• V hořícím domě našli mrtvolu. Policie už ví, proč požár vznikl

  16. 4. 2019 13:48:00TN.CZ
  Policisté už vědí, co zavinilo sobotní požár rodinného domu v Třebechovicích pod Orebem. Hasiči na spáleništi našli ohořelé tělo. Totožnost muže pomohla určit až soudní pitva. Vyšetřovatelé rychle zjistili, že požár způsobila cigareta. Pitva prokázala, že při požáru zemřel devětačtyřicetiletý nájemce rodinného domu. Muž se nadýchal smrtelné dávky kouře a pitva také vyloučila cizí zavinění. "Příčinou požáru byla cigareta, kterou muž na půdě domu kouřil v posteli a od které se vzňala peřina,"
 • Restaurátoři Hradu mohou pomoci s opravou Notre-Dame, napsal Zeman Macronovi

  16. 4. 2019 13:44:00Lidovky.cz
  Pražský hrad je připraven prostřednictvím svých restaurátorských dílen a ateliérů pomoci Paříži s obnovou katedrály Notre-Dame, kterou poničil požár. Francouzskému prezidentu Emmanuelu Macronovi to v úterý napsal český prezident Miloš Zeman. Další články k tématu:Požár světoznámé katedrály Notre-Dame je uhašen. Vnitřek vypadá jako po bombardování, řekl vikářPár hodin před požárem zpívali v katedrále Notre-Dame studenti z Nového JičínaVláda je připravena pomoci při obnově Notre-Dame i finančně, napsal Babiš
 • Katedrála vypadá jako po bombardování, řekl vikář. Podívejte se na její zkázu

  16. 4. 2019 13:41:00Deník.cz
  Ikonickou pařížskou katedrálu Notre-Dame poničil rozsáhlý požár, který se podařilo zcela uhasit krátce před desátou hodinou ráno. Přesnou výši škod ani příčinu neštěstí zatím francouzské úřady nesdělili. Agentura AFP však s odvoláním na generálního vikáře pařížské ardiecéze napsala, že vnitřek katedrály utrpěl značné škody. 
 • Zeman: Restaurátoři Hradu mohou pomoci s opravou katedrály

  16. 4. 2019 13:31:00TÝDEN.cz
  Pražský hrad je připraven prostřednictvím svých restaurátorských dílen a ateliérů pomoci Paříži s obnovou katedrály Notre-Dame, kterou poničil požár. Francouzskému prezidentu Emmanuelu Macronovi to napsal český prezident Miloš Zeman.
 • Hrdina Notre-Dame, kaplan hasičů vynesl z plamenů trnovou korunu

  16. 4. 2019 13:30:00TN.CZ
  Francie oslavuje velkou statečnost kaplana pařížských hasičů, který bez váhání vběhl do hořící katedrály Notre-Dame, aby zachránil cenné artefakty. To se nakonec u mnoha věcí povedlo, hasičům a kaplanovi se podařilo z hořícího pekla vytáhnout cenné relikvie, jako je například trnová koruna, kterou na sobě měl mít Ježíš Kristus během ukřižování. V pondělí večer obletěla svět strašlivá zpráva o požáru světoznámé katedrály Notre-Dame. Plameny pustošily vše, co jim přišlo do cesty. Chvíli se zdálo,
 • Notre-Dame byla plná cenných historických děl

  16. 4. 2019 13:16:04Novinky.cz
  Pařížská katedrála Notre-Dame, která v pondělí vyhořela, byla nejen klenotem francouzské gotické architektury, ale také v ní bylo mnoho cenných uměleckých a historických děl. Osud mnoha z nich zatím není znám, i když se hasiči soustředili právě na záchranu cenných artefaktů.
 • Čeští studenti zazpívali v katedrále pár hodin před požárem

  16. 4. 2019 13:02:00TÝDEN.cz
  Ještě v pondělí dopoledne si členové novojičínského středoškolského smíšeného sboru Puellae et Pueri (Holky a Kluci) zazpívali v pařížské katedrále Notre-Dame. O pár hodin později katedrálu zachvátil rozsáhlý požár.
 • Katedrálu zapálili muslimové, šíří se internetem. Hrozí za to 2 roky

  16. 4. 2019 12:58:00TN.CZ
  Vyšetřování příčin požáru katedrály Notre Dame ve francouzské Paříži ještě není hotové, na internetu se však již objevují konspirační teorie. Na sociálních sítích mnozí lidé obviňují ze založení požáru muslimskou komunitu. Za šíření poplašné zprávy a pomluvy ale hrozí i několik let za mřížemi. Vyšetřování příčin požáru katedrály Notre-Dame se potáhne zřejmě celé měsíce. To ovšem nahrává do rukou lidí, kteří jako viníky vidí muslimy. Mnozí se vůbec nezdráhají a neštěstí označují za teroristický
 • Devatenáct hasičů vyprošťovalo jedenáct hodin jediné kotě

  16. 4. 2019 12:41:01Novinky.cz
  Některé požáry dokáží jednotku hasičů zaměstnat na řadu hodin. V sobotu se to ve francouzském městě La Trinité povedlo malému koťátku, které uvízlo ve zdi jedné z budov.
 • Záchrana katedrály Notre Dame: Přispět může každý! NÁVOD

  16. 4. 2019 12:34:00TN.CZ
  Po tragédii, která postihla slavnou pařížskou památku, francouzský prezident Emmanuel Macron oznámil: "Katedrálu Notre-Dame znovu vybudujeme". Slíbil, že vyhlásí mezinárodní sbírku a svému slibu dostál. Lidé už přispěli více než 1,3 milionu euro. Jen pár hodin po vypuknutí požáru promluvil francouzský prezident Emmanuel Macron k médiím, kde se zavázal k obnovení katedrály. Svá slova potvrdil i na sociální síti Twitter. "To je to, co francouzský lid očekává. To je to, co si naše historie
« 1 2 .. 314 315 316 317 318 319 320 321 322 .. 406 407 »

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska