• Hasiči zkontrolovali únikové hry, u většiny našli nedostatky

  19. 7. 2019 10:50:36ČT 24
  Hasiči v Česku odhalili nedostatky u dvou třetin únikových her, nejčastěji provozovny nebyly v souladu s pravidly požární ochrany. Hasiči od konce ledna do května zkontrolovali 178 prostor. Na kontrolu objektů, kde se únikové hry hrají, se zaměřili poté, co na začátku ledna zemřelo pět dívek při hře v Polsku. Nemohly utéct před požárem, který v místnosti vypukl.
 • Hasiči odhalili nedostatky u dvou třetin únikových her

  19. 7. 2019 10:30:00TÝDEN.cz
  Hasiči v Česku odhalili nedostatky u dvou třetin únikových her, nejčastěji provozovny nebyly v souladu s pravidly požární ochrany. Více než polovina provozovatelů také neměla kolaudační rozhodnutí. Hasiči od konce ledna do května zkontrolovali 178 prostorů.
 • Hasiči objevili bezpečnostní nedostatky u dvou třetin únikových her

  19. 7. 2019 10:27:00Lidovky.cz
  Hasiči v Česku odhalili nedostatky u dvou třetin únikových her, nejčastěji provozovny nebyly v souladu s pravidly požární ochrany. Více než polovina provozovatelů také neměla kolaudační rozhodnutí. Hasiči od konce ledna do května zkontrolovali 178 prostorů.Další články k tématu:Únikové hry v Praze po tragédii v Polsku namátkově zkontrolují hasiči. Zaměří se na únikové cestyPolsko po smrti 5 dívek uzavřelo první areály s únikovými hrami. Ze 180 místností 129 nesplnilo předpisyRECENZE: Úniková hra. Kdybych to byl býval věděl, tak bych možná nezemřel
 • Ukradli mi román, uvedl žhář z Kjóta. Při požáru studia zahynulo 33 lidí

  19. 7. 2019 07:23:00Deník.cz
  Muž, který je podezřelý z podpálení studia animovaného filmu v japonském Kjótu, tvrdí, že mu toto studio ukradlo nápad na román. Dnes o tom informovala agentura Kjódó s odvoláním na zdroj z okruhu vyšetřovatelů. Při čtvrtečním požáru zemřelo 33 lidí a více jak 30 utrpělo zranění a podle agentury Reuters šlo o největší hromadnou vraždu v Japonsku za posledních 18 let.  
 • Žhář z Kjóta tvrdí, že mu studio ukradlo nápad na román

  19. 7. 2019 06:18:01Novinky.cz
  Muž, který je podezřelý z podpálení studia animovaného filmu v japonském Kjótu, tvrdí, že mu toto studio ukradlo nápad na román. V pátek o tom informovala japonská tisková agentura Kjódó s odvoláním na zdroj z okruhu vyšetřovatelů. Naznačují to i výpovědi svědků. Při čtvrtečním požáru zemřelo 33 lidí. Podle agentury Reuters šlo o největší hromadnou vraždu v Japonsku za posledních 18 let.
 • Auta parkují všude. Blokují silnice, v průjezdu brání hasičům i záchranářům

  19. 7. 2019 06:12:00Deník.cz
  Až pětašedesát aut stojících křížem krážem podél kilometr dlouhé ulice nebo rodiče přenášející kočárky přes auta kvůli zcela zablokovaným silnicím a chodníkům. Situace, ke kterým na Břeclavsku dochází čím dál častěji. Problémy s parkováním, které trápily hlavně sídliště větších měst, se rozšířily i do dalších obcí.
 • Žhář z Kjóta tvrdí, že mu animované studio ukradlo nápad na román

  19. 7. 2019 06:10:00iDNES.cz
  Jednačtyřicetiletý muž, podezřelý ze čtvrtečního podpálení studia animovaného filmu v japonském městě Kjótó tvrdí, že mu právě toto studio ukradlo nápad na román. Uvedla to agentura Kjódó s odkazem na vyšetřovatele. Při požáru zemřelo 33 lidí, dalších 30 bylo zraněno.Další články k tématu:Při požáru japonského studia pro výrobu animovaných filmů zemřelo 33 lidí
 • U Karlštejna shořela chata, v troskách našli hasiči lidské ostatky

  19. 7. 2019 05:41:00TN.CZ
  V noci na pátek došlo v obci Lety poblíž Karlštejna k požáru chaty. Po uhašení nalezli hasiči v požářišti lidské ostatky. Případ si převzali kriminalisté. Hasiči k požáru vyjížděli krátce po jedné hodině ranní do ulice Pod lesem. Jednalo se o požár chaty o rozměrech 5 x 4 metry. Při jejich příjezdu už byla chata zasažena plameny v plném rozsahu. Přestože se hasiči snažili ze všech sil, oheň domek úplně zničil. Zůstalo jen pár nosných trámů.  Po uhašení hasiči nalezli v sutinách lidské ostatky.
 • Neslyšící a přesto hasič. Nemohu ale pomáhat, jak bych chtěl, říká mladík

  19. 7. 2019 05:11:00iDNES.cz
  Od dětství chtěl být profesionálním hasičem. Tento sen se Martinu Látalovi nesplnil, od narození je neslyšící. V Kostelci na Hané nastoupil alespoň do dobrovolné jednotky. Zasahoval už při lesních požárech, dopravních nehodách či záplavách na Jesenicku.Další články k tématu:Hasiči na galavečeru ocenili velitele ze Dvora Králové i zásah v hoteluDo Los Angeles jel Petr Moleš bez ambicí, vrátil se jako nejlepší hasič světa
 • Paříž vyčistí všechny školy kolem Notre-Dame, obává se otravy olovem

  18. 7. 2019 20:50:00iDNES.cz
  Pařížská radnice nechá důkladně uklidit všechny školy, které stojí v okolí vyhořelé katedrály Notre-Dame. Cílem preventivního opatření je snížit riziko spojené s olovem, které se při požáru památky uvolnilo, informovala agentura AFP. Z těžkého kovu byly vyrobeny části krovu a věže nad chrámovou lodí, které požár katedrály před třemi měsíci zcela zničil.Další články k tématu:Za zkázou Notre-Dame nebyl úmysl, tvrdí úřady. Co požár způsobilo, se nevíJedovatá katedrála. Okolí Notre-Dame je po zamoření olovem stále uzavřenéHodiny Notre-Dame bude možné zachránit díky náhodnému objevuSkleník v chrámu Notre-Dame. Odvážný architektonický návrh budí vášně
« 1 2 .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 .. 248 249 »

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska