On-line předplatnéPřihlášeníObjednat
Aktuální číslo Hasičské noviny č. 1/2021

Hasičské noviny – ohrožený druh

Dnes je pondělí 18. 1. 2021 Svátek má Vladislav

Hasičské noviny – ohrožený druh

 

V čase stále se prohlubující digitalizace zažívají klasické tištěné noviny složité období. Zatímco elektronickou poštu odešlete jediným kliknutím na klávesnici počítače, příprava i samotná distribuce novin k předplatitelům je složitý úkon, který si nezadá s prací manufaktury někde v úsvitu průmyslové revoluce Noviny musíte expedovat z tiskárny, správně přeložit, nalepit štítek s adresou, slepit, přemístit, naložit, převézt na poštu… Mnoho a mnoho úkonů, abyste  nakonec našli výtisk novin ve vaší poštovní schránce.

 

Právě fyzické poštovní doručování výtisku se stává velkým problémem. Nejde pouze o skokové zdražení poštovních služeb společností Česká pošta s.p., nově se jedná i o novou povinnost dodat na poštu k distribuci každý výtisk zabalený do neprodyšně uzavřené fólie. Chápeme snahu pošty chránit výtisk novin při distribuci, aby doputoval do poštovní schránky nepoškozený, aby se eliminovalo riziko jeho zašpinění, potrhání apod. Problémem je, že spolu se zvýšením poštovného, povinnost zabalit každý výtisk generuje extrémní náklady na poštovné.

 

Hasičské noviny, vydávané ve společnosti Hasiči s.r.o. Nové Město nad Metují, jsou financovány  ze třech základních zdrojů: předplatné, příspěvek od Kanceláře SH ČMS, příjmy z otištěné reklamy. Snažíme se v tomto tématu komunikovat s pražskou Kanceláří SH ČMS, jsme rádi za všechny klienty - inzerenty, kteří si dávají do Hasičských novin placené prezentace. Zásadní pro ekonomickou stabilitu Hasičských novin je ovšem předplatné. Z toho důvodu si dovoluji oslovit vás, předplatitele Hasičských novin z řad jednotlivců i institucí. Hasičské noviny, které vycházejí již 31. rokem, jsou v závěru letošního roku ohroženým druhem. O jejich faktické existenci  samozřejmě rozhoduje vydavatel – SH ČMS, pro kterého společnost Hasiči s.r.o. Nové Město periodikum vydává. O tom, zda budou Hasičské noviny schopny platit faktury tiskárně a poště, zda dokážeme  uhradit všechny nezbytné náklady, o tom všem rozhodují především jejich čtenáři, kteří si noviny předplácejí.

 

Až vám v blízké době přijde předplatné Hasičských novin na rok 2021, budete rozhodovat o tom, zda bude z ekonomických důvodů rok 2020 časem, kdy Hasičské noviny zaniknou nebo zda pro ně bude na obzoru nějaká, byť složitá budoucnost. Předplatné na 24 vydání roku 2021 bude o 100,-Kč vyšší, než tomu bylo v roce 2020 (jedná se o navýšení o 4,20 Kč na jedno vydání novin). Důvodem je výše popsané navýšení poštovních služeb a dalších vstupů při tisku novin.

 

Nové roční předplatné Hasičských novin ve výši 499,-Kč bude  svým způsobem čtenářským – předplatitelským referendem, jehož otázka bude znít: Mají Hasičské noviny vstoupit i do roku 2021? Ano či Ne? Správnou odpověď na otázku nyní nemusíte zaškrtnout. Její odpovědí bude, zda budete ochotni  vydat ze své peněženky či třeba pokladny sboru za 24 vydání Hasičských novin v roce 2021 o 100 Kč (slovy jednostokorunčeských) více, než tomu bylo v letošním roce.

 

Za redakci Mirek Brát

Za společnost Hasiči, s.r.o. Nové Město nad Metují Ilona Reichmannová - jednatelka            

Hasičské noviny jsou dostupné jako klasické tištěné noviny a elektronické noviny ve formátu PDF

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska