• Kamion po srážce s osobním autem spadl do přehrady, řidič auta zemřel

  2. 9. 2019 10:06:00Lidovky.cz
  Na hrázi přehrady Jesenice na Chebsku se ráno srazilo osobní auto s kamionem. Kamion se převrátil a spadl do přehrady. Osobní auto začalo po nárazu hořet, jeden člověk v něm nehodu nepřežil, informoval ČTK mluvčí krajských hasičů Martin Kasal a mluvčí krajské záchranné služby Radek Hes. Silnice z Chebu na Mariánské Lázně je zavřená.
 • Do Jesenice se zřítil kamion, osobák hoří na silnici

  2. 9. 2019 09:57:00Deník.cz
  Vážná nehoda s požárem vozidla se stale dnes ráno na silnici vedoucí přehradní hrázi u Jesenice na Chebsku.
 • V Amazonii jen v srpnu vypuklo 30 tisíc požárů, to je trojnásobně víc oproti loňsku

  2. 9. 2019 09:38:42ČT 24
  Brazilskou část Amazonie zasáhlo v srpnu 30 901 požárů, což je nejvíce od roku 2010. O oznámení brazilského Národního institutu pro výzkum vesmíru (INPE) informovala agentura AP. V porovnání s loňským srpnem byl v uplynulém měsíci požárů skoro trojnásobek.
 • Posádku utopeného auta zachraňovali hasiči za pomoci svědků

  2. 9. 2019 09:02:00Deník.cz
  /FOTOGALERIE/ Dva pacienty s vážnými úrazy a další tři lehce zraněné lidi odváželi záchranáři do nemocnic poté, co v neděli před půl šestou odpoledne bouralo auto na dálnici D6. Nehoda se stala na exitu 7 ve směru jízdy na Karlovy Vary. U Jenče spadlo osobní auto do retenční nádrže - přičemž do vody nesjelo, ale doslova vletělo.
 • U Jenče havarovalo auto, pět zraněných zachraňoval tým dobrovolných hasičů

  2. 9. 2019 08:12:00iDNES.cz
  V neděli v podvečer na dálnici D6 u Jenče nedaleko Prahy vyletěl ze silnice osobní automobil, přerazil zábradlí a střechou dolů spadl do retenční nádrže, ve které byly asi dva metry vody. Na místě bylo pět zraněných. Ty zachránilo reprezentační družstvo HZS Středočeského kraje, které se vracelo z víkendového Mistrovství ČR v požárním sportu. Další články k tématu:Při nehodě motorkářů na Jesenicku zemřel jeden člověkObyvatelé Žatce bojují peticí za kruhové objezdy, děsí je vážné nehodyŘidič nedal přednost a od zraněných po nehodě utekl, hledá jej policie
 • Hurikán Dorian ohrožuje jih USA. Přes 800 tisíc lidí má nařízenou evakuaci

  2. 9. 2019 07:23:00iDNES.cz
  Téměř milion lidí žijících na pobřeží Jižní Karolíny bude během pondělí evakuováno, a to kvůli blížícímu se hurikánu Dorian. S odvoláním na nařízení jihokarolínského guvernéra Henryho McMastera o tom informovala agentura AP. Evakuováno má být také pobřeží Georgie a záplavové části Floridy.Další články k tématu:Hurikán Dorian ohrožuje Bahamy a jih USA, zesílil na nejvyšší stupeňDorian zesílil na extrémně nebezpečný hurikán čtvrté kategorieProč na hurikány nepošleme jadernou bombu, ptal se Trump poradců
 • Déšť a prudký pokles teplot o víc než 10 stupňů! Čeká nás chladný týden

  2. 9. 2019 07:16:00TN.CZ
  V neděli odpoledne udeřily v České republice velmi silné bouřky, hasiči v mnoha částech republiky měli velkou část noci plné ruce práce. Po přechodu studené fronty k nám nyní začíná proudit studený vzduch, teploty se tak výrazně propadnou. Ještě včera bylo místy až 33 °C, v pondělí bude většinou do 21 °C. Podobné teploty budou podle meteorologů panovat celý týden. Stále platí výstraha před velmi silným deštěm. Přes Českou republiku přecházela v neděli studená fronta, která s sebou přinesla
 • Neuvěřitelná shoda náhod! Hasiči popsali záchranu životů na D6

  2. 9. 2019 06:36:00TN.CZ
  Díky neuvěřitelné shodě náhod se nedělní nehoda na dálnici D6, při které auto s pěti lidmi na palubě spadlo do retenční nádrže, obešla bez úmrtí. V době havárie kolem projíždělo reprezentační družstvo středočeských hasičů, kteří se vraceli z víkendového Mistrovství ČR v požárním sportu. Ti a několik dalších lidí neváhali ani minutu a okamžitě naskákali do vody pro zraněné. Auto vyletělo z dálnice na sedmém kilometru dálnice D6 v prostoru křižovatky Jeneč ve směru z Prahy do Karlových Varů.
 • Ničivý hurikán Dorian se blíží k Floridě a Jižní Karolíně. Opusťte domovy, nařídily úřady více než milionu lidí

  2. 9. 2019 06:12:41ČT 24
  Hurikán Dorian, který v neděli zesílil na pátý, tedy nejvyšší stupeň, se posouvá směrem k pobřeží Spojených států. Více než milion lidí proto čeká povinná evakuace, která se dotkne pobřeží států Florida, Georgia a Jižní Karolína. Ničivá bouře o víkendu zasáhla Bahamy, kde strhávala střechy a způsobila záplavy.
 • Před Dorianem prchá milion lidí, Bahamy pustošil vichr o rychlosti 300 km/h

  2. 9. 2019 05:12:01Novinky.cz
  Téměř milion lidí se musí evakuovat kvůli Dorianu, hurikánu nejvyšší páté kategorie, uvedla televize Fox News. Týká se to obyvatel pobřeží Jižní Karolíny a záplavových oblastí Floridy. Postup hurikánu se stále zpřesňuje, odborníci doufají, že po přechodu přes Bahamy nabere hurikán severní a následně severovýchodní kurz a že jeho střed zůstane nad mořem.

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska