On-line předplatnéPřihlášeníObjednat
Aktuální číslo Hasičské noviny č.12/2022

Hasičské noviny vás zvou na veletrh INTERSCHUTZ do Hannoveru

Dnes je úterý 28. 6. 2022 Svátek má Lubomír

Soutěž o vstupenky na veletrh INTERSCHUTZ probíhá na Facebooku Hasičských novin!  

 

(soutěž probíhá do 15. června do 12.00 SEČ)

 

INTERSCHUTZ: Důležitější než kdy jindy!

 

                                                                 

 

Odborníkům z branže nemusíme veletrh INTERSCHUTZ nikterak představovat. Jednou za pět let zavlaje nad hannoverským výstavištěm logo s červeným kohoutem, což je signál pro všechny hasiče, záchranáře a speciální jednotky,že se koná veletrh INTERSCHUTZ.

 

Na celosvětovou přehlídku služeb a produktů z oblasti požární ochrany, pomoci při katastrofách, záchranného systému a bezpečnosti jsme si museli počkat celých sedm let, protože byl veletrh kvůli pandemické situaci dvakrát posunut.

 

Vzhledem k současným výzvám jsou témata veletrhu INTERSCHUTZ relevantnější než kdykoli předtím. Přes 1300 firem z 50 zemí představí během pěti veletržních dnů řešení výzev dnešní doby. Na veletrhu jsou jako tradičně zastoupeny všechny věhlasné firmy, na seznam vystavovatelů se můžete podívat na webu pořadatele https://www.interschutz.de/ sekce Exhibitors & Products.

 

 

Highlights letošního ročníku

Nárůst přírodních katastrof již znatelně změnil každodenní život mnoha pomocníků a záchranářů. K tomu přišla pandemie koronaviru a humanitární krize způsobené politickými konflikty – naposledy v důsledku ruské agresivní války na Ukrajině. Tato témata se samozřejmě odráží i na veletrhu, zde se můžete seznámit s Highlighty letošního ročníku veletrhu INTERSCHUTZ 2022.

Digitalizace: Hlavní téma veletrhu INTERSCHUTZ 2022 zní „Týmy, taktika, technologie – ochrana a záchrana propojeně v síti". Téma digitalizace se na akci objevuje na mnoha místech, zejména v hale 16, kde budou firmy a výzkumné instituce předvádět řešení pro digitální propojení systémů a subjektů.

Požární technika: Své inovace představí 200 společností z oblasti požární techniky. V první řadě rakouský lídr v oboru Rosenbauer, který na veletrhu INTERSCHUTZ předvede první plně elektrický otočný žebřík na světě.

Ochrana obyvatelstva: Kromě nabídky služeb civilní ochrany vystavovatelé představí také vybavení a technické pomůcky, jako jsou nouzové přístřešky a stany, mobilní nemocnice nebo vybavení pro ochranu před povodněmi a ochranu vod.

Virtuální scénáře katastrof: Poprvé si můžete různé scénáře v kombinaci reálného a virtuálního zobrazení vyzkoušet doslova na vlastní kůži. Může jít o každodenní nehody, ale i o aktuální nebo myslitelné katastrofy a krize. Účastníci jsou do prezentace zapojeni pomocí moderních mediálních technologií.

Den hasičů: Paralelně k veletrhu INTERSCHUTZ pořádá Německý hasičský svaz (DFV) 29. Den německých hasičů a přiláká tak do Hannoveru mnoho dalších fanoušků hasičů. Mottem akce je „Sicherheit.Leben“ (Bezpečnost.Život).

Soutěže a výcvikové kurzy naživo: O ještě více akce a vzrušení se během veletrhu postarají „S-Gard-Safetytour“, „Holmatro Rescue Challenge“ a také „Firefit Championships Europe“.

 

 

O veletrhu INTERSCHUTZ

INTERSCHUTZ je přední světový veletrh pro oblast požární ochrany, záchranářství, civilní ochrany a bezpečnosti. Letošní ročník se koná v Hannoveru od 20. do 25. června 2022. INTERSCHUTZ pokrývá všechny výrobky a služby v oblasti hasičské techniky, preventivní požární ochrany, záchranných služeb, civilní ochrany, komunikační techniky a techniky řídicích středisek, jakož i ochranných prostředků.

 

 

 

Veletrh v kostce:

  • Veletrh se koná 1x za 5 let!
  • Veletrh představuje jedinečnou platformu pro setkání firem s neziskovými organizacemi. Je proto nejen určen odborné veřejnosti, ale i zástupcům svazů a organizacím neziskového sektoru.
  • Veletrh má téměř 70letou tradici a je považován za nejdůležitější veletrh ve svém oboru na světě
  • Na letošním ročníku se představí téměř 1300 firem z 50 zemí z celého světa
  • Zhruba 80 % návštěvníků přichází z Německa, 20 % ze zahraničí.
  • Veletrh se těší vysoké návštěvnosti a oblibě především z řad odborné veřejnosti. Z celkového počtu návštěvníků minulého ročníku 98 % představovala odborná veřejnost, z níž 22 % patřilo k vysokému managementu.

V případě dotazů k veletrhu INTERSCHUTZ kontaktujte výhradní zastoupení pořadatele DeutscheMesse AG, společnost PROveletrhy, info@proveletrhy.cz

 

Veškeré informace k veletrhu, k doprovodnému programu, seznam vystavovatelů a mnohé další naleznete přímo na webu pořadatele www.interschutz.de

 

 

 

 

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska