• Dopravní nehody na Kladensku. Řidič skončil mimo vozovku, vážně se zranil

  21. 4. 2019 13:26:00Deník.cz
  /FOTOGALERIE/ V sobotu večer se na silnici mezi Tuřany a Hvězdou stala vážná dopravní nehoda. Řidič modrého osobáku vyjel mimo komunikaci a skončil v příkopu. Utrpěl vážná zranění. Na místo by přivolán záchranářský vrtulník, hasiči i policisté.
 • Červená pro parní lokomotivy i čarodějnice. Kvůli suchu platí řada omezení

  21. 4. 2019 11:50:00Deník.cz
  Ohroženy kvůli suchu jsou ve středních Čechách nejenom oblíbené jízdy nostalgických vlaků tažených parními lokomotivami, ale na některých tradičních místech zřejmě i oslavy takzvaného pálení čarodějnic o filipojakubské noci na přelomu dubna a května, kdy se lidé tradičně shromažďují u velkých ohňů. Kvůli teplému a převážně suchému počasí Český hydrometeorologický ústav v sobotu vydal výstrahu varující před zvýšeným rizikem požáru – a to ve Středočeském kraji znamená, že automaticky začal platit zákaz pálení.
 • Prasklé potrubí a parovod uzavřely v Brně ulici Cejl

  21. 4. 2019 11:31:00iDNES.cz
  Prasklé vodovodní potrubí a následná havárie parovodu způsobily v noci na dnešek rozsáhlé komplikace na brněnské ulici Cejl a v jejím okolí. Voda zalila trafostanici společnosti E.ON a bez elektřiny bylo 550 domácností. Ulice Cejl byla ještě v 11 hodin dopoledne uzavřená pro veškerou dopravu včetně hromadné. Vybuchující pára poškodila dvě auta, potvrdili hasiči i policisté.Další články k tématu:VIDEO: Křik, krev a mrtví. Záchranáři na Ruzyni cvičili havárii letadlaNeuvěřitelné množství chyb! Jako zázrakem většina lidí havárii přežila
 • Meteorologové varují před požáry, sucho sužuje zemi

  21. 4. 2019 10:53:00TÝDEN.cz
  Výstrahu před požáry pro celou Českou republiku vyhlásil od dnešních 10:00 do odvolání Český hydrometeorologický ústav. Slunečné a suché počasí s nedostatkem srážek bude podle něj pokračovat, a proto bude narůstat i nebezpečí vzniku požárů.
 • Pro Česko platí výstraha před požáry. Nerozdělávejte oheň a neodhazujte nedopalky, doporučuje ČHMÚ

  21. 4. 2019 10:35:00Lidovky.cz
  Výstrahu před požáry pro celou Českou republiku vyhlásil od nedělních 10:00 do odvolání Český hydrometeorologický ústav. Slunečné a suché počasí s nedostatkem srážek bude podle něj pokračovat, a proto bude narůstat i nebezpečí vzniku požárů.Další články k tématu:Duben je na požáry v přírodě extrémní, tvrdí hasiči. Před suchem varují i meteorologovéKvůli suchu hrozí v celém Česku vznik požárů, varují meteorologovéHašení lesního požáru u Libčic potrvá zřejmě do odpoledne. Hasiči hledají skrytá ohniska
 • Katedrála je zachráněna. Ohrožené části Notre-Dame se podařilo zabezpečit

  21. 4. 2019 10:33:00Deník.cz
  Většinu částí pařížské katedrály Notre-Dame, u kterých po požáru z počátku tohoto týdne hrozilo zřícení, se podařilo zabezpečit, a chrám je tak téměř zachráněn. V sobotu večer to řekl francouzský ministr kultury Franck Riester. Podle ministryně pro evropské záležitosti Amélie de Montchalinové hodlá prezident Emmanuel Macron členským zemím Evropské unie navrhnout vytvoření mechanismu spolupráce při záchraně evropského kulturního dědictví v ohrožení.
 • U Javorníku shořela skladovací hala

  21. 4. 2019 09:13:00Deník.cz
  FOTOGALERIE/ U požáru skladovací haly na len zasahovali na Bílou sobotu od ranních hodin hasiči v Horním Fořtu u Javorníku.
 • Na Kladensku skončilo auto v příkopu, pro řidiče letěl vrtulník

  20. 4. 2019 22:55:00TN.CZ
  Vážná dopravní nehoda se stala v sobotu večer u obce Tuřany na Kladensku. Osobní auto havarovalo do příkopu, pro vážně zraněného řidiče musel přiletět vrtulník. Nehoda se stala kolem půl desáté večer na silnici I/16 poblíž obce Tuřany na Kladensku. Osobní automobil skončil po havárii v příkopu. Jeho řidič utrpěl vážná zranění a bylo rozhodnuto, že na místo bude přivolán vrtulník letecké záchranné služby. Na místě zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze Slaného, kteří po nezbytném ošetření
 • V Říčanech u Prahy hoří školka a obchodní centrum. Škoda přesahuje 12 milionů

  20. 4. 2019 19:26:00Deník.cz
  Obchodní centrum v Říčanech u Prahy a přilehlou školku zachvátily v sobotu odpoledne plameny. Oheň zasáhl přinejmenším střechu budovy. Na místě jsou desítky hasičů. Jde o bývalý areál lihovaru. Nikdo nebyl zraněn, způsobená škoda dosáhne podle odhadů 12 až 15 milionů korun, oheň zatím není pod kontrolou, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.
 • GALERIE: Požár v Říčanech u Prahy

  20. 4. 2019 19:18:00TN.CZ
  GALERIE: Požár v Říčanech u Prahy GALERIE: Požár v Říčanech u Prahy

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska