadně porušovaly bezpečnostní předpisy. Případem se zabývají vyšetřovatelé, kteří už zadrželi ředitele a vlastníka tábora.
 • Ruskem otřásla tragédie, na táboře při požáru zemřely čtyři děti

  23. 7. 2019 14:19:03Novinky.cz
  Nejméně čtyři děti přišly o život při požáru na letním táboře v Chabarovském kraji na východě Ruska. Krajské úřady vyhlásily od středy třídenní smutek. Nad tragédií se rozhořčil premiér Dmitrij Medvěděv, který nařídil zjistit, kdo povolil tábor, kde se tak zásadně porušovaly bezpečnostní předpisy. Případem se zabývají vyšetřovatelé, kteří už zadrželi ředitele a vlastníka tábora.
 • Hasiči zasáhli na poslední chvíli! Dítě vytáhli z rozpáleného auta

  23. 7. 2019 13:54:00TN.CZ
  Další případ dítěte zavřeného v rozpáleném autě museli řešit karlovarští hasiči. Tentokrát se nejednalo o úmysl ani opomenutí, ale nechtěné zabouchnutí. I tak šlo však o minuty, protože byl hic. K případu vyjížděli hasiči Karlovarského kraje v pondělí, kdy teploty sahaly k tropické třicítce. "V aktuálním počasí se může teplota ve vozidle velmi rychle vyšplhat k vysokým hodnotám, které mohou způsobit vážné zdravotní komplikace všem uvnitř, ať už se jedná o zvířata či právě malé dítě," upozornili
 • Jihozápad Evropy sužují požáry a vedro, Rumunsko bojuje s povodněmi

  23. 7. 2019 13:51:00TN.CZ
  Portugalsko stále sužují ohromné lesní požáry, hasičům se sice podařilo do úterního rána dostat pod kontrolu až 90 procent požáru, očekává se, že se situace znovu zhorší a plameny se odpoledne opět rozhoří. Díky včasnému varování a předběžným evakuacím zatím nikdo nepřišel o život, zraněno ale bylo už přes 20 lidí. Počasí v Evropě není jen velmi horké, například Rumunsko sužují přívalové deště a bleskové povodně. Stovky portugalských hasičů již od minulého týdne bojují se zuřícímu lesními
 • Volvo svolává půl milionu vozů do servisu kvůli emisnímu zařízení

  23. 7. 2019 13:21:02Novinky.cz
  Zhruba 507 tisíc vozů značky Volvo s dvoulitrovým vznětovým čtyřválcem musí do servisu, protože horko pod kapotou může roztavit plastový díl systému EGR. Teoreticky to může znamenat požár, takový případ ale nebyl zatím zaznamenán.
 • Planý poplach? Zbytečné výjezdy záchranářů či hasičů stojí statisíce

  23. 7. 2019 12:59:00Deník.cz
  Desítky záchranářů i speciální techniky v pohotovosti zamíří na místo, kde se vůbec nic neděje. Jinde se přitom může odehrát vážná nehoda, kde budou chybět. I takové následky může mít lehkomyslné jednání některých lidí, kteří na jihu Moravy zneužívají tísňové linky.
 • OBRAZEM: Loňský požár v Řecku zabil 97 lidí. Způsobil ho muž, který pálil zahradní odpad

  23. 7. 2019 12:18:06ČT 24
  Nejméně 97 lidských životů si vyžádal lesní požár, který loni 23. července severovýchodně od Athén pronikl do obytné zástavby. Ohnivá fronta sešla ze svahů pohoří Pendeli na východním pobřeží oblasti Attika, která zahrnuje i řecké hlavní město. Plameny nejhůř zasáhly letovisko Mati.
 • Inspektoři odhalili nebezpečné nabíječky! Můžou i zabíjet

  23. 7. 2019 11:16:00TN.CZ
  Před další nebezpečnou nabíječkou varují inspektoři České obchodní inspekce. Upozorňují, že u ní hrozí vysoké riziko úrazu proudem. Před jiným přístrojem, který taktéž může uživatele i zabít, varovali inspektoři v pátek. Hasiči upozorňují, že kromě nebezpečí úrazu proudem, hrozí u některých přístrojů také velké riziko vzniku požáru. Nabíječku, která může majitele telefonu i zabít, odhalili pracovníci České obchodní inspekce. Jde o cestovní nabíječku Premium Caliber PW-3IT původem z Číny.
 • Lidé v Troubkách si postavili hráz, která je měla ochránit před povodněmi. V létě ji obec odstraní

  23. 7. 2019 11:06:02ČT 24
  Troubky na Přerovsku, které se staly symbolem záplav v roce 1997, odstraní jednu ze dvou hrází, kterou si obyvatelé sami vybudovali bez povolení úřadů na ochranu proti povodním. Obec sice prokázala, že by stavba na Panské louce nikoho neohrozila, ale ani nedokázala, že by hráz během povodní někomu pomohla. Na odstranění valu se dohodli zástupci Troubek i Přerova, na jehož pozemcích hráz zčásti stojí.

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska