• U jezera na Ústecku zbyl jen ručník a hodinky. Policie pátrá po jejich majiteli

  1. 7. 2019 14:51:00Deník.cz
  Policie, hasiči a strážníci společně prohledávají okolí jezera Milada v Ústí nad Labem. Náhodný kolemjdoucí tady v neděli 30. června večer našel modrý ručník, náramkové hodinky a velký koupací kruh.
 • V Německu hoří bývalý vojenský prostor plný munice. Evakuovali dětský tábor

  1. 7. 2019 13:24:00iDNES.cz
  Velký požár od neděle spálil 430 hektarů lesního porostu v oblasti bývalého vojenského cvičiště u obce Lübtheen v Meklenbursku-Předním Pomořansku. Kvůli množství munice, která se v tomto prostoru stále nachází, je hašení nebezpečné a z oblasti už muselo být evakuováno na 650 lidí.Další články k tématu:Na jihu Francie padla hranice 45 stupňů. Španělé bojují s lesními požáryNa Rakovnicku hořel les, hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachuPožár od zapnutého lapače komárů způsobil v domě škodu za milionEvropu stále sužují vedra, na jihu teploty míří k 44 stupňům Celsia
 • Požár lesa u Skřipova zavinil zřejmě nedopalek cigarety. Táborníci jsou zpět

  1. 7. 2019 13:22:00Deník.cz
  /VIDEO, FOTOGALERIE/ Příčinou nedělního požáru 9 hektarů lesa u Skřípova byl zřejmě nedopalek cigarety. Vznícení napomohlo i velké sucho.
 • Silné bouřky zasáhnou celou republiku, varovali meteorologové

  1. 7. 2019 12:47:02Novinky.cz
  Meteorologové v pondělí rozšířili výstrahu před bouřkami, které přijdou od pondělních 13 hodin až do půlnoci. Silné a velmi silné bouřky nově hrozí na celém území, uvedl Český hydrometeorologický ústav. Aktuálně platí také výstraha před požáry a vysokými teplotami. Ty odpoledne mohou dosáhnout až 34 stupňů Celsia.
 • Řidič odjel od nehody u Prahy, pak se těžce zranil nárazem do stromu

  1. 7. 2019 12:38:01Novinky.cz
  Mezi Tuchoměřicemi a Číčovicemi v okrese Praha-západ havaroval řidič osobního auta, když vrazil do stromu. Hasiči ho museli z vraku auta vyprostit s těžkým zraněním. Podle policie řidič krátce před tím odjel od nehody, kterou způsobil u Středokluk.
 • Bouřky a krupobití v Česku: Blesk zapálil dům, evakuují dětský tábor

  1. 7. 2019 11:06:00TN.CZ
  Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které se mohou objevovat na velké většině našeho území. Doprovázet je mohou kroupy, přívalový déšť a silný vítr. První silnější bouřka se vyskytla už kolem poledne na Rokycansku, ničivé kroupy se objevily například v Dobříši. Na Olomoucku zapálily blesky dva rodinné domky, v Krakovci hasiči evakuovali dětský tábor. Kvůli popadaným stromům nejezdí některé vlaky, mnoho domácností navíc skončilo bez elektřiny. Vlnu veder ukončí přechod studené
 • Kypr vyděsila záhadná exploze. Asi tam spadla zatoulaná raketa!

  1. 7. 2019 10:39:00TN.CZ
  Severním Kyprem v noci z neděle na pondělí otřásla mohutná exploze, po které navíc vypukl požár. Výbuch je zahalený tajemstvím, zatím totiž není jasné, co se v Tureckem ovládané části ostrova vlastně stalo. Podle místních úřadů je možné, že na ostrov se zřítila protiletecká raketa vystřelená syrskými jednotkami při noční přestřelce Sýrie s Izraelem. Jak informuje portál Times of Israel, fotografie z místa ukazují ocasní část rakety, která spadla do lesa na severu ostrova. Jak uvedla syrská
 • Česko dál svírá horko a sucho. Odpoledne přijdou silné bouřky a s nimi i ochlazení

  1. 7. 2019 09:00:53ČT 24
  Po mimořádně horké neděli zůstanou teploty vysoké ještě první den pracovního týdne. Na Moravě mohou teploty dosáhnout až 37 stupňů Celsia. Odpoledne a večer ale přejdou přes celé území státu silné bouřky a s nimi přijde i chladnější vzduch. Sucho se ale nezmírní, a nadále proto platí výstraha před požáry. 
 • Nebezpečný hmyz zaměstnává hasiče. Lékaři varují alergiky

  1. 7. 2019 08:35:00Deník.cz
  I dvakrát denně vyjíždějí v těchto teplých dnech jihomoravští hasiči k likvidaci nebezpečného hmyzu. Vosí sezona je na maximu. Jediné bodnutí vosy nebo včely pak může způsobit zdravým lidem nepříjemnou bolest, alergikům pak hrozí anafylaktický šok, který někdy končí i smrtí.
 • Tragická dopravní nehoda: Otec zemřel před očima syna (16)

  1. 7. 2019 08:30:00TN.CZ
  Devětatřicetiletý řidič z neznámých příčin vjel do protisměru poblíž obce Galanta na Slovensku. Vůz se zastavil o strom, řidič nehodu nepřežil. Šestnáctiletého syna převezla záchranná služba do nemocnice. "Po projetí pravotočivou zatáčkou přejel se zatím neznámých příčin do protisměru, vyjel mimo silnici, kde narazil do stromu. Řidič utrpěl zranění, kterým na místě podlehl," popsala nehodu mluvčí trnavské policie Martina Kredatusová. Řidiče museli ze zdemolovaného auta vytáhnout hasiči. I přes

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska