• V Řeporyjích zasahovala protichemická jednotka. Z dopisu pro starostu Novotného se vysypal prášek

  28. 5. 2020 21:21:00Lidovky.cz
  Starosta pražské městské části Praha - Řeporyje Pavel Novotný (ODS) ve čtvrtek v podvečer obdržel podezřelou obálku, ze které se vysypal bílý prášek. Před úřadem posléze zasahovali hasiči a policisté. Informoval o tom server iDNES.cz a potvrdila to i mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová. „Na místě zasahuje policie z důvodu oznámení nebezpečného předmětu,“ sdělila.
 • Úřadu starosty Novotného přišla podezřelá obálka. Na místě zasahovali policisté i chemici

  28. 5. 2020 21:12:01ČT 24
  Policisté a hasiči ve čtvrtek zasahovali kvůli nálezu podezřelé obálky na úřadě pražské městské části Řeporyje. Oznámil to mluvčí pražských hasičů Martin Kavka a mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Blíže nechtěli zásah komentovat. Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) již dříve dostal policejní ochranu. Novotný čelí výhrůžkám kvůli pomníku vlasovcům, který v městské části nechal vybudovat. 
 • Na pomoc mývalovi uvízlému ve vrtu vyrazily čtyři jednotky hasičů!

  28. 5. 2020 18:30:00TN.CZ
  Hasiči z Plzeňského kraje vyjeli ve čtvrtek dopoledne na pomoc mývalovi, který uvízl ve starém vrtu. Podle hasičů se pobyt v rouře na zvířeti silně podepsal. Kvůli mývalovi, který zapadl do starého vrtu v Rabštejnu nad Střelou na Plzeňsku, vyrazily na místo kolem osmé ráno čtyři jednotky hasičů. "Trubka, v níž mýval je, má průměr asi 20 centimetrů a hloubku kolem pěti metrů. Pokoušíme se jej chytit do oka," uvedl k záchraně nebohého zvířete mluvčí hasičů Petr Poncar.  Zvířátko ale po
 • Klika a kované závěsy dveří. Památkáři hledají, co zbylo z vyhořelých chat

  28. 5. 2020 17:25:00iDNES.cz
  Týden po ničivém požáru mohli památkáři poprvé zblízka spatřit, co zbylo ze dvou historických loveckých chat v srdci národního parku České Švýcarsko. Odborníci nyní zjišťují, co se v místě zvaném Na Tokání dochovalo a jaká by mohla být jeho budoucnost.
 • Vodafone měl obří výpadek! Na 112 nevolejte, museli upozornit hasiči

  28. 5. 2020 16:10:00TN.CZ
  Mobilní operátor Vodafone měl během čtvrtečního odpoledne obrovský výpadek. Zákazníci se nemohli dovolat, nefungovaly ani datové služby a vypadávala televize. Zhruba po čtyřech hodinách Vodafone oznámil, že vše běží, jak má. Výpadek zaznamenali lidé už kolem půl čtvrté odpoledne. Mobilní operátor o něm informoval zhruba po půl hodině. Problémy hlásili zákazníci z celé republiky - Olomouce, Liberce, Havlíčkova Brodu nebo třeba Plzně. "Milí zákazníci, aktuálně se můžete setkat s výpadky hovorů,
 • Krabice na sporáku zapálila obchod, z powerbanky létalo hořící lithium

  28. 5. 2020 15:04:00iDNES.cz
  Středeční požár v obchodě s výpočetní technikou v Hradci Králové měl neobvyklou příčinu. Vyšetřovatelé zjistili, že vznikl od krabice, kterou někdo odložil na zapnutý sporák. Její obsah byl zároveň důvodem, proč se požár rychle rozšířil.
 • Muži, kteří zapálili autobazar v Humpolci, dostali vysoké tresty

  28. 5. 2020 13:18:00TÝDEN.cz
  Kvůli úmyslnému založení požáru autobazaru u Humpolce na Pelhřimovsku, podpálení zámku v Horním Maršově na Trutnovsku a krádeži v pražském Švandově divadle odsoudil krajský soud v Táboře šestici mužů.
 • Vlak se na Berounsku střetl s osobním autem, trať obousměrně stála

  26. 5. 2020 18:42:00iDNES.cz
  Na trati mezi Zadní Třebaní a Řevnicemi se v úterý odpoledne na železničním přejezdu srazil vlak s osobním autem. Provoz musel být obousměrně přerušen. Provoz byl po jedné koleji obnoven po šesté hodině večer. Podle mluvčího hasičů se nikdo nezranil.
 • Na Mladoboleslavsku hořel mlýn. Škoda se vyšplhá do milionů korun

  26. 5. 2020 17:26:00Lidovky.cz
  V Brodcích na Mladoboleslavsku v úterý hořel mlýn. Hořet začalo kolem 10:00, pod kontrolu hasiči plameny dostali kolem 13:30. Oheň se již podařilo zcela zlikvidovat, na místě zůstávají dobrovolní hasiči, kteří budou na požářiště dohlížet až do rána.
 • Benátky se vzpamatovávají z koronavirové krize. Chtějí se vrátit ke své renesanční minulosti

  26. 5. 2020 10:57:57ČT 24
  Italské Benátky přemýšlejí o změnách fungování celého města. V posledních letech totiž čelily téměř existenciální krizi. Město, jehož ekonomika těží převážně z turismu, se v minulosti muselo vyrovnat s obrovskou návštěvností až 30 milionů lidí ročně. Příval turistů tak začal ohrožovat věci, které sem přitahovaly cestovatele po staletí. Potíže přinesly už i loňské záplavy a nakonec se návštěvníkům postavila do cesty koronavirová pandemie – a ta také pošramotila ekonomickou situaci města.
« 1 2 3 4 5 6 .. 448 449 »

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska