• Cesta k zásahu může být náročná. Potřebujeme tři metry, apelují hasiči na řidiče

  14. 9. 2019 04:41:00Deník.cz
  Je tma a prší, přesto hasiči vyjíždí k zásahu. S vědomím, že jedou k požáru v bytovém domě a budou zachraňovat lidské životy je řešit neprůjezdnou silnici to poslední, co by chtěli. Přesto se tomu často nevyhnou.
 • Jak jsme se šílencem v čele projeli přes hory a doly půl Evropy

  14. 9. 2019 03:27:00TN.CZ
  Pražský profesionální hasič a vášnivý amatérský motocyklový závodník Martin Haušild má zvláštní úchylku. Na závody na Balkán jezdí po své ose, absolvuje rallye, zase sedne na motorku a jede domů. Zkusil jsem ho na přelomu srpna a září do Řecka doprovodit. Pro starého tlusťocha nezvyklého jezdit v terénu to nebyl dobrý nápad. Vyrážíme spolu se třemi dalšími kamarády. Na dva tisíce kilometrů dlouhou cestu máme tři dny. Martin musí stihnout přejímku motorek před závodem a další den startuje jeden
 • Na hořící lodi u Kalifornie nikdo nedržel hlídku, všichni spali. 34 lidí zemřelo

  13. 9. 2019 20:09:01Novinky.cz
  Na lodi Conception, kde u kalifornského ostrova Santa Cruz uhořelo 2. září 34 lidí, kteří se jeli potápět, v době začátku požáru všichni spali a nikdo nedržel hlídku. Uvedl to americký Národní úřad pro bezpečnost dopravy (NTSB) ve své předběžné zprávě o příčinách tragédie.
 • Špatné parkování zdržuje záchranu životů, stěžují si brněnští hasiči

  13. 9. 2019 17:42:00Deník.cz
  Bezohledně zaparkovaná auta či řidiči stojící na nástupní ploše pro požární techniku komplikují a zdržují zásahy hasičů. Jak náročné je projet s hasičským autem předvedli v pátek brněnští hasiči v ulici Výstavní při příležitosti celostátního Dne požární bezpečnosti.   
 • Klenby vyhořelé Notre-Dame se mohou stále zřítit, varuje architekt

  13. 9. 2019 17:13:01Novinky.cz
  Nebezpečí dalšího poškození pařížské katedrály Notre-Dame stále není zažehnáno, uvedl architekt Philippe Villeneuve, který má na starosti restaurování chrámu. Riziko představují především poškozené klenby i lešení, které před dubnovým požárem památky postavili dělníci kolem špičaté věžičky nad křížením chrámových lodí.
 • Auta po bleskových záplavách ve Španělsku plavala ulicemi, tři mrtví

  13. 9. 2019 16:45:01Novinky.cz
  Tři mrtvé už si vyžádaly bouře, které od úterý sužují Španělsko, především tamní středomořské pobřeží. V oblasti zuří silný vítr a vytrvalé lijáky. Uzavřeny jsou desítky silnic a dvě letiště v Almeríi a Murcii, napsala agentura DPA. Španělské středomořské pobřeží je 1700 kilometrů dlouhé a patří v současnosti k turisticky nejnavštěvovanějším oblastem.
 • Zkáza Notre-Dame není stále zažehnána. Zřítit se mohou klenby i lešení

  13. 9. 2019 16:25:00iDNES.cz
  Nebezpečí dalšího poškození pařížské katedrály Notre-Dame stále není zažehnáno, varoval architekt Philippe Villeneuve, který má na starosti restaurování chrámu. Riziko představují především poškozené klenby i lešení, které před dubnovým požárem ikonické památky postavili dělníci kolem špičaté věžičky nad křížením chrámových lodí.Další články k tématu:Miliardáři slíbili kupu peněz na opravu Notre Dame, poslali jen drobnéZe stropu katedrály Notre-Dame padalo kamení, může za to vlna vederPaříž vyčistí všechny školy kolem Notre-Dame, obává se otravy olovemJedovatá katedrála. Okolí Notre-Dame je po zamoření olovem stále uzavřenéZa zkázou Notre-Dame nebyl úmysl, tvrdí úřady. Co požár způsobilo, se nevíHodiny Notre-Dame bude možné zachránit díky náhodnému objevu
 • Z cest jsou řeky, školy zavřely. Silné záplavy ve Španělsku mají tři oběti

  13. 9. 2019 13:24:00iDNES.cz
  Jih a východ Španělska sužují záplavy po silných přívalových deštích. Zemřeli už tři lidé. Desítky silnic a dvě letiště jsou kvůli nebývalým srážkám zavřené, informuje s odvoláním na místní úřady agentura Reuters. Přes 250 tisíc dětí dostalo ve škole volno. Nevycházejte a používejte rozum, nabádá občany šéf regionální samosprávy. Další články k tématu:Madrid pokryly kroupy. Voda z deště odnášela auta a zaplavila metroJaponsko zasáhl tajfun. Zabil tři lidi a způsobil problémy v dopravěDorian zeslábl na první stupeň, předtím si však vyžádal 30 životůTo vás naučí. Operátorka tísňové linky zpražila topící se řidičkuOBRAZEM: Blesky, záplavy a obří kroupy. Evropu potrápily extrémy počasí
 • Bezohlednost. Podívejte se, jak parkují někteří řidiči v Moravskoslezském kraji

  13. 9. 2019 13:15:00Deník.cz
  Hned na několika místech Moravskoslezského kraje zkoušeli v těchto dnech profesionální hasiči průjezdnost ulicemi i sídlišti, včetně dostupnosti nástupních ploch pro požární techniku u bytových domů. Podívejte se, jak test dopadl.
 • Záplavy ve Španělsku mají tři oběti, dvě letiště jsou zavřená

  13. 9. 2019 12:01:06ČT 24
  Záplavy vyvolané přívalovými lijáky na jihu Španělska si vyžádaly tři oběti. Desítky silnic a dvě letiště jsou kvůli nebývalým srážkám zavřené, informuje s odvoláním na místní úřady agentura Reuters.
« 1 2 .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 .. 334 335 »

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska