• Zatopené domy a silnice. Silné bouřky a déšť trápily ráno Moravu

  7. 6. 2019 07:55:00TN.CZ
  Předpovědi meteorologů se naplnily, do Česka se ve čtvrtek přihnaly silné bouřky s přívalovými dešti. Jako první zasáhly jižní Čechy, největší škody napáchaly v hlavním městě. Výstraha platila ještě v pátek o půl sedmé ráno v Olomouckém, Jihomoravském a části Zlínského kraje. Kvůli bouřkám a silnému dešti vyjížděli v noci ze čtvrtka na pátek jihomoravští hasiči k 29 případům. První telefonát na tísňovou linku přijali před druhou hodinou ranní. "Především se jedná o čerpání vody z domů a silnic,
 • Přívalový déšť zatopil dům na Strakonicku, dva lidé byli evakuováni

  7. 6. 2019 07:27:00TÝDEN.cz
  Přívalový déšť v noci na pátek zatopil rodinný dům v obci Bílsko na Strakonicku. Hasiči z něj museli evakuovat dva lidi, kterým starosta nabídl náhradní ubytování. Na řece Blanici voda na dvou místech překonala první stupeň povodňové aktivity.
 • Přívalový déšť v jižních Čechách zatopil sklepy i rodinný dům, hladiny řek ale klesají

  7. 6. 2019 07:08:47ČT 24
  Silné bouřky zasáhly v noci jižní Čechy. Voda tam vyplavila sklepy a ve Strakonicích také rodinný dům. Na několika místech se utrhly svahy a sesuly se na silnice. Na některých místech stouply ve čtvrtek večer hladiny řek až na třetí stupeň, tedy ohrožení. Během noci se ale situace zklidnila a pouze na jedné stanici zůstává v pátek ráno první stupeň. V platnosti už není žádná výstraha. Celkem měli hasiči od čtvrtka odpoledne kvůli bouřkám přes tři stovky výjezdů, nejvíc v Praze, Středočeském, Jihočeském a Jihomoravském kraji.
 • Přívalové deště potrápily Česko: zatopily sklepy, v Brně blesk zasáhl školu

  7. 6. 2019 06:20:00Deník.cz
  Silné bouřky provázené přívalovým deštěm řádně potrápily Česko také v noci. Hasiči měli kvůli čtvrtečním bouřkám v Česku více než 300 zásahů. Nejvíce v Praze, Středočeském, Jihočeském a Jihomoravském kraji. Na jihu Čech byla po čtvrtečních deštích rozvodněná Blanice. Přívalový déšť v noci na dnešek zatopil také rodinný dům v obci Bílsko na Strakonicku. V brněnské Bystrci se sesunul svah.
 • Nejen dětská hra? Kvůli požáru rozdělovské ubytovny chystá kladenská radnice trestní oznámení

  6. 6. 2019 18:07:29ČT 24
  Kladenská radnice podá trestní oznámení v souvislosti s požárem ubytovny v Rozdělově. Tvrdí, že budova nebyla dobře zabezpečená, a navíc v ní žilo více lidí, než bylo povoleno. Výtky městského vedení ale majitel odmítl. Ubytovna zůstává po dubnovém požáru uzavřena, stovka nájemníků je prozatím jinde.
 • V Pardubicích hořel autobus. Požár se obešel bez zranění

  6. 6. 2019 17:53:00Deník.cz
  /VIDEO/ V ulici Gorkého v Pardubicích došlo dnes odpoledne k požáru autobusu. 
 • Bahno na kolejích, blesk do domu, kroupy. V Praze řádila bouřka

  6. 6. 2019 17:49:00Deník.cz
  Vedro a dusno odpoledne v hlavním městě vystřídala silná bouřka s přívalovým deštěm. Počasí zaměstnalo všechny profesionální stanice pražského hasičského záchranného sboru. V Braníku zastavil provoz na železnici sesuv bahna.
 • Česko zasáhly přívalové deště. Nejhorší je situace v okolí Prahy

  6. 6. 2019 17:40:00Deník.cz
  Silné bouřky provázené přívalovými dešti zasáhly dnes odpoledne a večer Česko. Nejhorší situace je ve Středočeském kraji. Hasiči na Berounsku zasahují u popadaných stromů. Silnici mezi Davlí a Měchenicemi zaplavila vrstva bahna. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se dále týká Olomouckého, Moravskoslezského a Zlínského kraje. V těchto částech bude platit až do pátečních 4:00. 
 • VIDEO: Česko zasáhly silné bouřky. V Praze se přidaly i kroupy, lanovka v ZOO stojí

  6. 6. 2019 17:18:00Lidovky.cz
  Silné bouřky provázené přívalovými dešti zasáhly ve čtvrtek odpoledne Česko a zejména na Moravě se mohou vyskytovat ještě v noci na pátek. V Praze se k přívalovém dešti přidaly i kroupy. Hasiči zatím vyjížděli na 20 míst, většinou odčerpávají vodu ze sklepů nebo odklízejí popadané stromy či větve. ČTK to sdělila mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchanská.Další články k tématu:Silné bouřky odpoledne vyvolají průtrže mračen, může spadnout až 40 litrů vody na metr čtverečníStředeční tropická horka kolem 33 stupňů vystřídají ve čtvrtek bouřky a deštěBouře je uvěznila na palubě výletní lodi. Nejhorší zážitek a děsivý let, popisují záchranu vrtulníky turisté
 • Bydlím různě, říká žena. Návrat do vyhořelého paneláku je v nedohlednu

  6. 6. 2019 17:03:00iDNES.cz
  Přichystané židle v malém sále Kulturního centra v České Třebové nestačily pro všechny lidi, kteří se přišli zeptat, co bude s jejich bydlením. Panelový dům ve městě na Orlickoústecku museli v pondělí kvůli požáru střechy opustit.Další články k tématu:Běh do schodů, evakuace bytů. Hasiči bojovali s požárem střechy osm hodinPožár paneláku napáchal škodu za 30 milionů, lidé nemohou do svých bytů
« 1 2 .. 225 226 227 228 229 230 231 232 233 .. 397 398 »

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska