• Hrad ukáže, jaká protipožární opatření má katedrála svatého Víta

  16. 4. 2019 16:27:00TN.CZ
  Světem otřásla zpráva o požáru světoznámé katedrály Notre-Dame v Paříži. Aby se podobné situace pokud možno eliminovaly, neustále se upravuje protipožární ochrana. I katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha má svá technická opatření. Jaká to jsou, se dozvíte na tiskovém brífinku, který Hrad svolal na 17:00. Oheň v katedrále Notre-Dame v Paříži ničil vše, co mu stálo v cestě. Škody na samotné budově jsou ohromné, v katedrále byly navíc uschovány historické artefakty, z nichž některé zmizely na
 • „Terorismus,“ „slavící muslimové“ či „boží trest“. Spiklenecké teorie a lživé zprávy o požáru Notre-Dame

  16. 4. 2019 16:12:39ČT 24
  Požár pařížské katedrály Notre-Dame vyvolal na internetu záplavu lživých zpráv a spikleneckých teorií. Na některé z nich upozornil americký server BuzzFeed, podle kterého se „konspirátoři v zásadě snažili připsat oheň svým politickým protivníkům“. Například srbská bulvární média spojují požár s vyvěšením kosovské vlajky v katedrále a metafyziku za ním vidí i někteří polští politici a publicisté, kteří mluví o přícházející apokalypse či době temna. 
 • Hrdinové z Paříže. Lidský řetěz zachránil z hořící katedrály vzácné artefakty

  16. 4. 2019 16:05:00Deník.cz
  Pomáhal raněným při teroristických útocích v Paříži v roce 2015, přežil útok v Afghánistánu, při kterém zahynulo 10 vojáků. Nyní se francouzský kaplan Jean-Marc Fournier stal znovu hrdinou. Jako první se totiž vydal do nitra hořící katedrály Notre-Dame, aby s nasazením vlastního života zachránil artefakty nevyčíslitelné hodnoty v čele s trnovou korunou. Se záchranou historických předmětů mu pomohl lidský řetěz vytvořený z hasičů i církevních zaměstnanců.
 • Hasiči cvičili záchranu Notre-Dame už před sto lety

  16. 4. 2019 15:28:01Novinky.cz
  Už ve dvacátých a třicátých letech minulého století se francouzští hasiči připravovali na požár katedrály Notre-Dame. Na archivních snímcích, které zveřejnila agentura Reuters, je vidět, jak požárníci nacvičují situaci, která nastala až o téměř sto let později.
 • Katedrálu se podaří opravit, potrvá to ale dlouho, tvrdí odborníci

  16. 4. 2019 15:10:00Deník.cz
   Pařížskou katedrálu Notre-Dame, kterou v pondělí večer poničil požár, se podaří opravit. Rekonstrukce ale bude trvat dlouhou řadu let, nejspíš i déle než deset let. Při obnově takto významné stavby ze středověku nelze nic uspěchat. Důležité bude využít v maximální míře původní originální technologie. Firem, které to dokážou, je řada. Vyplývá to z reakcí restaurátorů a památkářů pro ČTK.
 • VIDEO: Osud Notre-Dame sledovaly miliony lidí v přímých přenosech

  16. 4. 2019 15:06:00TN.CZ
  Jednu z nejznámějších budov světa - pařížskou katedrálu Notre-Dame v pondělí večer zachvátily plameny. Požár vyděsil nejen Pařížany. Osud gotické památky sledovaly miliony lidí po celém světě. - 
 • Pařížský kaplan vynesl z hořící katedrály Ježíšovu trnovou korunu

  16. 4. 2019 15:04:00iDNES.cz
  Záchrana gotické katedrály Notre-Dame v Paříži má přes čtyři stovky hrdinů. Hasičů, kteří se podíleli na hašení devastujícího požáru. Jeden z nich, kaplan Fournier, se však vyznamenal ještě o něco málo víc. Z planoucího chrámu totiž vynesl trnovou korunu Ježíše Krista a další artefakty nevyčíslitelné hodnoty.Další články k tématu:VIDEO: Pád věže a zpěv. Nejsilnější momenty z požáru Notre-DameSnímky zevnitř ukazují zkázu. Notre-Dame obnovíme, slíbil MacronOBRAZEM: Zkáza, katastrofa. Média skládají hold katedrále Notre-DamePoničená katedrála očima odborníků: plameny sežehly vitráže, věž i krovyKatedrála Notre-Dame před požárem. Ročně ji vidělo 13 milionů lidí
 • Muž v Třebechovicích si při kouření zapálil peřinu a uhořel

  16. 4. 2019 14:37:00Lidovky.cz
  Obětí sobotního požáru rodinného domu v Třebechovicích pod Orebem na Hradecku se stal devětačtyřicetiletý nájemce domu. Muž při kouření v posteli na půdě domu cigaretou zapálil peřinu a následně se udusil kouřem. Další články k tématu:Muž pět měsíců zapaloval kontejnery na odpad v Opavě. Chtěl být hasičemAutobus skončil po srážce s autem v poli. Záchranáři ošetřili 13 lidí
 • Kněz zachránil z hořící Notre-Dame trnovou korunu. Kaplan pařížských hasičů pomáhal už v Bataclanu

  16. 4. 2019 14:28:42ČT 24
  Boj s ničivým požárem katedrály Notre-Dame má kromě stovek hasičů ještě minimálně jednoho hrdinu. Stal se jím kaplan pařížského hasičského sboru Marc Fournier, který se do hořící budovy vydal, aby zachránil cenné relikvie. Z plamenů se mu podařilo vynést i trnovou korunu. Kněz se vyznamenal už při teroristickém útoku v pařížském klubu Bataclan.
 • Požáry kulturních památek se bohužel nevyhýbají ani České republice

  16. 4. 2019 14:26:00HZSČR
  16. 4. 2019 (Nicole Zaoralová) - Za posledních 10 let (2009 – 2018) došlo na území České republiky k 133 požárům historických památek a škoda u těchto objektů je vždy velmi vysoká.

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska