• Brazilský prezident pod mezinárodním tlakem vyslal do boje s požáry Amazonie armádu

  24. 8. 2019 11:54:04Novinky.cz
  Brazilský prezident Jair Bolsonaro v pátek nařídil armádě, aby se zapojila do bojů proti rozsáhlým požárům v Amazonii. Podepsal dekret, který umožňuje nasadil do hašení armádu v přírodních rezervacích, oblastech obývaných původními obyvatali a v pohraničních oblastech.
 • Houbařka se ztratila v rašeliništích, pátral po ní i vrtulník s termovizí

  24. 8. 2019 11:50:00Deník.cz
  Po třiasedmdesátileté ženě, která si vyšla v nevhodné obuvi a s pejskem na houby, pátrali včera v podvečer členové Horské služby, policisté i hasiči.
 • Záchrana v rašeliništi: Žena zabloudila, přiletěl i vrtulník s termovizí

  24. 8. 2019 11:24:00TN.CZ
  Horská služba, policie i hasiči pátrali v rašeliništi u Božího Daru po ztracené 73leté ženě, která si s pejskem vyšla na houby. Její dcera na ni marně čekala, a když se začala bát nejhoršího, zavolala o pomoc. Starší žena si vyšla na houby v nevhodné obuvi na Božím daru a ke své procházce si vybrala hodně nevhodný terén. Rašeliniště kolem Božího Daru v Krušných horách může být pořádně zrádné. Pohřešování nahlásila dcera ztracené paní, která na ní marně čekala u zaparkovaného auta na kraji
 • Nová základna pomůže bořetickým hasičům pomáhat

  24. 8. 2019 10:52:01Novinky.cz
  S nadstandardním vybavením a snahou o co největší záběr výjezdových situací jsou nuceni dobrovolní hasiči fungovat již řadu let v chátrající budově bez odpovídajícího zázemí a sociálního zařízení. Do konce roku se však konečně dočkají nové budovy a budou tak moci rozšiřovat i své řady.
 • Brazilský prezident nařídil armádě zachránit „zelené plíce“ planety. Pomoc v Amazonii nabízí i Trump

  24. 8. 2019 09:38:18ČT 24
  Do likvidace požáru amazonského pralesa se zapojí armáda. Rozhodl o tom brazilský prezident Jair Bolsonaro. Vojáci budou moci zasahovat v přírodních rezervacích, na území původních obyvatel pralesa i v pohraničních oblastech. Oheň už zničil obrovské plochy.Paříž pohrozila blokováním obchodní smlouvy mezi EU a částí jihoamerických zemí, pokud Brazílie nezačne situaci řešit.
 • Budeme hladovět kvůli změně klimatu, z jídla zmizí živiny, tvrdí OSN

  24. 8. 2019 06:00:00iDNES.cz
  Kvůli klimatickým změnám budou muset zemědělci zapomenout na tradiční plodiny. Jejich skladba se vlivem počasí změní. Na některé bude moc horko, jinde přibudou záplavy, sníh a stoupne vlhkost vzduchu. Navíc bude mít vyšší koncentrace oxidu uhličitého negativní dopad na nutriční hodnotu plodin, tvrdí poslední zpráva mezivládního panelu OSN ke klimatické změně (IPCC).Další články k tématu:Změna klimatu vyvolá migraci a nestabilitu, varují centrální bankéřiAerolinky neomezují emise a neplní klimatické cíle, upozorňuje studieAmeričané zaplavují trhy ropou z břidlic. Hrozí klimatická katastrofaBiliony na záchranu planety. Světová banka investuje do boje s klimatem
 • Požáry na Sibiři se podařilo dostat pod kontrolu. Oheň zasáhl miliony hektarů lesa

  23. 8. 2019 17:24:25ČT 24
  Rozsáhlé lesní požáry představují podle odborníků globální problém. Kromě Amazonie letos v rekordním rozsahu zachvátily také ruskou Sibiř. Ohně se zde už sice podařilo omezit, hasiči ve zpustošené krajině ale i nadále zůstávají. Hrozí totiž, že se požáry znovu rozšíří. Podle úřadů shořely přes čtyři miliony hektarů lesa, ekologové ale hovoří až o čtyřnásobku.
 • Alarmující požáry v Amazonii: Přístup Brazílie vzbudil vlnu kritiky

  23. 8. 2019 16:57:00Deník.cz
  Postoj brazilské vlády k lesním požárům v Amazonii vyvolal diplomatickou roztržku s Francií. Její prezident Emmanuel Macron dnes obvinil brazilského kolegu Jaira Bolsonara, že v červnu na summitu G20 v Japonsku lhal ohledně ekologických závazků, a odmítl ratifikaci dohody o volném obchodu mezi EU a skupinou jihoamerických zemí Mercosur. Stejnou hrozbu adresovalo Brazílii dnes Irsko. Finsko navrhlo EU zvážit zákaz dovozu hovězího z Brazílie. Bolsonaro už ve čtvrtek obvinil Macrona z koloniálního smýšlení.
 • Na Vsetínsku se ztratila houbařka. Našli ji zraněnou v potoce

  23. 8. 2019 16:40:00Deník.cz
  /FOTOGALERIE/ Třikrát během čtvrtečního odpoledne přijali hasiči ve Zlínském kraji žádost o pomoc při pátrání po ztracených osobách. Všechna tři pátrání měla šťastný konec.  
 • Vosy si ve stodole udělaly metrové hnízdo, majitel dostal pět žihadel

  23. 8. 2019 16:23:00iDNES.cz
  Obrovské vosí hnízdo zlikvidovali dobrovolní hasiči v Račeticích na Chomutovsku. Hmyz totiž začal útočit na majitele stodoly, ve které se nacházelo. Další články k tématu:Sedm kroků, jak se zachovat, když v domě objevíte hnízdo vos nebo sršníMuž chtěl ohněm zničit vosí hnízdo, podpálil i střechu domuSršni jsou aktivnější. Zlínští hasiči kvůli nim v létě vyjeli téměř dvě stě krát

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska