• Výstraha před požáry bude platit do soboty. Pak se ochladí a zaprší

  24. 4. 2019 17:16:00Deník.cz
  Výstraha meteorologů na nebezpečí vzniku požárů skončí v Čechách v noci na sobotu, kdy má po dlouhém teplém a suchém období začít pršet a ochladí se. V moravských krajích a na Vysočině platí varování do odvolání, podle týdenní předpovědi by se tam měly srážky objevit během soboty.
 • Varování před požáry platí v Čechách do páteční noci. Na Moravě a Vysočině do odvolání

  24. 4. 2019 16:57:18ČT 24
  Výstraha meteorologů před nebezpečím vzniku požárů skončí v Čechách v noci na sobotu, kdy má po dlouhém teplém a suchém období začít pršet a ochladí se. V moravských krajích a na Vysočině platí varování do odvolání, podle týdenní předpovědi by se tam měly srážky objevit během soboty.
 • Vyšetřování požáru Notre-Dame: Dělníci kouřili i přes zákaz

  24. 4. 2019 16:25:00TN.CZ
  Společnost Le Bras Frères, která měla na starost stavbu lešení na katedrálu Notre-Dame přiznala ve středu, že její dělníci kouřili při práci, i když měli zákaz. Mluvčí firmy zároveň vyloučil, že by to způsobilo požár, který katedrálu poničil. Paříž se stále vzpamatovává z požáru, který poničil významnou budovu města katedrálu Notre-Dame v pondělí 15. dubna. Ve středu mluvčí společnosti Le Bras Frères Marc Eskenazi přiznal, že jeho zaměstnanci během stavění lešení na katedrálu v rámci
 • Dělníci na lešení Notre-Dame navzdory zákazu kouřili

  24. 4. 2019 15:11:03Novinky.cz
  Dělníci, kteří před požárem z minulého týdne stavěli na pařížské katedrále Notre-Dame lešení, navzdory zákazu při práci kouřili. Informaci satirického týdeníku Le Canard enchaîné ve středu agentuře AFP potvrdil mluvčí stavební firmy. Zároveň ale vyloučil, že by to jakkoli souviselo s požárem, který zničil střechu a krov památky.
 • Jednání o brexitu Čechy unavuje

  24. 4. 2019 14:50:00TÝDEN.cz
  Vyjednávání o odchodu Británie z Evropské unie mělo být podle téměř dvou třetin Čechů už dávno ukončeno. Téma takzvaného brexitu více než polovinu lidí unavuje, a to jak kvůli záplavě mediálních informací, tak kvůli rozvleklosti vyjednávání.
 • Ze střechy gymnázia odlétly plechy, poničily parkující auta

  24. 4. 2019 14:41:00TN.CZ
  Poryv větru ve středu kolem půl druhé odpoledne utrhl ze střechy vsetínského gymnázia plechy ze střechy. Ty při pádu poškodily auta parkující na ulici. Na místo vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči. Informace o létajícím plechu policisté dostali kolem půl druhé odpoledne. "Plechy poničily zaparkovaná auta, nikomu se naštěstí nic nestalo," řekl TN.cz krátce před 15. hodinou policejní mluvčí Vladislav Malcharczik. Mluvčí hasičů Roman Žemlička doplnil, že minimálně některá poničená auta patří
 • Nový Libušín by se měl návštěvníkům otevřít příští rok v březnu. Šest let po ničivém požáru

  24. 4. 2019 14:07:49ČT 24
  Vyhořelý Libušín na Pustevnách v Beskydech by se po obnově mohl veřejnosti otevřít na začátku příštího roku. Jedním ze zvažovaných termínů je podle generálního ředitele Národního muzea v přírodě Jindřicha Ondruše, den výročí požáru. Chata postavená v roce 1899 podle návrhu architekta Dušana Jurkoviče vyhořela v noci na 3. března 2014.
 • Série pochybení. Protipožární ochrana Notre-Dame byla nedostatečná, tvrdí list

  24. 4. 2019 13:33:00Deník.cz
  Dělníci, kteří před požárem z minulého týdne stavěli na pařížské katedrále Notre-Dame lešení, navzdory zákazu při práci kouřili. Informaci satirického týdeníku Le Canard enchaîné agentuře AFP potvrdil mluvčí stavební firmy. Zároveň ale vyloučil, že by to jakkoli souviselo s požárem, který zničil střechu a krov památky. Kromě kouření na stavbě dnes týdeník informoval i o řadě dalších pochybení v protipožární ochraně chrámu.  
 • Dělníci na lešení Notre-Dame navzdory zákazu kouřili. V protipožární ochraně byla také celá řada pochybení

  24. 4. 2019 13:18:20ČT 24
  Dělníci, kteří před požárem z minulého týdne stavěli na pařížské katedrále Notre-Dame lešení, navzdory zákazu při práci kouřili. Informaci satirického týdeníku Le Canard enchaîné ve středu potvrdil agentuře AFP mluvčí stavební firmy. Zároveň ale vyloučil, že by to jakkoli souviselo s požárem, který zničil střechu a krov památky. Kromě kouření na stavbě týdeník informoval také o řadě pochybení v protipožární ochraně chrámu.
 • V pátek budou skoro tropy, o víkendu se ochladí a zaprší. Extrémní sucho ale dál trvá

  24. 4. 2019 13:15:00Lidovky.cz
  Před víkendem Česko prožije ještě několik teplých dnů, o víkendu však přijde studená fronta a teploty o deset stupňů klesnou. Přeháňky a bouřky na celém území republiky zřejmě umožní zrušení aktuální výstrahy před požáry, dlouhotrvající sucho ale ovlivní jen minimálně.Další články k tématu:Zemědělci propadají zoufalství. Česko čelí extrémnímu suchu, neroste ani trávaČesko se chystá na letní sucha. Na strategických místech začne učit krajinu pítDuben je na požáry v přírodě extrémní, tvrdí hasiči. Před suchem varují i meteorologovéČarodějnice letos i s ohněm. Loňský zákaz pálení se pravděpodobně nezopakuje
« 1 2 .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 .. 152 153 »

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska