On-line předplatnéPřihlášeníObjednat
Aktuální číslo Hasičské noviny č.6/2023

Společnost THT Polička, s.r.o. oslavila třicet let svojí existence

Dnes je sobota 1. 4. 2023 Svátek má Hugo

Den slavnostní

 

Oslavy, kterým bohužel příliš nepřálo panující deštivé počasí, zahájil úvodním slovem ředitel společnosti Ing. Stanislav Červený. Připomněl hlavní milníky novodobé historie společnosti, poděkoval všem zaměstnancům a obchodním partnerům. Vyjádřil přesvědčení o naplnění dalších úspěšných firemních rozvojových vizí i navzdory aktuální situaci, kterou komplikuje nastupující energetická krize. Společnost THT Polička, s.r.o. je důležitý partnerem profesionálních i dobrovolných hasičů.  Se zdravicí vystoupil plk. František Vavera, náměstek GŘ HZS ČR, za dobrovolné hasiče starostka SH ČMS Ing. Monika Němečková a za město Polička starosta Jaroslav Martinů. Program oslav v areálu firmy byl velmi pestrý. Zahrnoval například možnost komentované prohlídky výrobních prostor, motoshow, ukázku RC modelů hasičské techniky a dakarských speciálů, které vytváří ve volném čase dvojice zaměstnanců THT. Na oslavě nechyběl ani závodník Rallye Dakkar Aleš Loprais se speciálem Tartra-815. Návštěvníky oslav potěšilo i vystoupení mažoretek z Pusté Kamenice či možnost prohlédnout si firemní areál z výšky čtyřiceti metrů – díky teleskopické  plošině BRONTO z firmy Spolana.

 

 

Výroba i rekonstrukce

 

Každý rok téměř tři stovky zaměstnanců THT Polička, s.r.o. vyrobí okolo dvou stovek vozidel. Většina produkce putuje na český nebo slovenský trh, stále se však zvyšuje i export do zahraničí. V současnosti se s produkcí hasičských i speciálních vozidel vyrobených v Poličce potkáte ve třech desítkách zemí celého světa.  Hasičskou nástavbu zahrnující čerpadlo a nádrž si v Poličce navrhují sami, šasi vozidla dodávají renomovaní výrobci. Zejména se jedná o značku Tatra, ale také Scania, Renault či Man.  Výroba standardního vozidla trvá přibližně 1500 hodin.

 

 

Pro tuzemsko i zahraničí

 

Vynikající renomé společnosti THT Polička, s.r.o. aktuálně potvrzují i výsledky výběrového řízení Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR. Vyplývá z nich, že v následujících dvou letech  dostanou profesionální  hasičské jednotky v České republice  až stovku nových cisteren CAS 20 na podvozku Tatra. Zakázku zajistí společnost THT Polička, s.r.o. ve spolupráci s Tatra Trucks.  Všechny cisterny CAS 20 odjedou z Poličky se stejným typem podvozku, účelové nástavby i čerpadla. Účelová nástavba vyrobená a kompletovaná  z lehkých slitin a plechových panelů bude obsahovat nádrž na hasivo o kapacitě 4 tisíce litrů vody a 240 litrů pěnidla. Další úspěšný kontrakt získala nyní společnost THT Polička, s.r.o. i na Slovensku. Hasičský a záchranný sbor Slovenské republiky se rozhodl pořídit pro slovenské hasiče  tři kusy hasičských speciálů – zodolněných stříkaček CZS 40 Titan.  Společnost THT Polička, s.r.o. vyrobí jejich hasičské nástavby a zkompletuje vozidla, podvozky dodá Tatra Trucks. V červnu letošního roku se THT Polička, s.r.o. prezentovala i na prestižním mezinárodním hasičském veletrhu Interschutz v německém Hannoveru. Již o několik měsíců dříve začala  společnost THT Polička ve spolupráci s německým obchodním partnerem a zástupcem Tatry v Německu Metallbau & Fahrzeughandel Friedrich GmbH & Co. KG dodávat první vozidla z velké série 46 kusů CAS německým dobrovolným hasičům, kteří jsou předurčeni pro zásahy při hašení lesních požárů. V současnosti je   THT Polička s.r.o. největším výrobcem hasičských automobilů v ČR. Veškeré konstrukční práce jsou prováděny pomocí počítačové techniky v 3D CAD systému. Zajímavou aktivitou THT Polička , s.r.o. je její participace na dodávkách letišť v zemích subsaharské Afriky, například v Senegalu.   Podle českého velvyslanectví v Dakaru je to největší český projekt v subsaharské Africe za víc než šedesát let. Jako subdodavatel se na něm podílí i THT Polička, s.r.o.

 

 

Epilog

 

Na společnost THT Polička, s.r.o. spoléhají nejen  profesionální  a dobrovolní hasiči,  kteří její techniku každý den užívají. Firma je v regionu významným zaměstnavatelem  a tím pádem stabilizujícím sociálním prvkem. Důležitá je i pro samotné město Poličku, kde například provozuje vlastní ubytovací zařízení a čerpací stanici. Zástup gratulantů, kteří přejí společnosti THT Polička, s.r.o. další rozvoj a úspěchy, je tak dlouhý a pestrý. Hovoří nejen česky a slovensky, ale i dalšími jazyky. Ke gratulantům se připojují i Hasičské noviny.

 

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska