• Rozsáhlý požár mýtiny na Vsetínsku je pod kontrolou. Práci hasičům komplikoval silný vítr

  16. 3. 2020 17:46:27ČT 24
  Hasiči v pondělí večer dohašují u Ratiboře na Vsetínsku rozsáhlý požár mýtiny, která vznikla vytěžením části lesa. Na místě od odpoledne pracovaly desítky profesionálních a dobrovolných hasičů, vyhlášen byl třetí ze čtyř stupňů požárního poplachu. Zásah komplikoval silný vítr.
 • Další nakažený hasič v ČR: Stanici v Mariánských Lázních dezinfikují

  14. 3. 2020 22:16:00TN.CZ
  Koronavirus, který se šíří celou Českou republikou, zasáhl také složky Integrovaného záchranného systému (IZS). Pozitivní test na COVID-19 má hasič z Karlovarského kraje. Celá stanice v Mariánských Lázních jde proto do karantény. "Pravděpodobná anamnéza je, že se hasič nakazil během společenské akce v Mariánských Lázních,“ stojí na webových stránkách hasičů Karlovarského kraje. Hasičský sbor proto přijal opatření, aby se minimalizovalo riziko nákazy. Je však i nadále zajištěná požární ochrana
 • Lékař z olomouckého urgentu se nakazil koronavirem. Do karantény musí patnáct dalších doktorů

  14. 3. 2020 16:26:09ČT 24
  Novým koronavirem se v Olomouci nakazil lékař Urgentního příjmu v tamní fakultní nemocnici. Informoval o tom server iDnes.cz s tím, že do karantény musí nyní všichni pacienti i zdravotníci, kteří s mužem přišli do kontaktu. Nákazu potvrdilo i vedení nemocnice. Nezávisle na něm se nakazil i lékař z nemocnice Břeclav. V Mariánských Lázních se koronavirem nakazil hasič, do karantény musí celá jeho stanice. Hygienici pátrají po lidech, kteří se účastnili stejného plesu jako nakažený muž.
 • Nápoj s příchutí kouře nikdo nechce. Australští vinaři nechávají hrozny na vinicích

  14. 3. 2020 15:15:35ČT 24
  Je čas sklizně, ale hrozny mnoha australských pěstitelů teď hnijí na vinicích. Mohou za to požáry, které upozornily, jak je australský vinařský průmysl s ročním obratem šest miliard australských dolarů (90 miliard Kč) ohrožen změnami klimatu. Píše o tom list Financial Times.
 • Praha shání respirátory sama, od státu dostala jen 50 kusů, říká primátor

  14. 3. 2020 15:05:00iDNES.cz
  Krizový štáb Prahy se na sobotním jednání zabýval zejména nedostatkem osobních ochranných prostředků. V metropoli je zatím nejvíce nakažených ze všech regionů, nákaza se tu dostala například i mezi hasiče. Z celkových 150 nakažených je v Praze 61.Další články k tématu:Koronavirus mají i dva pražští hasiči, v karanténě jsou dvě družstvaOBRAZEM: V Praze viditelně ubylo turistů, Hrad i Lány se večer uzavřelyPřední dveře autobusů v Praze zůstanou zavřené, jízdenky už řidič neprodá
 • Přes hranice? V Hatích je zatím provoz plynulý, lidé jezdí z práce i z lyžování

  13. 3. 2020 19:41:00Deník.cz
  /FOTOGALERIE/ Živý ale prakticky plynulý provoz panoval v pátek po šesté večer na hranicích v Hatích u Chvalovic na Znojemsku. Dva dny před úplným uzavřením hranic kvůli stavu nouze bylo mnohem rušněji na příjezdu do vnitrozemí, než směrem do Rakouska. Projíždějící auta namátkově kontrolovali policisté a hasiči, v několika případech měřili cestujícím teplotu.  
 • Hasiči zasahovali u požáru lesa. Vznikl zřejmě kvůli nedbalosti

  13. 3. 2020 18:55:00Deník.cz
  V pátek krátce po druhé hodině vyjeli hasiči k požáru lesního porostu u Stříteže na Žďársku. Vznikla třicetitisícová škoda.
 • Na hraničních přechodech se tvořily dlouhé fronty. Na Folmavě řidiči čekali přes půl hodiny

  13. 3. 2020 17:15:00Lidovky.cz
  Na příjezdu z Německa na hraničním přechodu Folmava je víc než kilometrová fronta, hlavně osobních vozidel, a stále se prodlužuje. V pátek je tu tradičně nejsilnější provoz a navíc se domů vracejí Češi, aby stihli dorazit do země před půlnočním zavřením hranic. Poté už budou moci projíždět jen pendleři, co pracují v německém vnitrozemí a budou mít potvrzení zaměstnavatele. Osobní vozy v pátek kontrolovali policisté, celníci a hasiči, kamiony mohou projíždět. Na cestě z Česka do Německa je průjezd plynulý.Další články k tématu:Kontroly na hranicích by mohly být prodlouženy až o 20 dnů, uvedl policejní prezidentČesko uzavře hranice, šíření koronaviru je nově trestný čin. Nakažených lidí je již 141Vlak zastavil v Pardubicích kvůli skupině kašlajících Italů. Nakonec se ukázalo, že koronavirus nemají
 • Lidé přetížili linku 112. Kvůli koronaviru nevolejte, prosí záchranáři

  13. 3. 2020 15:04:00iDNES.cz
  Hasiči a záchranáři žádají české občany, aby zbytečně nepřetěžovali linku 112 a volali pouze v případě nutnosti. V posledních dnech totiž přijímají výrazně vyšší počet hovorů než je běžné. Přetížení linek se objevilo po rozšíření fámy, že na lince sedí epidemiologové. To však záchranáři odmítají, za telefonem jsou totiž hasiči. Další články k tématu:Stát uzavřel hranice. Češi nesmí vycestovat, cizinci nesmí přijíždětKoronavirus mají i dva pražští hasiči, v karanténě jsou dvě družstvaNa hranicích vznikly kolony. Kontroly potrvají až 20 dnů, odhaduje policiePŘEHLEDNĚ: Zákazy a omezení. Co smíme a nesmíme v nouzovém stavuPotraviny budou, nevykupujte obchody, vyzval Babiš. Prodavačky kolabujíPremiér zkontroloval zásoby distribučních center obchodních řetězcůDo deseti dnů se dá očekávat konec provozu nákupních center, míní Prymula
 • Drama na bobové dráze v Mariánském údolí: mladou ženu se podařilo oživit

  13. 3. 2020 14:36:00Deník.cz
  Mladá žena zkolabovala na bobové dráze v brněnském Mariánském údolí. K vážnému zásahu vyjížděli ve čtvrtek odpoledne hasiči ze stanice Líšeň. O zásahu informovali v pátek.
« 1 2 .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 .. 428 429 »

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska