• Nová základna pomůže bořetickým hasičům pomáhat

  24. 8. 2019 10:52:01Novinky.cz
  S nadstandardním vybavením a snahou o co největší záběr výjezdových situací jsou nuceni dobrovolní hasiči fungovat již řadu let v chátrající budově bez odpovídajícího zázemí a sociálního zařízení. Do konce roku se však konečně dočkají nové budovy a budou tak moci rozšiřovat i své řady.
 • Brazilský prezident nařídil armádě zachránit „zelené plíce“ planety. Pomoc v Amazonii nabízí i Trump

  24. 8. 2019 09:38:18ČT 24
  Do likvidace požáru amazonského pralesa se zapojí armáda. Rozhodl o tom brazilský prezident Jair Bolsonaro. Vojáci budou moci zasahovat v přírodních rezervacích, na území původních obyvatel pralesa i v pohraničních oblastech. Oheň už zničil obrovské plochy.Paříž pohrozila blokováním obchodní smlouvy mezi EU a částí jihoamerických zemí, pokud Brazílie nezačne situaci řešit.
 • Budeme hladovět kvůli změně klimatu, z jídla zmizí živiny, tvrdí OSN

  24. 8. 2019 06:00:00iDNES.cz
  Kvůli klimatickým změnám budou muset zemědělci zapomenout na tradiční plodiny. Jejich skladba se vlivem počasí změní. Na některé bude moc horko, jinde přibudou záplavy, sníh a stoupne vlhkost vzduchu. Navíc bude mít vyšší koncentrace oxidu uhličitého negativní dopad na nutriční hodnotu plodin, tvrdí poslední zpráva mezivládního panelu OSN ke klimatické změně (IPCC).Další články k tématu:Změna klimatu vyvolá migraci a nestabilitu, varují centrální bankéřiAerolinky neomezují emise a neplní klimatické cíle, upozorňuje studieAmeričané zaplavují trhy ropou z břidlic. Hrozí klimatická katastrofaBiliony na záchranu planety. Světová banka investuje do boje s klimatem
 • Požáry na Sibiři se podařilo dostat pod kontrolu. Oheň zasáhl miliony hektarů lesa

  23. 8. 2019 17:24:25ČT 24
  Rozsáhlé lesní požáry představují podle odborníků globální problém. Kromě Amazonie letos v rekordním rozsahu zachvátily také ruskou Sibiř. Ohně se zde už sice podařilo omezit, hasiči ve zpustošené krajině ale i nadále zůstávají. Hrozí totiž, že se požáry znovu rozšíří. Podle úřadů shořely přes čtyři miliony hektarů lesa, ekologové ale hovoří až o čtyřnásobku.
 • Alarmující požáry v Amazonii: Přístup Brazílie vzbudil vlnu kritiky

  23. 8. 2019 16:57:00Deník.cz
  Postoj brazilské vlády k lesním požárům v Amazonii vyvolal diplomatickou roztržku s Francií. Její prezident Emmanuel Macron dnes obvinil brazilského kolegu Jaira Bolsonara, že v červnu na summitu G20 v Japonsku lhal ohledně ekologických závazků, a odmítl ratifikaci dohody o volném obchodu mezi EU a skupinou jihoamerických zemí Mercosur. Stejnou hrozbu adresovalo Brazílii dnes Irsko. Finsko navrhlo EU zvážit zákaz dovozu hovězího z Brazílie. Bolsonaro už ve čtvrtek obvinil Macrona z koloniálního smýšlení.
 • Na Vsetínsku se ztratila houbařka. Našli ji zraněnou v potoce

  23. 8. 2019 16:40:00Deník.cz
  /FOTOGALERIE/ Třikrát během čtvrtečního odpoledne přijali hasiči ve Zlínském kraji žádost o pomoc při pátrání po ztracených osobách. Všechna tři pátrání měla šťastný konec.  
 • Vosy si ve stodole udělaly metrové hnízdo, majitel dostal pět žihadel

  23. 8. 2019 16:23:00iDNES.cz
  Obrovské vosí hnízdo zlikvidovali dobrovolní hasiči v Račeticích na Chomutovsku. Hmyz totiž začal útočit na majitele stodoly, ve které se nacházelo. Další články k tématu:Sedm kroků, jak se zachovat, když v domě objevíte hnízdo vos nebo sršníMuž chtěl ohněm zničit vosí hnízdo, podpálil i střechu domuSršni jsou aktivnější. Zlínští hasiči kvůli nim v létě vyjeli téměř dvě stě krát
 • Výr spadl do jímky s fekáliemi. Zachránit ho museli hasiči

  23. 8. 2019 16:00:00iDNES.cz
  Hasiči v Malonicích na Klatovsku ve čtvrtek pomáhali v nouzi nikoliv člověku, ale zvířeti. Z šest metrů hluboké jímky s fekáliemi lovili výra. Zvíře přežilo, po vytažení jej hasiči i vykoupali a nyní se zotavuje v záchranné stanici.Další články k tématu:Puštík zaútočil na běžce v lese, sova muži podrápala hlavuOchránci zvířat po letech narazili na labuť, které amputovali křídloVzácná sova přišla o křídlo, ale má šanci přežít i odchovat mláďata
 • Opustit vrchol, dřepnout. Hasiči radí, jak přestát bouřku v horách

  23. 8. 2019 15:15:01Novinky.cz
  Desítky lidí, kteří utrpěli zranění při zásahu blesku do řetězu pod vrcholem Giewontu na polské straně Západních Tater, podcenily rizika, která představuje pobyt za bouřky ve vrcholových partiích hor. Bouřky jsou tam silnější, před blesky se většinou není kde ukrýt. Co tedy dělat, pokud nás bouřka na horách zastihne? Hasiči radí vesměs totéž jako mimo hory, dřepnout si s nohama a rukama u sebe.
 • Čumí jako vejr! Hasiči zachraňovali výra z žumpy, pak ho osprchovali

  23. 8. 2019 15:09:00TN.CZ
  Netradiční zásah mají za sebou hasiči z Klatov. V Malonicích museli slanit do fekální jímky, kam se záhadným způsobem dostal výr. Ptáka se jim podařilo vylovit. Pak pomohli pracovníkovi záchranné stanice zvíře umýt. K neobvyklému zásahu vyjížděli ve čtvrtek odpoledne hasiči z klatovské stanice. V obci Malonice je čekala práce, která vyžadovala lezecké schopnosti, odchytový naběrák a hodně silný žaludek – vyproštění výra z 5-6 metrů hluboké fekální jímky. "Hasiči se ke zvířeti slanili pomocí

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska