• Poplach v budově BIS. Na místě je i protichemická jednotka!

  7. 6. 2019 13:42:00TN.CZ
  Hasiči, policisté i záchranáři vyjeli v pátek k pražskému sídlu Bezpečnostní informační služby (BIS). Podle portálu Neovlivní vznikl poplach poté, co byla při kontrole pošty objevena podezřelá zásilka. V budově funguje automatizovaný systém, který skenuje příchozí poštu. A pokud se mu nějaká zásilka nezdá a vyhodnotí ji jako problémovou, tak vydá signál. A přesně to se podle reportéra TV Nova v pátek stalo. Na místo tak po poplachu vyrazili zdravotníci, policisté i hasiči - včetně těch z
 • Domem ve Švédsku otřásl silný výbuch! Nejméně 25 zraněných

  7. 6. 2019 11:51:00TN.CZ
  Mohutná exploze poničila v pátek dopoledne ve švédském Linköpingu dva obytné domy, vytloukla okna a zdemolovala balkóny. Zranilo se až 25 lidí. Příčina výbuchu zatím není známa. Výbuch otřásl domy v centru města krátce po páteční deváté hodině ráno. Podle informací švédského portálu Aftonbladet zasáhla exploze jednu pětipatrovou budovu, byla ale cítit i ve vedlejším čtyřpatrovém domě. Na místo výbuchu vyrazili kromě policistů a hasičů i policejní pyrotechnici. Zároveň policisté obehnali páskou
 • Přívalové deště v Bílsku vytopily domy. Voda sebrala plot i kusy dřeva

  7. 6. 2019 11:44:00iDNES.cz
  Kvůli nočním bouřkám doprovázeným přívalovým deštěm zasahovali hasiči v Jihočeském kraji od sedmi hodin večer do půlnoci u čtyřiceti událostí. Zřejmě nejhorší situace byla na Strakonicku, kde se voda prohnala několika obcemi. V Bílsku natekla do domů a přes vesnici nesla i kusy dřeva.Další články k tématu:Přívalové deště již opustily Česko, zvedly hladiny řek na Vimpersku
 • Čerpání vody a popadané stromy byly nejčastější činností hasičů po přívalových srážkách

  7. 6. 2019 08:58:00HZSČR
  7. června 2019 (Nicole Zaoralová) - Během včerejšího večera a noci hasiči vyjížděli k více než 300 událostem spojených s odstraňováním následků silných přívalových srážek. Nejvíc výjezdů měli v Praze, Středočeském, Jihočeském a Jihomoravském kraji.
 • Noční silné bouřky zatopily podzemní garáže, sklepy i rodinný dům

  7. 6. 2019 08:47:02Novinky.cz
  Silné bouřky doprovázené přívalovým deštěm, které v noci ze čtvrtka na pátek přešly přes Česko, přidělaly práci hasičům, kteří měli desítky výjezdů. Na jihu Čech museli evakuovat obyvatele zatopeného rodinného domu, v Brně a okolí zase hasiči odčerpávali vodu ze zatopených sklepů či podzemních garáží.
 • Silná bouřka zaměstnala jihomoravské hasiče

  7. 6. 2019 08:12:00TÝDEN.cz
  Jihomoravským hasičům v noci na pátek kvůli silné bouřce přibylo výjezdů, v souvislosti s počasím jich evidují kolem čtyřiceti. Voda v Brně-Bystrci zatopila i podzemní garáže, bylo v nich přes metr vody. Parkovalo tam v tu chvíli patnáct aut.
 • Hasiči měli kvůli bouřkám stovky výjezdů, nejvíce v Praze

  7. 6. 2019 08:12:00TÝDEN.cz
  Hasiči měli kvůli čtvrtečním bouřkám v Česku více než 300 zásahů. Nejvíce v Praze, Středočeském, Jihočeském a Jihomoravském kraji. Většinou odčerpávali vodu ze sklepů, kanálů a komunikací, odklízeli naplavené bahno a odstraňovali popadané stromy.
 • Zatopené domy a silnice. Silné bouřky a déšť trápily ráno Moravu

  7. 6. 2019 07:55:00TN.CZ
  Předpovědi meteorologů se naplnily, do Česka se ve čtvrtek přihnaly silné bouřky s přívalovými dešti. Jako první zasáhly jižní Čechy, největší škody napáchaly v hlavním městě. Výstraha platila ještě v pátek o půl sedmé ráno v Olomouckém, Jihomoravském a části Zlínského kraje. Kvůli bouřkám a silnému dešti vyjížděli v noci ze čtvrtka na pátek jihomoravští hasiči k 29 případům. První telefonát na tísňovou linku přijali před druhou hodinou ranní. "Především se jedná o čerpání vody z domů a silnic,
 • Přívalový déšť zatopil dům na Strakonicku, dva lidé byli evakuováni

  7. 6. 2019 07:27:00TÝDEN.cz
  Přívalový déšť v noci na pátek zatopil rodinný dům v obci Bílsko na Strakonicku. Hasiči z něj museli evakuovat dva lidi, kterým starosta nabídl náhradní ubytování. Na řece Blanici voda na dvou místech překonala první stupeň povodňové aktivity.
 • Přívalový déšť v jižních Čechách zatopil sklepy i rodinný dům, hladiny řek ale klesají

  7. 6. 2019 07:08:47ČT 24
  Silné bouřky zasáhly v noci jižní Čechy. Voda tam vyplavila sklepy a ve Strakonicích také rodinný dům. Na několika místech se utrhly svahy a sesuly se na silnice. Na některých místech stouply ve čtvrtek večer hladiny řek až na třetí stupeň, tedy ohrožení. Během noci se ale situace zklidnila a pouze na jedné stanici zůstává v pátek ráno první stupeň. V platnosti už není žádná výstraha. Celkem měli hasiči od čtvrtka odpoledne kvůli bouřkám přes tři stovky výjezdů, nejvíc v Praze, Středočeském, Jihočeském a Jihomoravském kraji.

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska