• Plameny kompletně zničily osobní automobil

  24. 8. 2019 21:25:01Novinky.cz
  Technická závada v motorovém prostoru způsobila v sobotu 24. srpna odpoledne na parkovišti ve Valašských Kloboukách na Zlínsku požár osobního automobilu. Majitel se sice snažil plameny uhasit, ale neúspěšně.
 • Odstartoval summit G7, řešit se má Amazonie, brexit i obchodní válka

  24. 8. 2019 20:20:00TN.CZ
  Francouzské letovisko Biarritz hostí třídenní summit sedmi nejvyspělejších ekonomik světa. Lídři G7 za účasti dalších zemí i organizací mají před sebou řadu jednání o otázkách, ve kterých se nedaří najít shodu. Řešit by se měla i pomoc v boji s ničivými požáry v Amazonii. 58 % celosvětového bohatství představuje sedm států světa. Prezidenti a premiéři Německa, Itálie, Francie, Velké Británie, Japonska, Kanady a Spojených států amerických se postupně sjíždí do jihofrancouzského lázeňského
 • Do hašení požárů v Amazonii se zapojí armáda. Pomoc nabídl i Trump

  24. 8. 2019 14:40:00TN.CZ
  Donald Trump v pátek oznámil, že nabídl pomoc Brazílii, kterou sužují rozsáhlé požáry v amazonském deštném pralese. Tento týden v Amazonii hořelo přes 2 500 požárů. Trump na Twitteru informoval, že mluvil s brazilským prezidentem Jairem Bolsonarem. "Řekl jsem mu, že pokud mohou Spojené státy pomoci s požáry v amazonském deštném pralese, jsme na to připraveni!" napsal americký prezident na Twitteru . Brazilský prezident přiznal, že jeho vláda nemá na boj s tak velkým počtem požárů v amazonském
 • Summit G7 bude těžkou zkouškou jednoty a solidarity, míní Tusk

  24. 8. 2019 14:01:00Deník.cz
  Setkání zástupců skupiny vyspělých světových ekonomik G7 bude složitou zkouškou jednoty a solidarity. Po příjezdu do jihofrancouzského letoviska Biarritzu, kde dnes večer vrcholná schůzka začne neformální večeří, to řekl předseda Evropské rady Donald Tusk. Zároveň varoval před obchodními bariérami i před návratem Ruska do skupiny G7. Tusk rovněž podpořil dohodu o volném obchodu EU se sdružením jihoamerických zemí Mercosur, aktuální požáry v Amazonii a podle některých zemí příliš vlažný postoj Brazílie k jejich hašení ale podle něj může ztížit její ratifikaci v EU.
 • Brazilský prezident pod mezinárodním tlakem vyslal do boje s požáry Amazonie armádu

  24. 8. 2019 11:54:04Novinky.cz
  Brazilský prezident Jair Bolsonaro v pátek nařídil armádě, aby se zapojila do bojů proti rozsáhlým požárům v Amazonii. Podepsal dekret, který umožňuje nasadil do hašení armádu v přírodních rezervacích, oblastech obývaných původními obyvatali a v pohraničních oblastech.
 • Houbařka se ztratila v rašeliništích, pátral po ní i vrtulník s termovizí

  24. 8. 2019 11:50:00Deník.cz
  Po třiasedmdesátileté ženě, která si vyšla v nevhodné obuvi a s pejskem na houby, pátrali včera v podvečer členové Horské služby, policisté i hasiči.
 • Záchrana v rašeliništi: Žena zabloudila, přiletěl i vrtulník s termovizí

  24. 8. 2019 11:24:00TN.CZ
  Horská služba, policie i hasiči pátrali v rašeliništi u Božího Daru po ztracené 73leté ženě, která si s pejskem vyšla na houby. Její dcera na ni marně čekala, a když se začala bát nejhoršího, zavolala o pomoc. Starší žena si vyšla na houby v nevhodné obuvi na Božím daru a ke své procházce si vybrala hodně nevhodný terén. Rašeliniště kolem Božího Daru v Krušných horách může být pořádně zrádné. Pohřešování nahlásila dcera ztracené paní, která na ní marně čekala u zaparkovaného auta na kraji
 • Nová základna pomůže bořetickým hasičům pomáhat

  24. 8. 2019 10:52:01Novinky.cz
  S nadstandardním vybavením a snahou o co největší záběr výjezdových situací jsou nuceni dobrovolní hasiči fungovat již řadu let v chátrající budově bez odpovídajícího zázemí a sociálního zařízení. Do konce roku se však konečně dočkají nové budovy a budou tak moci rozšiřovat i své řady.
 • Brazilský prezident nařídil armádě zachránit „zelené plíce“ planety. Pomoc v Amazonii nabízí i Trump

  24. 8. 2019 09:38:18ČT 24
  Do likvidace požáru amazonského pralesa se zapojí armáda. Rozhodl o tom brazilský prezident Jair Bolsonaro. Vojáci budou moci zasahovat v přírodních rezervacích, na území původních obyvatel pralesa i v pohraničních oblastech. Oheň už zničil obrovské plochy.Paříž pohrozila blokováním obchodní smlouvy mezi EU a částí jihoamerických zemí, pokud Brazílie nezačne situaci řešit.
 • Budeme hladovět kvůli změně klimatu, z jídla zmizí živiny, tvrdí OSN

  24. 8. 2019 06:00:00iDNES.cz
  Kvůli klimatickým změnám budou muset zemědělci zapomenout na tradiční plodiny. Jejich skladba se vlivem počasí změní. Na některé bude moc horko, jinde přibudou záplavy, sníh a stoupne vlhkost vzduchu. Navíc bude mít vyšší koncentrace oxidu uhličitého negativní dopad na nutriční hodnotu plodin, tvrdí poslední zpráva mezivládního panelu OSN ke klimatické změně (IPCC).Další články k tématu:Změna klimatu vyvolá migraci a nestabilitu, varují centrální bankéřiAerolinky neomezují emise a neplní klimatické cíle, upozorňuje studieAmeričané zaplavují trhy ropou z břidlic. Hrozí klimatická katastrofaBiliony na záchranu planety. Světová banka investuje do boje s klimatem

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska