• Nehody způsobily v Praze kolaps! V tunelu hořelo, tramvaje skříply auto

  9. 10. 2019 18:56:00TN.CZ
  Vykolejená tramvaj, poškození trolejí a požár v Dejvickém tunelu mohou za středeční dopravní kolaps v Praze. Některé nehody se již podařilo odstranit, problémy v dopravě ale stále trvají. První nehoda se stala v podjezdu na Fidlovačce ve středu krátce před půl třetí odpoledne. Nákladní auto poškodilo troleje, tramvaje v Nuselském údolí musely být zastaveny a linky začaly nabírat zpoždění. Ještě ve čtvrt na sedm večer bylo zpoždění spojů 10 až 15 minut. Pět minut před čtvrt na sedm večer se
 • Hasiči si sami rozsvítí zelenou. Chytrý systém pomáhá dopravě v Brně

  9. 10. 2019 17:37:26ČT 24
  Zajistit bezpečnější dopravu díky nejnovějším komunikačním technologiím je cílem celoevropského projektu C-Roads. Novinky umožní třeba upozornit řidiče aut na blížící se tramvaj, vlak nebo vozidlo záchranářů. Systém chytrých silnic testují pracovníci Brněnských komunikací a jihomoravští hasiči. 
 • Ze seznamu hrozeb mizí ozonová díra. Meteorologové jsou však skeptičtí

  9. 10. 2019 17:00:00iDNES.cz
  V letošním roce byl podle vědců rozsah ozonové díry nad Antarktidou nejmenší za uplynulé tři dekády. Alespoň v jednom ohledu se svět stal o něco bezpečnějším. V záplavě zpráv o rozpadu klimatu a vymírání živočichů skoro nebyla slyšet povzbudivá informace vědců, že se rekordně zmenšil rozsah ozonové díry. Další články k tématu:Ozonová díra se zmenšila o kus velký jako Indie, změřili vědciVědci: Ozonová díra neroste, mohla by se zahojitLétá jen v noci. Nad Českem poprvé operoval „proudový upír“ NASA
 • Hasiči natočili dronem trosky vybuchlého domu v Lenoře

  9. 10. 2019 16:40:03Novinky.cz
  Hasiči zveřejnili video z dronu, které zachycuje zásah u explodovaného domu v Lenoře na Prachaticku. Hasiči následky likvidovali několik hodin. Při explozi zemřel muž a devět lidí bylo zraněno. Případ vyšetřuje policie.
 • V Illinois obvinili devítileté dítě z pětinásobné vraždy a založení čtyř požárů

  9. 10. 2019 16:30:02Novinky.cz
  V americkém státě Illinois bylo obviněno devítileté dítě z vraždy pěti lidí, kteří zahynuli během požáru v parku pro obytné přívěsy, napsal server deníku The Guardian. Na svědomí má mít také založení dalších tří úmyslných požárů. Pohlaví či vztah dítěte k mrtvým a další podrobnosti policie tají, ve spisech je důsledně označováno neutrálně slovem dítě.
 • Záchrana horolezce: námaha s vodou dole i nahoře

  9. 10. 2019 16:18:00Deník.cz
  Hodně rušný počátek noci na středu zažívali středočeští hasiči i zdravotničtí záchranáři poblíž obce Mořina na Berounsku. V úterý 8. října pozdě večer byli přivoláni do veřejnosti nepřístupného lomu Mexiko, který však stejně jako další těžební lokality v této oblasti, kam je dnes vstup zakázán, představuje pro dobrodruhy velké lákadlo. A rozmanité maléry nejsou ojedinělé.
 • O kominíky je nouze. Pozor na ty falešné

  9. 10. 2019 13:48:00Deník.cz
  Čtyřiapadesátkrát vyjížděli o minulé topné sezoně pardubičtí krajští hasiči k požárům, které měly souvislost s komíny. Každoročně dochází u těchto událostí ke zraněním a milionovým škodám. Lidé však nechávají návštěvy kominíků na poslední chvíli. Dávají tak nejenom šanci ohnivému kohoutovi, ale i podvodníkům.
 • Po tragédii v Lenoře zůstává stále 5 lidí v nemocnicích, policie případ vyšetřuje jako úmyslný trestný čin

  9. 10. 2019 13:21:00Lidovky.cz
  Pět lidí stále zůstává v nemocnicích po čtvrtečním výbuchu a požáru obytného domu v Lenoře na Prachaticku. Dva zranění leží na popáleninovém centru v pražských Vinohradech, tři jsou na interně v prachatické nemocnici. ČTK to řekli mluvčí obou zařízení. Při neštěstí zahynul jeden muž a devět lidí bylo zraněno. Policie případ vyšetřuje jako úmyslný trestný čin.Další články k tématu:Za výbuchem v Lenoře stojí jeden obyvatel domu, potvrdila to pitvaZa výbuchem v Lenoře stojí jeden z obyvatel domu, tvrdí místní. Sousední bytovky k zemi nepůjdouVýbuch, který utrhl kus domu na Opavsku nepřežil jeden člověk. Spekuluje se o municiV libereckém panelovém domě vybuchl plyn a způsobil požár bytu. Hasiči museli evakuovat 35 lidíPolicie obvinila muže kvůli výbuchu plynu v Karviné. Škoda poškozeného domu dosahuje 200 tisíc korun
 • VIDEO: Dron natočil hořící trosky domu po výbuchu v Lenoře

  9. 10. 2019 12:01:00iDNES.cz
  Jihočeští hasiči zveřejnili záběry z dronu, které pořídili během náročného zásahu v Lenoře na Prachaticku. V obci poblíž Volar hořel minulý čtvrtek po výbuchu bytový dům. Jeden muž zemřel, dalších devět utrpělo zranění. Policie celou událost vyšetřuje jako úmyslný čin. Další články k tématu:Pitva ověřila mužskou oběť výbuchu v Lenoře, pachatele policie nepotvrdilaÚtok v Lenoře: lidé na agresivního souseda upozorňovali policii i starostuPo tragédii v Lenoře rodiny odklízely trosky, lidé přispívají do sbírky
 • Řidička na Třebíčsku převrátila punto na mokré silnici

  9. 10. 2019 10:23:01Novinky.cz
  Řidička osobního auta havarovala ve středu ráno na mokré silnici v Jaroměřicích nad Rokytnou na Třebíčsku, skončila s vozidlem na boku. Hasiči ji předali do péče záchranářů s lehkým zraněním.

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska