• Počasí znovu zaměstnává hasiče. Vyjížděli ke stovkám zásahů

  11. 2. 2020 11:38:00Deník.cz
  Odstraňování následků po silném větru zaměstnává hasiče ve zvýšené míře i dnes. K 10:00 měli 617 technických zásahů, nejvíc výjezdů má Středočeský a Jihočeský kraj a Vysočina, sdělila ČTK mluvčí generálního ředitelství hasičů Nicole Studená. V pondělí vyjeli hasiči kvůli silnému větru k 5018 událostem, přičemž takzvaných technických zásahů bývá průměrně 162 za celý den. Silný vítr má v Česku foukat až do středečního večera.
 • Slovácký řízek 2020: souboj dobrovolných hasičů i pokus šampiona o rekord

  11. 2. 2020 11:08:06Novinky.cz
  V sobotu 15. února od 17.30 se v Café bistru Rybníček ve Starém Městě uskuteční už 5. ročník jedlíkovské soutěže Slovácký řízek 2020, tedy klání v pojídání dvoukilogramových řízků Sloní ucho. Tentokrát to bude opravdu zajímavé. Síly změří například matka se synem, nebo dva dobrovolní hasiči.
 • Evropa se vzpamatovává z orkánu Sabina. Zabil šest lidí včetně dítěte

  11. 2. 2020 10:58:00TN.CZ
  Orkán Sabina se v posledních dnech přehnal přes Německo, Rakousko, Polsko, ale i Švédsko nebo Norsko. Všude napáchal obrovské škody a tisíce lidí byly bez elektřiny. Podle informací úřadů zemřelo šest lidí, další jsou zraněni. Orkán naštěstí začíná postupně slábnout, i přesto v některých státech stále platí výstraha. V noci z pondělí na úterý způsobila bouře Sabina rozsáhlé škody v rakouském Salzburku. Hasiči vyjížděli například k pádu střechy rodinného domu, která naštěstí nikoho nezranila.
 • Bouřlivé počasí vydrží v Německu ještě několik dní, napadne sníh

  11. 2. 2020 08:57:01Novinky.cz
  I když tlaková níže Sabine už přešla přes Německo, bouřlivé počasí tam stále trvá. Na jihu museli hasiči v noci na úterý zasahovat u dalších popadaných stromů. Radost mohou mít lyžaři, protože na jihu může napadnout až 20 centimetrů sněhu ve výškách od tří až šesti set metrů. na severu může sněžit i v nížinách.
 • Bilance orkánu Sabine dne 10. února 2020

  11. 2. 2020 07:30:00HZSČR
  11. 2. 2020 (Nicole Studená) - Celkový počet výjezdů v souvislosti s orkánem Sabine se včera vyšplhal na 5 018. To je třicetinásobek dlouhodobého denního průměru (průměrně denně hasiči vyjíždějí k 162 technickým pomocem). Operátoři na tísňových linkách 150 a 112 přijali 13 000 hovorů.
 • Orkán prošel Českem. Ochromil dopravu, o proud přišly desetitisíce lidí

  10. 2. 2020 15:56:00iDNES.cz
  Orkán Sabine v Česku v pondělí odpojil přes 280 tisíc odběratelů od elektřiny. Kalamitní stav platí v šesti krajích. Energetici jej odpoledne vyhlásili i v Libereckém, Ústeckém a Královéhradeckém kraji. Na desítkách železničních tratí se ráno zastavil provoz, dopravci zrušili několik letů. Hasiči měli více než dva tisíce výjezdů.Další články k tématu:Hlavu Kelta odváželo kvůli orkánu místo vrtulníku auto s ozbrojenciOperátoři kvůli orkánu hlásí výpadky mobilních sítíKvůli bouři Sabine se v Evropě ruší stovky letů, zemřelo už pět lidíČeské Budějovice jsou kvůli větru zcela odříznuté od vlakové dopravyRuzyňské letiště zrušilo sedm letů, další mohou nabírat zpožděníTísňové linky zažívají kvůli orkánu nápor, odbavují 12 hovorů za minutuZa méně než pět hodin. Orkán postrčil letadlo z USA do Londýna k rekorduSilný vítr zavřel pražskou zoo, kladenský stadion i parky a hřbitovySabine dorazila do Anglie. Aerolinky ruší lety, v Německu zavírají školyVýstražná mapa zčervenala. Kvůli Sabine je vyhlášeno extrémní nebezpečíOrkán Sabine ve státních lesích zatím poničil asi milion kubíků dřevaOrkán v Rohozné poškodil čtvrtinu domů. Možná to byl vír, říká starostkaOrkánové pondělí doprovází nadprůměrně teplé počasí. V Česku padaly rekordy
 • Matka s dcerou zahynuly v Tatrách pod strženou střechou půjčovny lyží

  10. 2. 2020 15:28:01Novinky.cz
  Patnáctiletá dívka a její 52letá matka zemřely v pondělí v polské Tatranské Bukovině, když na ně dopadla stržená střecha, která letěla několik desítek metrů. V nemocnicích skončili další tři lidé – jedenadvacetiletá dívka, šestnáctiletý hoch a muž, zřejmě otec rodiny, uvedla polská agentura PAP s odvoláním na mluvčího malopolských hasičů Sebastiana Woźniaka. Počet obětí orkánu Sabine tak sloupl na sedm.
 • „Láska“ letos spojuje karneval masek a kostýmů v Benátkách

  10. 2. 2020 14:49:21ČT 24
  „Děkujeme všem, kdo nám chtějí pomoci, všem, kdo nás milují. Lásku člověk poznává vždy po velkých tragédiích,“ prohlásil starosta Benátek Luigi Brugnaro během zahájení tamního tradičního karnevalu. Reagoval tím na podzimní mimořádnou „acqua alta“, tedy velkou vodu, která poničila mnoho místních památek. Kvůli záplavám byl v ohrožení i samotný karneval. Benátky se z této pohromy oklepaly a starosta směřoval své díky všem lidem, kteří se na podpoře městu podíleli. Tradiční každoroční slavnosti letos potrvají do 25. února 2020.
 • Američtí demokraté bojují mezi sebou, Biden se pustil do Buttigiega

  10. 2. 2020 14:22:01Novinky.cz
  Překvapivý vítěz demokratických primárek v Iowě Paul Buttigieg se o víkendu stal terčem útoku bývalého viceprezidenta a stranického soka Joe Bidena. Naznačil, že mladý starosta Sozh Bendu je rasista, když propustil černošského šéfa policie a černošského velitele hasičů, uvedla stanice BBC.
 • Tísňové linky zažívají kvůli orkánu nápor, odbavují 12 hovorů za minutu

  10. 2. 2020 14:06:00iDNES.cz
  Orkán Sabine v pondělí udeřil na většině území Česka a komplikuje především dopravu. Zaměstnává hasiče, kteří už od půlnoci vyjeli k více než tisícovce zásahů. Událostí je čtrnáctkrát víc než obvykle a další budou přibývat. Přetíženi jsou proto také operátoři tísňových linek. Ti odbavují v průměru dvanáct hovorů za minutu.Další články k tématu:Sabine dorazila do Anglie. Aerolinky ruší lety, v Německu zavírají školyVýstražná mapa zčervenala. Kvůli Sabine je vyhlášeno extrémní nebezpečíNejdřív proletí Německem, pak vtrhne i k nám. Česko zasáhne orkán SabineNěmecko zasáhne orkán Sabine, silný vítr může zkomplikovat dopravuMuži ji mezi sebe nechtěli, teď je Sabine Meyerová legendou klarinetuOrkán Sabine ve státních lesích zatím poničil asi milion kubíků dřevaOperátoři kvůli orkánu hlásí výpadky mobilních sítí
« 1 2 3 4 5 6 7 8 .. 412 413 »

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska