• Polámané stromy a zatopené sklepy. Česko zasáhly bouřky se silným deštěm

  23. 5. 2020 20:35:00iDNES.cz
  Hasiči na jihu země vyjížděli k polámaným stromům a zatopeným sklepům kvůli silným bouřkám a přívalovým dešťům. Bouřkové pásmo se přesouvá dále k východu až jihovýchodu, a to podél jižní hranice na jih kraje Vysočina a do Jihomoravského kraje.
 • Požár v Českém Švýcarsku způsobil milionové škody. Po příčině pátrají

  23. 5. 2020 20:16:00TN.CZ
  Kriminalisté s hasiči začali s vyšetřováním příčin požáru, který v pátek ráno zničil dvě památkově chráněné lovecké chaty Na Tokáni v Národním parku České Švýcarsko. Zatím potvrdili, že požár se obešel bez obětí na životech. Variant, proč památka shořela, je ale více. Škody půjdou do mnoha milionů korun. V pátek během chvíle zmizel odkaz rodu Kinských, kteří chaty před 115 lety vybudovali. Hořel i okolní les. S požárem v Národním parku České Švýcarsko bojovalo 160 hasičů. Z výšky hořící hektar
 • Na Děčínsku pokračuje vyšetřování požáru historických chat

  23. 5. 2020 15:18:00TÝDEN.cz
  Do dvou historických chat, které v pátek zničil rozsáhlý požár, se v sobotu vrátili vyšetřovatelé. V pátek nebylo ještě možné místo kvůli vysokému žáru ohledat, proto vyšetřování pokračovalo v sobotu, řekla severočeská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.
 • Na Sibiři se opět rozpoutalo inferno, hasiči kvůli koronaviru nestíhají

  23. 5. 2020 14:12:00iDNES.cz
  Ruští úředníci jsou v pohotovosti kvůli jarním požárům na Sibiři, které jsou po mimořádně teplé a suché zimě silnější než loni touto dobou. Oheň propukl v mnoha oblastech dříve, než bývá obvyklé. Odborníci tento jev připisují i tomu, že lidé kvůli protikoronavirovým omezením odjeli na chaty, kde vypalují suchou trávu, a současně bylo hodně hasičů odvoláno k plnění sanitárních úkolů.
 • Blýská se na horší časy. Bouřky a přívalový déšť zasáhly jižní Čechy i Vysočinu

  23. 5. 2020 13:00:29ČT 24
  Bouře a přívalový déšť zasáhly v sobotu večer jižní část země. Hasiči odklízeli spadlé stromy nebo odčerpávali vodu ze silnic a sklepů. Podle meteorologů se pásmo bouřek přesunulo přes jižní Čechy a Vysočinu na Znojemsko. Při silném dešti se můžou rozvodnit malé toky a hrozí tak, že budou zatopená níže položená místa nebo podemleté silnice. Nebezpečí představují také kroupy a blesky.
 • Traktor se na Vsetínsku zřítil ze stráně, při nehodě zemřeli dva lidé!

  23. 5. 2020 12:53:00TN.CZ
  Při nehodě traktoru na Vsetínsku, ve kterém jelo pět mladíků, vyhasly v sobotu brzy ráno dva lidské životy, tři zbývající muži se zranili velmi vážně. Nejvážněji zraněného transportoval do nemocnice vrtulník. Oznámení o nehodě přišlo v sobotu ve 3:40. K obci Lidečko na Vsetínsku vyjelo několik jednotek hasičů, policistů a záchranářů. Nehoda se stala ve špatně dostupném terénu, zasahující tak museli jít kus pěšky. "Traktor, ve kterém jelo celkem pět mladých mužů, sjel ze srázu několik desítek
 • Zásah v Adršpašských skálách, ke zraněnému horolezci vyrazil vrtulník

  22. 5. 2020 19:14:00TN.CZ
  V Adršpašských skalách v pátek odpoledne spadl při lezení horolezec, který se i přes jištění při pádu zranil. Doprovod ho dostal až na místo, kam mohli dojet záchranáři. Vrtulník pak zraněného horolezce transportoval do nemocnice. Hasiči a záchranáři vyjeli do katastru části Dolní Adršpach, kde v pátek spadl ze skály horolezec. Zraněná osoba byla při pádu jištěná, i přes zranění ho doprovod dostal do míst, kam mohly jednotky Integrovaného záchranné systému dojet. Na místo kromě záchranářů a
 • V Českém Švýcarsku vypukl požár a zničil historické lovecké chaty Na Tokáni. Příčina bude známa po víkendu

  22. 5. 2020 18:52:00Lidovky.cz
  V Národním parku České Švýcarsko u Rynartic v pátek shořely dvě historické chaty, které jsou kulturní památkou. Hasiči vyhlásili vysoký třetí stupeň požárního poplachu. Na místě byly desítky hasičů, pomáhal i vrtulník. Oheň se rozšířil do lesa ve špatně přístupném skalnatém terénu, hasiči jej před 14:00 dostali pod kontrolu. ČTK to řekl mluvčí hasičů Lukáš Marvan. V pondělí chtěl majitel otevřít chaty pro turisty. "Je to šok,"
 • V Českém Švýcarsku shořela mimořádná architektura, říká památkářka. Popisuje, co se bude dít dál

  22. 5. 2020 12:06:00Lidovky.cz
  Páteční požár dvou historických chat v Českém Švýcarsku bolí památkáře. „V této oblasti jde o zcela mimořádný typ architektury,“ říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz Věra Brožová z územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Ústí nad Labem. Mimořádný architektonický počin podle ní na základě dosavadních fotografií přijde o všechny dřevěné výjimečné prvky. Chaty ale možná půjde v původní podobě obnovit.
 • Na Děčínsku shořely dvě historické chaty

  22. 5. 2020 09:14:00TÝDEN.cz
  V Národním parku České Švýcarsko u Rynartic v pátek shořely dvě historické chaty, které jsou kulturní památkou. Hasiči vyhlásili vysoký třetí stupeň požárního poplachu. Na místě jsou od rána desítky hasičů, pomáhá vrtulník. Oheň se rozšířil do lesa ve špatně přístupném skalnatém terénu. Řekl to mluvčí hasičů Lukáš Marvan. V pondělí chtěl majitel otevřít chaty pro turisty. "Je to šok," řekl.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 .. 448 449 »

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska