• Hořící adventní věnec způsobil požár bytu v Prostějově. Hasiči evakuovali z panelového domu 25 lidí

  5. 2. 2019 08:11:00Lidovky.cz
  Pětadvacet lidí museli v úterý po půlnoci evakuovat hasiči z panelového domu v prostějovské místní části Krasice. Důvodem byl požár vzniklý od adventního věnce, který zasáhl jádro jednoho z bytů. Při požáru se čtyři lidé nadýchali zplodin a skončili v péči záchranářů. Požár byl rychle zlikvidován. Škoda přesáhne částku 100 000 korun, informoval mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.Další články k tématu:Deset mrtvých a desítky zraněných. Hasiči bojovali s požárem obytné budovy v PařížiV centru Moskvy hořel dům, ve kterém bydlí známí umělci. Zahynulo sedm lidí
 • Zásah hasičů v Prostějově. Museli evakuovat desítky lidí

  5. 2. 2019 08:07:00TÝDEN.cz
  Pětadvacet lidí museli po půlnoci evakuovat hasiči z panelového domu v prostějovské místní části Krasice. Důvodem byl požár vzniklý od adventního věnce, který zasáhl jádro jednoho z bytů. Při požáru se čtyři lidé nadýchali zplodin a skončili v péči záchranářů.
 • Požár v Paříži měl někdo založit úmyslně! Zemřelo osm lidí

  5. 2. 2019 06:43:00TN.CZ
  Nejméně osm lidí zemřelo při strašlivém požáru osmipatrové budovy v Paříži. Dalších 30 lidí bylo zraněno. Oheň se začal šířit v úterý brzy ráno. Požár nejspíš někdo založil úmyslně. Jednotky hasičů vyrazily k boji s plameny v úterý brzy ráno, oheň se začal šířit ve vyšších patrech činžovního domu na západu Paříže. Kolem páté hodiny ještě hasiči neměli požár pod kontrolou, uvedla agentura AFP. Při požáru zemřelo nejméně osm lidí. Záchranáři ošetřili 30 lidí, mezi zraněnými byli i hasiči. Některá
 • Hasiči pomáhali odstraňovat následky sněhové kalamity

  4. 2. 2019 10:18:00HZSČR
  4. 2. 2018 (Nicole Zaoralová) - Silné sněžení zaměstnalo za posledních 24 hodin hasiče téměř v celé České republice.
 • Ministr Hamáček předával moravskoslezským hasičům medaile za věrnost

  28. 1. 2019 09:50:00HZSČR
  Celkem 64 příslušníků Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK), z toho dvě ženy (preventistky), obdrželo v pátek 25.1.2019 z rukou prvního místopředsedy vlády a ministra vnitra Jana Hamáčka medaile za věrnost II. a III. stupně, tedy za 20 a 10 let aktivní činnosti pro občany a hasičský sbor. V Hasičském muzeu města Ostravy jej při předávání doprovázel ředitel HZS MSK brigádní generál Vladimír Vlček.
 • Led je pořád tenký, varují hasiči! Na tyto přehrady je zákaz vstupu

  25. 1. 2019 12:42:00TN.CZ
  I když v celém Česku už několik dnů po sobě mrzne, vstupovat na hladiny vodních ploch je stále velkým rizikem. Tloušťka ledu se totiž pohybuje v řádech centimetrů a to na bezpečné udržení člověka nad vodou rozhodně nestačí. Jde o situaci, která se každým rokem opakuje na desítkách míst Česka. Pod tíhou člověka se prolomí led a tomu nezbývá, než se spolehnout na jiné. Na zamrzlé hladiny rybníků a přehrad se každou zimu vydávají spousty hazardérů, které pak z ledové vody zachraňují hasiči. "Ten
 • Kamion asi řídí opilec, volali lidé z D46. Šofér boural a nadýchal přes tři promile

  25. 1. 2019 11:11:02Novinky.cz
  Hodnotu 3,2 promile alkoholu zaznamenali policisté u řidiče kamionu, který havaroval v pátek dopoledne u Prostějova na dálnici D46. Hasiči museli muže z kabiny vyprostit. Okolnosti nehody, kvůli které bude provoz na dálnici několik hodin omezen, vyšetřuje policie.
 • Řidič se spolujezdcem zůstali zaklínění po srážce dvou aut u Hradce Králové

  25. 1. 2019 10:24:01Novinky.cz
  Záchranka a hasiči zasahovali v pátek ráno u vážné nehody v Českém Meziříčí na Královéhradecku, kde se srazila dvě osobní auta. Zdravotníci z jednoho z vozidel přepravili do nemocnice dva zraněné muže, jednoho z nich vrtulníkem, druhého sanitkou. Okolnosti střetu vyšetřuje policie.
 • Notebook způsobil požár rodinného domu v Hradci Králové

  25. 1. 2019 09:12:01Novinky.cz
  Požár v rodinném domě, při kterém se zachránili tři dospělí a dvě děti, řešili ve čtvrtek večer hasiči v Hradci Králové. Plameny zasáhly pracovnu v přízemí, příčinou je podle vyšetřovatelů zřejmě závada na notebooku nebo lithiové baterii. Dým vyhnal pětičlennou rodinu na balkon, odkud ji hasiči sundali pomocí žebříku.
 • Jednou policista, podruhé hasič. Salvini je „ministr uniforem“, hrozí mu ale pokuta

  25. 1. 2019 09:01:39ČT 24
  Italský ministr vnitra a šéf protiimigrační strany Liga Matteo Salvini se rád ukazuje na veřejných akcích v uniformách policie nebo hasičů. List La Repubblica jej tento týden dokonce označil za „ministra uniforem“. Vicepremiérův nezvyklý šatník kritizují někteří politici a komentátoři. Salviniho počínání je protizákonné, ministrovi hrozí i pokuta. Mimo to by politik mohl skončit až na 15 let ve vězení kvůli tomu, že loni nenechal vystoupit uprchlíky z lodi na Sicílii.

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska