Fotosoutěž Hasičských novin

 Naše redakce si dovoluje oslovit všechny nadšené amatérské fotografy – a nadšené hasiče, s nabídkou fotosoutěže, jejíž téma je zaměřeno na dobrovolné hasiče. Do soutěže jsou přijímány snímky, které zachycují činnost sborů dobrovolných hasičů (SDH) i jednotek sborů dobrovolných hasičů (JSDH). Může se jednat o snímky ze zásahů i z kulturních, sportovních a společenských akcí s účastí dobrovolných hasičů. Snímky mohou být pořízeny digitálním fotoaparátem i mobilním telefonem. Do soutěže jsou přijímány i snímky, které vznikly na klasický kinofilm (v tom případě je však nutné fotografie před odesláním „digitalizovat“ prostřednictvím scaneru).Hasičská technika na snímcích je samozřejmě vítána.

Abychom dali šanci všem generací, uskuteční se soutěž ve třech kategoriích: do 13 let věku, 13–18 let, nad 18 let věku. V každé kategorii oceníme tři nejlepší snímky. Vítězné snímky otiskneme v Hasičských novinách. Pro prezentaci došlých fotografií rovněž využijeme web Hasičských novin a náš Facebook. 

 

PRAVIDLA:

Fotografie přijímáme do 20. března na elektronické adrese: hasicskenoviny@post.cz.

Do předmětu zprávy, prosím, napište Fotosoutěž 2020.

Nezapomeňte uvést název fotografie, čas a místo pořízení, vaši poštovní adresu, věk (dosažený v tomto roce) a telefonický kontakt.

Každý účastník může do soutěže zaslat pouze jednu fotografii, barevnou či černobílou.

Formát fotografie JPG, maximální velikost jedné fotografie do 3MB.

Do soutěže nebudou přijímány fotografie zmenšené pro elektronický přenos, tj., počet pixelů v obrázku by měl být alespoň takový, aby velikost pixelů šířka x výška neklesla v žádném z těchto parametrů pod hodnotu 1 500. Jde nám o to, aby snímek neměl příliš nízké rozlišení, „nechyběly mu pixely“ a byl tudíž schopen důstojné prezentace v tištěném vydání či na našich elektronických platformách (například i obyčejný fotoaparát, který má „3 megapixely“ vytváří snímky v JPG, které mají rozlišení 2048 × 1536, což je pro naši soutěž technicky dostatečné.)

Na výherce čekají pěkné ceny od společnosti Hasiči, s.r.o., Nové Město nad Metují (společnosti, která pro SH ČMS zajišťuje vydávání Hasičských novin).

V porotě fotosoutěže zasednou zástupci SH ČMS i zástupci společnosti Hasiči, s.r.o. Jako porotce nebude chybět ani Michal Fanta, profesionální fotograf, s jehož snímky se pravidelně v Hasičských novinách potkáváte.

Redakce Hasičských novin si vyhrazuje právo prezentovat došlé snímky v tištěné i elektronické podobě spolu s uvedením autora, jeho bydlištěm (město) a jeho dosaženým věkem v roce soutěže. Dobré světlo a šťastnou ruku při výběru fotografií do soutěže vám za redakci Hasičských novin přeje

Mirek Brát

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska