• Na Třebíčsku opět hořelo pole a les. Oheň se rozšířil do Jihočeského kraje

  27. 7. 2019 09:45:00Deník.cz
  Už třetí velký požár pole v tomto týdnu likvidovali hasiči na Třebíčsku, tentokrát u obce Bačkovice. Oheň vznikl na území Kraje Vysočina a rozšířil se na území Jihočeského kraje. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. Na místo vyjelo třináct jednotek hasičů.  
 • Dva požáry hned po sobě! Oheň úplně zničil obilí i balíky slámy

  27. 7. 2019 09:10:00TN.CZ
  Několik jednotek hasičů bojovalo v pátek odpoledne s ohněm v obci Hlubočec na Opavsku. Hořet tam začalo 8 hektarů pole s ječmenem, strništěm, kupami slámy a vysokým hnojištěm. Hasičům se podařilo před plameny ochránit přilehlý lesík a velké pole s řepkou. O dvě hodiny později se pak rozhořelo pole vzdálené jen několik kilometrů. V pátek před půl čtvrtou odpoledne vyjeli profesionální hasiči a osm jednotek dobrovolných hasičů k požáru pole na Opavsku v Moravskoslezském kraji. Po více než dvou
 • Na Opavsku hořelo obilí i balíky slámy

  27. 7. 2019 08:47:01Novinky.cz
  Hned dva požáry na polích likvidovali v pátek odpoledne hasiči na Opavsku. V prvním případě shořelo osm hektarů ječmene v Hlubočci, ve druhém čtyři hektary obilí a sláma u Stěbořic.
 • Následky požáru u Třebíče: Shořela plocha o rozloze 38 fotbalových hřišť

  27. 7. 2019 04:56:00Deník.cz
  /FOTOGALERIE/ Hasiči zveřejnili letecké záběry spáleniště, které zůstalo po jednom z nejrozsáhlejších požárů letošního roku v Kraji Vysočina.
 • Hasiči likvidují požár pole na Plzeňsku

  26. 7. 2019 20:52:02Novinky.cz
  Třináct jednotek hasičů s patnácti vozidly likviduje požár polního porostu v obci Líšťany nedaleko Hracholuské přehrady na Plzeňsku.
 • Muže v Ostravě čekalo po probuzení překvapení. V bazénu se koupal srnec

  26. 7. 2019 19:59:01Novinky.cz
  Jako kůň plaval v bazénu rodinného domu ve Slezské Ostravě dospělý srnec. Ven z vody se dostal až s pomocí přivolaných hasičů. Pád do bazénu se naštěstí pro srnce obešel bez následků.
 • Vadné LED žárovky zažehly v domě požár, přidušeného psa zachránil kyslík

  26. 7. 2019 16:30:00iDNES.cz
  Kvůli závadě na elektroinstalaci začalo hořet v chalupě v Dolních Albeřicích na Trutnovsku. Majitelé utekli ven, žena se však ještě pokoušela uvnitř najít psa. Bezvládné zvíře objevili až dobrovolní hasiči a pomohli s jeho oživováním. Ženu si převzali zdravotničtí záchranáři.Další články k tématu:Policie odložila případ požáru chalupy ve Velké Úpě, zavinil ho obyvatelKvůli požáru zámku v Maršově stíhají i nového majitele, už byl trestaný
 • Hasiči lovili v Ostravě srnce ze zahradního bazénu smyčkou na psy

  26. 7. 2019 13:19:00iDNES.cz
  Zchladit se do venkovního bazénu u rodinného domu ve Slezské Ostravě si při současných vedrech zřejmě odskočil statný srnec. Ven se dostal za pomoci hasičů, kteří ho ulovili do smyčky na psy.Další články k tématu:Srnky spadly do čtyřmetrové skruže, hasiči je zachraňovali „bezpachově“Záchranná stanice zažívá vrchol roku, krmí čtyři sta zvířat od sov po srnyMajitelku domu vylekala v noci sova. Koukala na ni z proskleného krbu
 • Rozsáhlé požáry v Rusku jsou vidět až z vesmíru, ukázal snímek NASA

  26. 7. 2019 13:11:00iDNES.cz
  Požáry v Rusku dosáhly takových rozměrů, že dým z nich lze vidět z vesmíru. Ukázal to snímek zemské observatoře amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA). Požáry se šíří až k severnímu polárnímu kruhu a zasahují oblasti podél celé pomyslné kružnice včetně Grónska nebo Severní Ameriky, napsal server Live Science.Další články k tématu:Lesní požáry na Sibiři spalují milion hektarů lesa, oheň nikdo nehasíVe středním Portugalsku bojuje s lesním požárem přes 1800 hasičůPři požáru japonského studia pro výrobu animovaných filmů zemřelo 33 lidí
 • Srnec plaval v bazénu jako neřízená střela

  26. 7. 2019 13:10:00Deník.cz
  Překvapení čekalo na majitele rodinného domku ve Slezské Ostravě, kteří si tento týden chtěli po ránu skočit do venkovního bazénu. V něm totiž plaval srnec. Vylovit jej museli přivolaní hasiči.

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska